Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen KUTYÓT vegyek?

Milyen KUTYÓT vegyek?

Figyelt kérdés

Kritériumaim:

-közepes/kisebb testméret(a palotapincsi méret az túl apró)

-ne nyáladzzon(azaz ajkai jól záródjanak)

-rövid szőr

-viszonylag kis mozgásigény

-könnyű legyen higiéniailag rendben tartani(pl. a mopsz szóba se jöhet, mert szegény pofáján a bőrredőkben felhalmozódott kosztól begyulladhat a bőre)

-ne legyen agresszív(tudom a neveléstől is függ)

Előre is köszi a segítséget.



2016. júl. 8. 01:14
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
63%
#3#9#10 igazatok van szerintem is pluss kutya
2016. júl. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Kevés az info.

Hol lenne tartva? Csak lakásban? Kinti-benti tartással (azaz kertes házban, házba szabad bejárással)?

Mennyi időd lenne rá naponta?

Mennyi pénzt szánsz a megvételre?

Ezek is fontosak lennének.

2016. júl. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Gyerekek, most elég sok piros kezet nyomhatnék a válaszaitokra. De nem vagyok szemét, így nem teszem. Látom egyes kritériumokat félreértettétek.


És amúgy hol írtam azt ,hogy nem foglalkoznék vele??? CSAK annyit írtam ,hogy ne kelljen minden nap fürdetgetni. A nyáladzásnál arra gondoltam, hogy ne folyassza folyamatosan a nyálát(azt el kell ismernetek, hogy a bulldog jobban nyáladzik mint a tacskó)


És különben aktív életet élek(tehát lesz séta/futás). Napi kb. 8 órát dolgozom(nem otthon), de minden nap mozgok . Egyedül élek, így viszonylag sokat tudok törődni az állattal.


Na most már remélem minden tiszta. Légyszi kutyafajokat ajánljatok.

2016. júl. 8. 12:45
 14/23 anonim ***** válasza:
25%
Mudi
2016. júl. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
8%
Hát 8 órára be akarj kutyát egyedül hagyni. Annak nem lesz jó vége. Az mind 1 hogy lusta vagy aktív, a 8 óra távollét sok. Így nem lehet kutyát nevelni.
2016. júl. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg valami társasági kutya?

Vagy valami kevésbé pörgős terrier?

2016. júl. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
75%

kis spanyol agár/whippet ?

az agarak elég lusták, jól elfekszenek a kanapén, csak fél óra intenzív futkározás kell nekik+ persze a séták

a mudi is jó, de akkor nyugodtabbat válasz

de ha nincs az esztétikai élmény részéről semmilyen elvárás, menj be egy menhelyre, tele van ilyesmi kutyákkal.


Amúgy meg mi az, hogy egy kutya nincs el 8 órát egyedül? Hol éltek? ennyit dolgozik egy átlagos ember naponta! és akkor még az utazással eltöltött időt nem is számoltuk... de ha ezt egy gyerek írta, neki is 4-ig a suliban kell lennie...

2016. júl. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
63%
Nálunk a kutya heti 2x van 4 órát egyedül és mikor ezt meg mertem írni úgy lepontoztak hogy csak na. Erre a napi 8 óra már nem sok. Hát döntsétek már el... 15# voltam
2016. júl. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:
20%
Labrador
2016. júl. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Napi 8 óra az normális.

Ha reggel-napközben-este letudod mozgatni nem lesz gond ;)

Esetleg Kerry blue terrier?

2016. júl. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!