Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idősen lehet egy husky...

Mennyi idősen lehet egy husky kutyát betanítani hobbi szinten szánt húzni?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves husky kutyám, de nem nagyon szeret játszani. Csak akkor szeret igazán mozogni, ha sétáltatom. Meg néha visszahozza a labdát.

Arra gondoltam (mivel húzni szeret), hogy talán ezt szívesebben játszaná és tanulná.


Mi a véleményetek? Olvastam oldalakat, hogy hogyan tanítják őket, de ott 8 hónapos kor körül kezdik és nem tudom, hogy így még van -e értelme neki állni.


2010. ápr. 15. 14:56
 1/5 anonim ***** válasza:
53%
Menj el a Cerberos kutyaiskolába, ha a közelben van(Kecskemét, Budapest)Mert ott tanítanak nekik ilyet. Vagy csak hívd fel, hogy milyen kortól ajánlják, és utána tanítsd suliban, sztem, de lehet, hogy otthon is lehet. Nincs huskym, goldim van...nem vagyok szakétrő:)
2010. ápr. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

van értelme. tanítani akárhány éves akármilyen rossz kutyát lehet csak több időt vesz igénybe.

szerintem nyugodtan állj neki a kutyusod biztosan élvezni fogja.

2010. ápr. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Akiteki ***** válasza:
100%

1 éves kor előtt nem szabad befogni a kutyát. Utána bármikor. A húzás tanításában a legfontosabb, hogy megtanulja az irányokat és a fékezést.

Sajnos érdeklődés hiányában mostanában nem szerveztünk szánhúzóiskolát, de ha gondolod, nagyon szívesen segítek magánban. Nem késő a 3 éves kutyát sem tanítani.

Írj ide: akiteki@gmail.com

2010. ápr. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia, szerintem is érdemes ezzel foglalkozni. Nekem Malamutom volt, de az nagyon hasonló. Szóval őt 3 hónaposan próbaként befogtuk hámmal a szánkó elé, és már húzta is (persze ember nélkül). Csak az "indulj" és az "állj" parancsokat kellett neki megtanítani, meg egy kicsit ezdeni, és már indult is a téli móka 1 év múlva!

Ez náluk ösztönös!!

2010. ápr. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Fontos h súlyt 1 éves kora előtt ne húzzon.
2010. ápr. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!