Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorki kölyöknek hámot vagy...

Yorki kölyöknek hámot vagy nyakörvet javasoltok inkább?

Figyelt kérdés
Mindenki mást mond és így nem bírom eldönteni,hogy melyik lenne jobb neki...
2010. ápr. 15. 15:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Az utcai sétákhoz elengedhetetlen, hogy kutyánk hamar hozzászokjon a pórázhoz és a nyakörvhöz.

A nyakörv legyen kicsi és könnyű, jól feküdjön a kutya nyakán. Kezdetben a kutya meg akar szabadulni tőle, zavarja. Vonjuk el figyelmét, hamar meg fogja szokni. Amikor a nyakörvére csatoljuk a pórázt csökönyösen ülve marad és meg sem mozdul. Ne húzzuk előre, jutalomfalattal bírjuk indulásra. A kiskutya így észre sem veszi és már pórázon jön velünk.Soha nem szabad a kutyát pórázánál fogva húzni. A póráz és a nyakörv mindig örömmel töltse el, jelentse azt, hogy sétálni mehet a szabad levegőre. Ha megszokta a nyakörvet a séták után levehetjük róla, mert kikoptatja a szőrét.

A yorki nagyon szereti a sétát. A mi kutyánk például, ha elhangzik, hogy sétálni megyünk a szájában hozza a kis pórázát és addig köröz vele, még rá nem tesszük és indulhat a séta.

2010. ápr. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

A nyakörv bizonyítottan jobban terheli a kutya gerincét, csigolyáit. Ha húzza majd a pórázt, nem tanítod meg láb mellett menni laza pórázon, akkor mindenképpen a hámot javaslom. Ha szeretnéd majd tanítani (mert a yorkit is lehet!), akkor célszerűbb a nyakörv, mivel a hámba jobban bele szoktak feküdni a kutyák és húzásra hajlamosíthat bizonyos esetekben. Tehát neked kell tudnod, attól függ, mi a célod. Ha flexi pórázon fogod a kutyádat sétáltatni, akkor a hámot javaslom. Ha szeretnéd, hogy szépen melletted menjen, akkor nyakörv, másfél méteres fix pórázzal.

Hámból még vannak ún. non-pull hámok, érdemes lehet azon is elgondolkozni. Elvileg úgy működik, mint egy fojtó nyakörv, így nem foga kutya húzni és kíméli a nyakat és a gerincet is.

2010. ápr. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
14%
Flexi póráz és hám. Az én kutyáimnak az van,az állatorvos is ezt javasolta.
2010. ápr. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
69%

Nem muszáj a flexi póráz...

lehet egy fix, bőr, textil póráz is. Lehet azt is keményem nevelni, sétáltatni

2010. ápr. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
53%
Nyilván tanítás szempontjából csak a nyakörv és a póráz jó. Sajnos ezt sok kisméretű kutyás nem tudja használni, mert légcsőszűkületes a kutyájuk. Na, ilyenkor mi a teendő?
2010. ápr. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
46%
én yorkimnak nyakörve van és flexi póráza. nem szokott húzni, úgyhogy nem bántja a nyakát.
2010. ápr. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Tedd át a flexiről egy rendes pórázra és h akkor sem húz, akkor tényleg nem húz. :) (flexin persze, hogy nem érzed a húzást, azért van)

Egyébként hámmal is meg lehet tanítani a kutyát láb mellett jönni. Türelemmel, jutalomfalattal és nem rángatással.

2010. ápr. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
63%

A tenyésztő, akitől hoztuk az én kutyusom, a lelkemre kötötte, hogy csak és kizárólag hámot vegyek a yorkinak. Nem mini yorki a kutyim, de mondta, hogy csak egy hirtelen visszarántás, vagy húzás a kutyuson, és eltörhet a nyaka.


Biztos vagyok benne, hogy biztonságosabb a hám. A nyakörv persze menő, meg lehet ilyen olyan "csilli-villis"-et venni. De egy hám is lehet aranyos, és ha kiskorától van meg neki, akkor hozzászokik. Én ezt ajánlom.

2010. ápr. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
azért hám mert amikor viszed kiskorába sétálni akkor jön egy kutya és tudod fiatal korában nem lehet kutyázni és ha mégis jön akkor emeld fel nyugottan de a nyakörv akkor szegény megfullad és volt egyszer a yorkimnak nyakörve és eltört
2010. ápr. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
én nem a póráznál fogva emelgetem... úristen.
2010. ápr. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!