Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen hasznos/aranyos trükkre...

Milyen hasznos/aranyos trükkre tanítsam meg?

Figyelt kérdés

Négy hónapos, szuka yorkshire terrierről van szó. Ül, fekszik parancsokat tudja, a labdát pedig parancsszó nélkül is örömmel visszahozza. És még egy pár dolog:

Jelenleg a meleg nappalokat kint, az éjjeleket és az esősebb, hidegebb napokat pedig az üvegteraszunkon tölti. Ezzel nem volna semmi baj, de sajnos egy új programot épített be a család mindennapjaiba, a reggeli kutyakaki takarítást... Kérlek, írjatok nálatok is jól bevált módszereket, hogyan szoktathatnám szobatisztaságra, mert már mindent kipróbáltam, de semmi sem vált be. A kutyapelust/újságot/törölközőt, megrágja, és ahelyett hogy rá, inkább mellé pisil és kakil. Egyszer intézte az újságra a dolgát, utána az ürülékkel teli újságot végighúzta a földön. Mondhatom, gyönyörű volt. Próbáltam már azt is, hogy minden evés, alvás, ivás, játék után kiviszem, de akármennyit sétálunk is, egy kis pisinél többet nem produkál. De ha hazaérünk, beszalad a kertbe, rosszabb esetben a teraszra, és máris jön a kaki. Általában mire odaérek, hogy gyorsan felkapjam, és elvigyem onnan, már rég ott vár a csomag. Próbáltuk már azt is, hogy ha látjuk, hogy kakilni, pisilni szeretne, felkapjuk, kivisszük, és megdicsérjük ha kint kakil, de ezt eddig a körülbelül harminc próbálkozásból csak egyszer sikerült produkálni, a többi alkalomnál szépen a ruhánkra intézte. Tehát kérlek írjatok jól bevált szobatisztaságra nevelő módszereket, illetve aranyos, és/vagy hasznos trükköket, KISTESTŰ KUTYÁNAK. Légyszi azt is írjátok le, hogy az adott trükköt hogyan tudom neki megtanítani. És egy utolsó dolog: A minap, mikor kiálltunk az autóval, kiszaladt a kutya, és beszökött a szomszédba, de mi ezt nem vettük észre. A szomszéd kerítésébe beleakadt a feje, a szomszédunknak úgy kellett kiszabadítani. Beengedték a kertjükbe, egy ideig ott játszott, majd eltűnt. Pár órával az eset után, két utcával arrébb találták meg. Szerencsére a megtaláló azonnal orvoshoz vitte, hogy leolvastassa a chipet, így a kutyus hamar visszakerült hozzánk, de nem szeretnénk, hogy többször is megtörténjen ez. Mit tudunk tenni? Szóval, írjatok aranyos és/vagy hasznos trükköket, KISTESTŰ KUTYÁKNAK, bevált szobatisztaságra nevelő trükköket, és módszereket, mellyel le tudnám szoktatni a kis csavargót a szökésről.



2016. júl. 6. 10:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Bocs, de nem olvastam ezt a sokat végig.


Hasznos trükk: Hagyd! (keress rá neten, elég összetett a tanítása). Ezt használhatod talált kajára, madárkergetésre, stb.


Keresd! Ezt használhatod pl. szabadban, ha elhagyja a játékát, megkerestetheted vele. Én az enyémet úgy tanítottam, hogy lakásban eldugtam falattal töltött labdát és miközben szimatold, mondtam, hogy "keresd". Utána lehet finomítani, hogy csak sima tárgyakat keressen, meg hogy ugasson, ha megtalálta az adott dolgot.

Nagyon szokták élvezni a kutyák.

2016. júl. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

#1. Szobatisztaságra akarja nevelni az extra mini yorkit, amit jófogásról vett 70ezerért.


Kérdező, kis és nagytestű kutyát ugyanúgy kell megtanítani.

2016. júl. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát nem, egyáltalán nem extra mini yorkiról van szó, akit jófogásról vettem 70 ezerért...
2016. júl. 6. 11:01
 4/8 A kérdező kommentje:
És még valami, kettes: Nem tudom, miért kötsz belém. Azért, mert nem szobatiszta a kutya, azért már egyből jófogásról vett kiskutya? Mert szerintem nem. És a kistestű kutyás dologra válaszul, azért pl. a villanyt nem tudja lekapcsolni a kiskutya, vagy ilyesmi... Mr. ész :)
2016. júl. 6. 11:03
 5/8 anonim ***** válasza:

Már bocs, de mennyire néztél utána, hogy hogy kell nevelni egy KUTYÁT, mielőtt hazavitted volna? Mert az írásodból nekem úgy tűnik, hogy sehogy...


Egy 4 hónapos kistestű kutyánál mondhatni "természetes", hogy besikerül a kutyapiszok. Pici a hólyagja, ezért 2-3 óránként le kell vinni. Nyilván nem fog egy hét alatt ráállni, hanem ez hónapok munkája lesz. Ezzel jár egy kiskutya, ez ilyen. Amúgy mit jelent az, hogy kint van? Kertben?


Ezt se értem, hogy egy kölyök kutya hogy szaladhat ki az utcára, mi oka lenne hogy hátrahagyja a "falkáját"? Mi ha akármit hagyunk nyitva, esze ágában sincs kimenni a kutyánknak, mert tudja, hogy nem ő a főnök, de egyébként is naponta sétál, mozog, semmi oka arra hogy "elmenjen a komfortzónából".


Szóval mielőtt trükköket akarnál tanítani, nem ártana rendezni a falkasorrendet...

2016. júl. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Utolsó:

Nem látod hogy próbálkozik?...-_- kérdező nyugi látom hogy mindennel próbálkozol hátha ez segít:


2-3óránként vidd le elötte etesd itasd meg (inkább etesd) hogy mozgás közben tudja lenn végezno a dolgát.ha lenn végzo dicsérd meg de mivel ahogy irtad hogy "makacs" az neki jutalom falatot ha végezett a dolgával...

Pisi,kaki igyis ugyis elő fog fordulni mert nem olyan erős a "hugy hólyagja" hogy vissza tudja tartani...


Remélem segítettem!!


Amugy enyém 10hetes és azzal a modszerel amit irtam márcsam pisilni szokott (néha!!) a lakásba..kaki meg csak este...szóval azért kezd valami lenni :)

2016. júl. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszi:) Amúgy már két keverék kutyám is volt, de őket a pelenkás módszerre rá tudtam szoktatni...Az első kutyusom pl. 2 hónapos korában totál szobatiszta volt :)
2016. júl. 6. 13:27
 8/8 anonim ***** válasza:

(Utolso vagyok)

Probáld oda tenni a pelenkát ahol be pisilt kakilt vagyis több pelenka is jó hátha :) bár szerintem nehezebb leszoktatni a pelenkárol mint a szobatisztaságra

2016. júl. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!