Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Skót juhász első kutyának?...

Kovács Gergő SkyrOo kérdése:

Skót juhász első kutyának? (Rough Collie).

Figyelt kérdés
Tervezem, hogy veszek egy Skót juhászkutyát, de az áraktól majdnem elájultam. Olvastam, hogy nagyon csaladbarat, szeret jatszani, stb. Nagyjabol a hozzám illő kutya, csak félek, hogy a szőrmennyiségtől megőrülünk a panelbe. Panelbe lehet tartani? Torzskonyv nelkul erdemes megvenni? Torzskonyv nelkul el lehet majd vinni killításokra? Esetleg ha tudtok ajánlani más kutyát, ami hasonlít(tulajdonsagaiban)a skót juhászra, akkor megköszönném.

2016. júl. 7. 10:39
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
60%
Hát nekem nincs tapasztalatom skót juhászokkal. nekem labradorom vaan és a házba tartjuk. barátságos, szelíd, játékos, stb. de sok mozgást igényel. a szőrével nem nagyon kell foglalkozni. hetente egy átfésülés elég
2016. júl. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
Milyen labrador?
2016. júl. 7. 11:45
 3/41 A kérdező kommentje:
A labrador nem nagy panelbe? Esetleg mi a velemenyetek a beaglerol?
2016. júl. 7. 11:55
 4/41 A kérdező kommentje:
Inkabb skot juhasz ugyben irok, mivel beaglek eleg makacsak, ha lehet akkor skot juhasz gazdik irjanak. Koszonom az elso kommentelonek a gyors valaszt
2016. júl. 7. 12:02
 5/41 anonim ***** válasza:
4%

Akkor vegyél rövidszőrű skót juhászt.

A labi nem nagy panelba. Azt ajánlom. Nekem soha sem volt de nem is lesz mivel nekem nem megfelelő ez a fajta. A labi nem nagy kutya. Esetleg még shetlandi juhászkutya, német vagy magyar vizsla, agár,spániel,uszkár. Igen a beagle nem jó lakásba.

2016. júl. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
100%

Csak tk-val ,anélkül ne vedd

Lakhat lakásban.

2016. júl. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
89%

Tk nelkul az se biztos,hogy skotot kapsz. Szand ra a penzt egy torzskonyves egeszseges kutyara. Ahol a tenyesztok is segitenek mindenben,akkor nem fogsz csalodni.

Minden nap fesulni kell,akkor nem veszes a szore.

Vadaszkutyat ne akarj panelba (a fent emlitetteket).

Jo kennel,jo tenyeszto,tk-s kutya= hosszu eletu egeszseges boldog kutya.

De ennek persze megvan az ara.

Ami nelkul ne hozz el kutyat:

-torzskonyv (szarmazasi lap)

-legalabb 2 oltas

-chip

-rendszeres fereghajtas

-a szulok az orokletes betegsegekre szurve

-8 hetesnel hamarabb nem adja

-szerzodes

-egeszsegugyi garancia

-kapcsolattartas

2016. júl. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
100%
Szaporítót ne támogass azzal, hogy tk nélküli kutyát veszel. A tk 5000 ft nem attól drága a kutya. Tk nélkül természetesen nem mehetsz kiállításra, de ez mindegy is, mert semmi esélyed egy szaporított kutyával a kiállításon. Kiállítási kutyát tenyészteni nem kevés pénz, eredményes kutyát nem fogsz kapni 20 ezerért a jófogáson. Ha kiállítani akarsz, akkor olyan helyről kell venned, ahol generációk óta erre szelektálnak, mint ahogy rendőrkutyának sem képeznek ki egy kis pincsikeveréket, mondván,hogy a német juhász túl drága.
2016. júl. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
60%
Vehetsz vadászt is csak ne beagle meg basset legyen.
2016. júl. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:

Mar mivel jobb/rosszabb a beagle vagy a basset,egy vizslanal vagy koponal?

Munkakutya dolgoztatni kell.

Egyebkent a basset meg talan beleferne a panellako kutyak taboraba. De a tobbi vadaszkutya felejtos,hacsak nincs sok idod :) de a skot juhasz temanal maradva, csak tenyesztotol (tk,garancia)

Sem jofogas. Sem haver. Es nem 20-50 ezer. 100e alatt nemigen.

2016. júl. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!