Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amerikai staffordshire terrier...

Amerikai staffordshire terrier első kutyának?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok, soha nem volt még saját kutyám viszont rengeteget olvastam a témában és állatmenhelyeken is segítettem. Rokonok kutyájára is szoktam vigyázni(goldi). Lehet egy "harci kutya" túl erős kezdés lenne kutyázás terén? Voltam egy tenyésztőnél kiskutyákat nézni viszont még nem veszek kutyát, csak segíteni fogok odajárni hogy jobban megismerjem a fajtát.
2016. júl. 7. 20:06
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Előbb válassz könnyebb fajtát. Egy ilyen (akárcsak a roti, boxer, pitbull, stb.) veszélyes lehet hozzá nem értő, határozatlan kezekben. Nem feltétlenül emberre, de pár kutyára is. Szomszédunk kutyáját pl. egy elcseszett boxer tépte szét. De egyik ismerősöm boxere meg kezesbárány. Ő tudja, hogy kell bánni a kutyákkal.
2016. júl. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:

Elsősorban olyan kutyát válassz magadnak, amelyik tetszik, nincs értelme olyan fajtát választani, ami egyáltalán nem jön be, csak azért mert lehet, hogy könnyebben boldogulnál vele. Ha valaki felelősségteljes gazdi és megfelelő motivációja van megtanulni a megfelelő szakismeretet ahhoz, hogy a kutyust jól tartsa, neki egy amstaff is megfelelő, aki pedig magasról szarik az egészre az ne tartson mopszot se.


Készülj fel alaposan, beszélj gazdikkal, tenyésztőkkel, kiképzőkkel, olvass utána a szakirodalomban, fórumokon, fb csoportokban és ha ez a fajta tetszik, akkor bőven ad elég motivációt ahhoz, hogy felkészítsd magad a megfelelő nevelésére.

2016. júl. 14. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Első kutyának semmiképpen nem javasolnám. Erős kéz (nem egyenlő a veréssel) kell a staffikhoz. Ha nem vagy elég erős jellem, és nem értesz a kutyákhoz (mivel első kutyád lesz, valszeg nem nagyon, az, h olvastál róla, és állatmenhelyen segítettél, az nem egyenlő a tartási tapasztalattal) nagyon komoly gondjaid lehetnek vele. Én már sajnos láttam elrontott staffit, mert gyerekként kezelték meg szeretetből nem szóltak rá eréjesen és biza félt tőle a komplett környék, meg a gazda is. Bztos van más eb is ami tetszik, és nem ilyen dominánsabb habitusú. Válasz egyszerűbben kezelhető kutyát sztem.


Én japán akitát vittem haza. Van mellette egy idősebb belga juhászom, őt így neveltem mint te, 0 tapasztalattal, nem volt vele gond, mert könnyen kezelhető kutya, csak mozgatni kell. Azt hittem értek a kutyákhoz. De amikor hazahoztam az akitát, már láttam, h baromni nagyot tévedtem. Ha nem járok vele suliba, és nem foglalkozok vele sokat (minden nap minimum 2-3 óra) és nem kapok sok sok szaktanácsot hozzáértőktől, nagyon komoly gondjaim lettek volna.


Szval ha még is bevállalod, kutyasuli, kutyasuli, és kutyasuli. Ha nem viszed nagy bajaid lehetnek. Ne sajnáld rá a pénzt, mert tényleg megéri.


Rem tudtam vmit segíteni.,

2016. júl. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. A 2-3 óra foglalkozás alatt nem a játékot értettem, hanem a dominancia és engedelmességi feladatokat, h a kutyában rögzüljön én vagyok az alfa és mindenkor mindig én irányítok. A játék ezen felül volt. :) Persze az akita nehezebben kezelhető, és makacsabb mint a staffi tehát neked ez kevesebb idő lenne mint nekem, de ettől még sokat kell foglalkozni (a játékon és sétán felül) vele.
2016. júl. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Amstaffom van. az egyik legbarátkozósabb, legtanulékonyabb fajta. 2" dolog: kösd le a figyelmét sokszor, és ne hagyd rá azt amit egyszer már megtiltottál neki. Mindig szeret, mindenkinek örül, és soha nem bántana senkit és semmit. Kiváló választás családnak, gyerek mellé.
2016. júl. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, még érdeklődök másoktól is
2016. júl. 15. 23:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!