Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem bírja az idegeneket?

Miért nem bírja az idegeneket?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek.

Van egy lassan 4 èves bull típúsu kutyánk. Lány, 1 éves kora óta ivartalan. Egyszer tüzelt.

Alapvetően engedelmes, behívható nagy mozgásigényű a szabadban, de ha kell kibír 8-10 órát is a lakásban.

Sajnos egyre több megnyilvánulása van az emberek felé negatív èrtelemben. Ha csak valaki közelít hozzá már ugat támad. 2 napja egy kb 2 éves kislány akarta volna megsimogatni, pórázon volt a kutya, ültünk a padon, de mielőtt megszólalhattam volna hogy nem simogatós, már ugatott is. Szegény kislány is meg az anyukája is nagyon megijedt. Nekem meg csak égett a pofám..

Van egy 10 hónapos lányunk is. Vele sose volt gond, puszilgatja amennyire hagyom, hagyja hogy simogassa tapiskolja stb. Egyszer adtam neki a vacsorát, a lányunk meg odament míg evett, én épp mosogattam, de a kutya fogta ott hagyta a kaját és arrébb ment.

De egyszerűen az idegenekre csak morog, egyből dominál fent a farka stb. Számomra érdekes, hogy ha odajön hozzánk egy ismeretlen ember egy kutyával akkor azzal az emberrel nincs baj,annak csóvál odabújik egyből nyalná.

Már a gyerek elött is ilyen volt, szóval nem őt védi.

Kiképzővel és kutyasulival gondban lennénk, mert párom 7böl 6 vagy 7böl 7 napot dolgozik, 3 műszakos váltásban, így ő nem tudná vinni, én meg megint nem a 10 hónapos lányunk miatt. Régen jártunj amúgy suliba, de itt csak az alapvető dolgokra fektetik a hangsúlyt meg őrző-vèdő, problémás kutyákkal tudtommal nem foglalkoznak.

Valakinek lenne ötlete hogy tudnánk ezen változatni?


2016. júl. 15. 10:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Ha gazdával van a kutya akkor a kutyának egy negatív "szava" nem lehet. Bár szerintem RudyV te ne adj tanácsokat mert ha jól emlékszem akkor te írtad valamelyik kérdéshez hogy engeded morogni a kutyádat.
2016. júl. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Értem, de ti hogy fegyelmeznétek vagy büntetnétek ilyen helyzetben?
2016. júl. 15. 20:20
 13/16 anonim ***** válasza:

"Lábhoz hívom, leszidom és lenyomom a földre, vagy lefektetem."


Tehát megbünteted azért, mert lábhoz ment? Nem tudom hogy kerülte el a figyelmed, mert kb ez mindennek az alapja, hogy a kutya mindig az épp aktuális cselekedetet köti össze a reakcióval. Tehát ebből most nem azt vette le, hogy azért büntetted, mert ugatott, hanem azért mert odament hozzád.


Nézd, tényleg kellene beszélned egy kiképzővel, aki akár házhoz is megy, mert azért vannak itt hiányosságok...

2016. júl. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Most komolyan nevetseges es meg le is pontoztok:)))

Akinek nem tetszik,hogy a kutya az ugy viselkedik mint a kutya az tartson macskat vagy baranyt...

2016. júl. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Mert hülyeséget írsz. Mi az hogy morog a kutya kajára vagy másra?

A kutya nem léphet fel negatívan ha a gazda is ott van.

Milyen kutyád is van RudyV?

2016. júl. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ez kutyája válogatja, hogy milyen büntetést igényel. Ahogy írtam, csak az számít büntetésnek, amitől a kutya nem kívánt viselkedése egyre csökken, majd rövid időn belül el is tűnik. Ha hónapok, esetleg évek óta mutat agressziót emberek felé, akkor te igazából nem bünteted őt, legfeljebb csak olyan negatív hatásokat adsz, amiket a kutya nem vesz komolyan, vagy nem kapcsol a viselkedéshez. Ez így inkább csak bántalmazás.


Egy érzékeny kutyánál elég lehet egy pofon, egy ráordítás, egy nagyobb póráz rántás. Egy keményebb, a gazda felé nem olyan érzékeny kutyánál ennél sokkal erősebb kell. Ha ezt az én kamasz kutyám csinálja, én a nyakánál fogva vágnám a földhöz és fojtanék rá a kutyára. Addig, amíg azt nem látom, hogy elhitte, én itt őt most megölöm ezért a viselkedésért. Akkor engedem el, mikor már nem hisztizik, nem vergődik, nem akar rám visszaharapni -mert ez a kutya első reakciója. De lehet póráz rántás is a büntetés, nem hámon vagy textil nyakörvön, hanem egysoros láncon. És akkora rántás vagy rántások sorozata -rántás, nem visszahúzás!-, amitől a kutya behúzza fülét-farkát. Vagy lehet akár olyan mértékű elzavarás is a helyszínről, magadtól, vagy olyan erősségű pofon, amitől a kutya kifordul a szituációból.


De tényleg kellene kiképző, mert ha ezeket a büntetéseket rosszul csinálod, csak még rosszabb lesz a kutyád viselkedése! Csak felnő ezekben a büntetésekben, még nagyobb lesz benne a stressz, még veszélyesebb lesz.

2016. júl. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!