Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mindig megharap. Mit csináljak?

Mindig megharap. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Van egy 6 éves kutyám, és már nagyon régóta csinálja ezt. Volt már súlyosan beteg, akkor belétömtem a kaját, de hiába akarnám erre fogni a viselkedését, hogy ezért "megutálhatott" volna, valamit elrontottunk a nevelésében... De nagyon... Megakarom simogatni, megmorog, van amikor meg is kapja a kezem. Cesar Millan-os videókat néztem, ilyen kutyákról, de neki semmi nem használ. Ilyenkor megtudnám ütni, de nem teszem, mert szeretem amikor kedvesebb pillanatai vannak. Leszoktam olyankor nyomni a földre, vagy oldalba bököm. Sokszor kiküldöm a szobából, mert szinte elkap a sírógörcs, hogy mit ártottam én neki... Nem kérnék olyan választ, hogy "már pedig jól elkéne verni, csak abból ért" mert én ebben nem hiszek. Pszichológiai oldalról szeretném megközelíteni.. Talán nem bízik bennem? Mi válthat ki belőle ilyen reakciókat, amikor én viszem le egy nap háromszor, én adok neki enni/inni??? Én nem ilyen kutyát akartam, és kezdem tényleg elveszíteni a reményt... 6 éves, természetesen odaadni már senkinek nem fogom, mivel az én részem... De ha így folytatja, akkor nem fogom tudni őt szeretni, mint kb 4 évvel ezelőtt.. Kérlek segítsetek! :(


14/L


2016. júl. 16. 10:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Verd meg
2016. júl. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Kérd kiképző, szakember segítségét.
2016. júl. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az értelmes választ, olyan jó hogy ilyen hülye dolgokra pocsékolod a drága idődet... Te tudod... Szerintem nem éri meg!
2016. júl. 16. 10:16
 4/14 A kérdező kommentje:
Második! Írásban tudtam csak segítséget kérni, mivel elég messze lakunk, ő javasolta ezeket a módszereket, de látatlanban ő sem tudott biztosat mondani... :/
2016. júl. 16. 10:17
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Osztán ha az nem tudott látatlanban segiteni akkor mégis mit remélsz itt ahol boldog boldogtalan válaszol
2016. júl. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
az írásod alapján nem tűnsz magabiztosnak, és ezt a kutya is érezheti, hogy félsz tőle, ideges vagy a jelenlétében
2016. júl. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A probléma az (minden bántás nélkül!), hogy nem értesz a kutyaneveléshez, a kutya előtt nincs tekintélyed, nem tisztel.

Az, hogy megharap, elég komoly jele ennek, és komoly büntetést is érdemelne. A falkában egy másik kutya mint gondolsz, erre mit csinálna? Keményen helyretenné!

Javaslom, menj el vele kutyaiskolába, ott megtanulod, hogy kezeld a kutyádat, hogy jól tudjatok együttműködni és öröm legyen az együttélés.

2016. júl. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Azt reméltem, hogy itt valakinek talán van bevált módszere, vagy bármi.. Már nem tudom, hogy mit csináljak.. Lehet hogy nem vagyok magabiztos, de mit tudnék azzal kezdeni?:(
2016. júl. 16. 10:26
 9/14 anonim ***** válasza:
kezd kiépíteni az önbizalmadat, erre nem lehet mit mondani, nincs biztos recept
2016. júl. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Akármennyire nem hiszel benne, de ha agresszió jelét mutatja, AZONNAL és KEMÉNYEN helyre kell tenni és le kell szidni.


Falkavezérséget meg kell erősítened, ha kell, egy vagy két napig úgy egyél előtte, hogy ő nem kap semmit. (ez neki nem nagy probléma, a vadonban is előfordul hogy napokig nem esznek mert nincs préda)


Mindenképp vidd kutyasuliba, ott biztos tudnak segíteni.

2016. júl. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!