Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Korpás a kutyám bőre, mit...

Korpás a kutyám bőre, mit csináljunk vele?

Figyelt kérdés
Már voltunk vele orvosnál, azt mondta, hogy vegyünk neki jobb minőségű kutyakaját és esetleg adjunk neki vitamint. Másféle kaját veszünk, hetente kap vitamint, megfürdettük kétszer is azóta, és semmi változás. Valakinek volt már ilyen? Ti mit csináltatok vele?

2016. júl. 10. 17:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Lakásban tartott kutya?

Nekünk is problémát okoz ez, fekete szőrön sajnos eleg feltűnő, nekünk az enyhített a dolgon, hogy nem raktuk a kutya helyét szellős helyre, és séta után kikefeltuk a szőrét apró szálú fésűvel. Inkább jobb samponon gondolkozzatok, de ne furdessetek gyakran, mert az is roncsolja a szőrt, meg a bőrét is irritálhatja. Jobb kaja, fehérjében gazdag kiegészítők ( hús, tojás ), és vízzel gyakran át lehet dörzsölni a szőrét. Sajnos fennmarad a probléma valószínűleg, de enyhíteni nagy mértékben lehet.

2016. júl. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Lehet kapni elég jó samponokat, s olyan is van ami tartalmaz balzsamot is. Szerintem első sorban az eddig megszokott sampont cseréljétek le, illetve kérjétek ki egy kisállat kereskedésben dolgozó eladó véleményét, milyen fürdetőt ajánl. Sajnos elég sok kutya allergiás a baromfi húsra, beleértve az enyémet is. Szerintem egy ideig mellőzzétek a szárnyas étel adását, s próbáljátok meg másféle hússal etetni (nálam a bárány és a marha vált be), illetve nem árt ha adtok neki zöldséget is.
2016. júl. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem menti, általában kint van.

Köszönöm, megfogadom ezeket amiket írtatok, aztán ha nem javul úgyse, akkor nem tudom mi lesz. :s

2016. júl. 10. 22:21
 4/4 anonim ***** válasza:

fekete a kutyám.ugyanez volt vele,engem nagyon idegesített!

kipróbáltam már mindent,de semmi nem használt!

vettem neki Nisoral sampont,2szer lefürdettem vele és azóta sincs baja a bőrének!

2016. júl. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!