Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A vadászkutyák tényleg önfejűe...

A vadászkutyák tényleg önfejűek és makacsak?

Figyelt kérdés
Nem igazán értem, miért mondják sokan, pl. a beagle-re, basset-ra és sok más fajtára, hogy makacsak, mert vadászkutyák. Nem pont a könnyen irányíthatóság lenne a lényeg? A vadásznak arra volt szüksége, hogy a kutya azt tegye amit mond, nem rohanhatott előre önállóan a vadak közé, ahová a vadászok lőnek. Az más, hogy a tacskót ha beküldik a rókavárba, ott egyedül kell a bent lakókkal megvívnia a harcát. De én egyszerűen nem értem az ellentmondást, vadász kutya = makacs kutya? Nem lehet, hogy arról van inkább szó, hogy ezek munkakutyák, nem kedvencnek tenyésztették ki őket? Mi a véleményetek?
2010. ápr. 15. 20:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A beagle és a basset is falkakopók, teljesen más a funkciójuk a vadászaton, mint az apportírozó vizslának vagy retrievernek. Nem lehet őket egy lapon említeni.
2010. ápr. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha szagot fog egy vadászkutya akkor rátapad mint pióca a vérre.. :D Olyankor legtöbbjük se lát se hall, csak a szag létezik.. És könnyen elvonja a figyelmüket a sok szag, hang stb.
2010. ápr. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%
Nem! Nekünk magyar vizslánk volt először,ő nagyon engedelmes,sőt:érzékeny kutya volt.A másik meg német vizsla,de ő is szót fogadott.Szerintem nevelés kérdése.De a vadászkutyáknak vadászat előtt vizsgát kell tenniük.Amikor a német vizslánk vizsgázott,én is ott voltam.Az összes kutya engedelmeskedett a gazdájának.Csak meg kell őket rá tanítani:) A beagle-re meg a basset-ra nem tudok véleményt mondani:P
2010. ápr. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem beagle-m van. A makacsságot úgy értik, hogy ha mondjuk azt kéred, hogy üljön le, akkor ő eldönti, hogy le akar e ülni vagy sem. bármennyire is te vagy a falkavezér, ezeknek a kutyáknak mindenről megvan a saját elképzelésük. Nagyon okos kutyák, a makacsságukból adódik az okosságuk. Nagyon jó a probléma megoldó képességük. Szóval, ha úgy vesszük makacs kutyák de jó értelemben. Az, hogy nem tudják a gazdák megnevelni, nem a kutya hibája. Ha a gazda nem biztos a dolgában, akkor a kutya a saját elképzelése alapján cselekszik.
2010. ápr. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A beagle-t bassetet nem kellett a vadásznak irányítania. Majdnem teljesen önnállóan dolgoztak, a gazda irányítása nélkül, hiszen ők érzik a vad szagát, nem a vadász.
2010. ápr. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A vadászkutyák fogalma is több dolgot takar. Pl vannak azok, amelyek a nagy vadat elfogják, a sebesült vad helyét felkutatják. Ezek a vizslák, kopók, nekik a gazda irányítására kellett dolgozniuk.

Vannak a hajtó, azaz kajtató ebek: spániel, beagle, basset... Ők csoportosan a gazda/ vadász felé terelték a vadat, inkább madárféléket, kisebb vadakat, és falkában dolgoztak, nem egyedül, mint az előbbi.

Ez utóbbi fajtákra mondják, h makacsabbak, gondolom ennek az lehet az oka, hogy mivel falkában hajtottak, gyakran változhatott köztük a vezér, nagy volt a versengés.

Mintha olvastam volna valahol vmi ilyesmit, de nem vagyok benne biztos, csak hajtókajtató ebek maradtak meg jobban, mivel spánielem van, és mielőtt vettem, őket tanulmányoztam.

2010. ápr. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, két airedale terrierünk volt és van(1 volt, 1 van). Mindkettő szeretett minket, de ha szagot fog, hiába ismeri a parancsokat, egyszerűen megszűnünk létezni.
2010. ápr. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
De én azt nem értem, ha vadászaton szagot fog a kutya, akkor sem lehet majd kontroll alatt tartani? Hogy tud úgy a vadász a kutyával együtt dolgozni, ha a kutya bizonyos helyzetekben önállósítja magát? Azt nem hinném, hogy az egyik kezében a pórázt tartaná, a másik kezében a puskát.
2010. ápr. 15. 21:55
 9/12 anonim ***** válasza:
Nincs is igazán szükség kontrollra ezeknél a falkakutyáknál. Ők anélkül is tudják a dolgukat. Ha már szagot fogott, nem kell utasítgatni, hiszen a kutya tudja, hogy merre megy a szag, nem a vadász.
2010. ápr. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A kopók pl. úgynevezett nyomhangot adnak, így a vadász mindig tudja merre jár a kutyája. Azt is meg tudja állapítani, hogy a kopó nyomon van, rátalált a vadra vagy éppen elvesztette azt. A kopók valóban nagyon keményfejűek, hiszen ők döntik el az adott pillanatban, hogy mit tesznek, nincs mellettük a gazdi, hogy utasítson. ezért hajlamosak felülírni a gazdi parancsait a saját belátásuk szerint.
2010. ápr. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!