Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igazából nem tudtam eldönteni,...

Igazából nem tudtam eldönteni, h a kutya, v a macska kategóriába írjam ki. Valaki aki mind2 neveléséhez ért?

Figyelt kérdés
Össze kellene szoktatnom egy 10 éves pulit, és a lánymacskámat, akinek kölykei vannak. 3 napja van itt a kutya, kint van az udvaron. A macskák a házban, de kijárt/ kijárna az anymacska. Látják egymást a teraszajtón és a bejárati ajtón, a kutya álló nap ugatja, a macska meg támadná. Fúj, morog, és ugrik neki az üvegnek. Mi a fenét csináljak velük? Plusz van egy másik kutya is, egyelőre kennelben, nade ugye ott nem maradhat. Velük így nincs gond kerítésen keresztül.

2016. júl. 6. 11:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát ez így kicsit nehéz lesz.


A kutyának milyen előélete van? Mert így lerí róla, hogy nincs szocializálva, pedig nagymamámnak volt pulija meg cicája egyszerre, és a puli nevelte a cica kölykeit meg terelgette :D nagyon aranyos látvány volt.

A cica vemhesen került nagyanyámhoz, szóval nem szaporítgatta.

2016. júl. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez nem volt valami szerencsés döntés. Az anyamacska most még jobban ideges a kiscicái miatt, egy 10 éves kutyának meg ha már bele van rögződve, hogy üldözze a macskákat, arról nem egyszerű leszoktatni. Kutyaiskola vagy házhoz járó kiképző kellene ehhez.
2016. júl. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Amíg kölykök vannak, addig sehogy. A cica maradjon bent, kutya kint.

Utána majd a kutyát pórázon tartsd eleinte, amikor kiengeded a macskát. De ha a kutya kergeti/kergetné, ha soha nem volt sem a kutya macskához, sem a macska kutyához szokva, akkor elég reménytelen. Annyit lehet elérni, hogy a kutyát kell nevelni, tiltani neki a macska üldözését. (Szükség esetén szakember segít).

2016. júl. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kicsit nehézkes. Az jó kezdet, ha legalább látják egymást, mégha nem is tetszenek egymásnak, legalább szokják. Szagoltasd meg a cica valamelyik tárgyát(pl fekhelyét) a kutyával, és fordítva, a puli vmeik játékát. Ha nem fúj, nem leaz izgatott jó jel. Én a szoktatással várnék, még a kicsik fel nem nőnek, mert ilyenkor az anyamacska sokkal ingerlékenyebb. Egyen mind a 2 egyszerre az üvegajtónál, hogy lássák egymást, és rájöjjenek, hogy nem jelentenek veszélyt egymásra. És készülj fel, ez egy hoszzú folyamat lesz.
2016. júl. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

az a baj,hogy amíg vannak kiscicái az anyának,addig kb mindennek nekimegy, úgy félti őket.

ha elajándékoztad a kiscicákat,akkor próbáld meg őket összebarátkoztatni. addig esélytelen.

és a lánycicát érdemes lenne amúgy ivartalanítani.

de meg fogják szokni egymást,csak idő kell és türelem. a kutyát neveld meg rá,hogy ne bántsa, a cicának meg próbáld megmutatni,hogy nem kell félnie. idővel megszokják majd egymást. de ehhez tényleg nevelni kell a kutyát,mert amíg ugatja és ne adj isten üldözi ,addig a cica félni fog és ezt morgással meg fújással tudatja.

2016. júl. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Anyukámé volt a kutya, most költözött panelba, így megörököltük. Tény, h nevelve nem igazán volt, amúgy sem egyszerű eset.

A macska ivartalanítása most nem lényeg a kérdés szempontjából szerintem. Akartuk a kiscicákat a gyerekek miatt, fajtatiszták, stb. Holnap elviszik a másodikat, egyet megtartunk mindenképp, 1 foglalva, 1 gazdit keres. Szóval marad kiscica. Jelenleg fogamzásgátlót kap az anyuka.

A másik kutyával nem volt ekkora gond. Néha kergették egymást, de ilyen harcok nem voltak.

A másik még a 2 kutya összeszoktatása. Kennelen keresztül nem bántják egymást, nem is foglalkoznak egymással. Csak nem tudom, mi lenne, ha kiengednénk a mi kutyinkat.

2016. júl. 6. 18:40
 7/7 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm mindenkinek a választ, igyekszem akkor türelmes lenni. Most volt kint az anyacica egy órát kb. Gyorsan kiment az első ajtón, amíg a puli hátul aludt. El is felejtettem, h nincs bent. Elmentem a gyerekekért az oviba, mikor hazaértünk, akkor esett le, h bakker a macska kint van. De még élt, és a kutyán sincs külsérelmi nyom. ☺Szeme is megvan. ☺ Remélem, alakul..
2016. júl. 6. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!