Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak én borulok ki teljesen...

Csak én borulok ki teljesen az ilyen gazdiktól?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkodtam hogy feltegyem e ezt a kérdést,de nagyon kíváncsi vagyok a ti véleményetekre is. Sétáim során, akár kutyával vagyok akár nem, egyre több olyan kutyás gyereket, felnőttet, időset látok akik egyszerűen képtelenek kezelni a kutyájukat. Húznak, ránk támadnak, ugatnak, szemmel láthatóan le se tojják a "gazdájukat". És a gazdák sokszor hagyják is hogy ezt csinálják, nem törődnek azzal hogy ez abszolút nem "normális".


Ilyenkor mindig megfordul a fejemben hogy ők hogy nem képesek arra hogy kicsit... Csak egy kicsit figyeljenek, törődjenek jobban a kutyájukat. Az én kutyám az utcáról lett megmentve, valaki megverte majd az árokban hagyta kikötve egy fához. Több mint 3 évbe tellett hogy úgymond kutyát faragjak belőle. Harapott, közben félt, hihetetlenül ellenséges volt. suli mellett sajnos nem volt sok időm így napi 1-3 órát foglalkoztam vele.(mellette van még egy kiképzős németjucim is. Úgyhogy párhuzamosan tanítottam őket) Ezért olyan idegesítő, hogy aki egyszer kutyát vállal az miért nem szán akkor időt a nevelésére...


A másik kedvencem a harcikutyás idős nénik. Személy szerint a kezükbe nem adnék ilyen kutyát. Én megértem hogy egyedül vannak, és félnek, de istenem... Akkor vegyenek riasztót és máris kevesebb baleset származhat belőle. A büdös életbe nem fogják normálisan kezelni a pitüket. A múltkor egy nénike (70+) kint felejtette az utcán a kutyáját ami a kapu előtt feküdt. Későn vettem észre, miközben én pedig sétáltattam a kutyámat. Ránktámadt a kutya és elkezdte tépni a kutyámat, én üvöltöttem a kutyára nem mertem közelebb menni, mire a nő kiszalad és elkapta a ő kutyája hátsó lábát mire azt mondta rohanjunk el. Na erre kijött még 2 ember a szomszédos házból és szétszedték a kutyákat.


Komolyan mondom, olyan szinten felháborító ez az egész. Szerintem ennél jobban már csak a felelőtlen szaporítók borítanak ki. 18/L


(bocsánat a hibákért)


2016. júl. 16. 19:57
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, de azert o olyanokat is felsorolt ami egy problemas kutyanal bizony megesik ("Húznak, ránk támadnak, ugatnak, szemmel láthatóan le se tojják a "gazdájukat""). Vagy en ertettem felre es az o kutyaja hozzakerult es maris pedans kiskutya lett belole...ja nem 3 evebe kerult.


- de egy ilyen kutya rehabjat is el kell kezdeni valahol, mert ugye az ugy nem megy, hogy nem erintkezik senkivel sem. Es biztosan nem is huzott mikozben agressziv volt es harapott...


Lehet minuszolni, de amig nem tudom a kutya eloeletet, inkabb nem kezdenek azonnal a gazda fejere olvasni, mikozben esetleg lovesed nincs arrol min vagy epp min nem ment keresztul az a szerencsetlen para. Lehet eppen probal belole elheto kutyat faragni es jon egy ilyen "jaj istenem azok a gazdak" tipusu ember es meg ki is osztja mikozben az mindenet odaadja, hogy a kutya legalabb megkozelitse az optimalist.

2016. júl. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Jó oké elfogadom, nem ismerem egyiknek sem az előéletét. De számos olyan gazdi van melyeket nem először találkozom. És amióta ebben a városban élek szemmel láthatóan a kutyájukat sétáltatás közbeni viselkedési nem változott. Egyébként általában a nem idős gazdákon még halvány jele sem látható hogy olyannyira a kutya változásán dolgozna. Teljesen Kikenve, elegáns ruhában szerintem nem sokan visznek kutyát sétáltatni/képezi.


Egyébként, köszönöm szépen mindenki válaszát! Mindenkinek ment a zöld pacsi 😊

2016. júl. 16. 21:15
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Az idosebbek mar inkabb tornek mint hajlanak. Ok mar nem fognak Korom Gabor(pff) modjara horogni a kutyanak, ok meg teljesen mas szellemisegben "tanultak" a kutyahoz kotheto dolgokat (csak kertben, eleg neki a kert, azt eszik amit mi is, stb.), az utobbi idoben hala a jo egnek felvilagosultabbak kezdenek lenni ebben a temaban az emberek, de sajnos ezzel egyutt nagyon sok hulye is ra szabadult kis vilagunkra.


En ugy gondolom annyit tehetek, a sajatommal foglalkozom, probalom erom es lehetosegeimhez merten normalisra nevelni ezt a joszagot akit a nyakamba vettem. Nem itelkezem senki felett, ha ugy erzem a heyzet szamomra kenyelmetlen elkerulom es nem fogok onkentes rendorkodni. Javaslom neked is, az erre elpazarolt energiad inkabb old bele egy ujabb joszag megmentesebe szerintem nagyobb orom mint "savanyu oregasszonynak" lenni 18 evesen:P


Sok sikert.

2016. júl. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Én ezen egyáltalán nem borulok ki. Sőt engem egyáltalán nem érdekel más kutyája, csak a sajátom. Semmi közöm nincs hozzá , hogy ő mit csinál.

# 2

"Gondolom te vagy az a tipus aki ha kell ha nem tanacsokkal latsz el mindenkit a kornyekeden. Keves kutyast utalok ennel jobban, na engem ok zavarnak, de nagyon."


Engem is inkább az ilyenek borítanak ki.

2016. júl. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Még jó hogy itt ennyien ismernek látatlanban. Megnyugtatok mindenkit hogy nem látok el senkit se tanácsokkal, én csak a kiképzőn hallottak szerint szeretném nevelni a kutyáimat, és ez csak egy meglátás egy személyes tapasztalat volt.
2016. júl. 16. 23:21
 16/18 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Próbálom nem felhúzni magam a hasonló gazdik láttán, egyre jobb aránnyal :D De ha rossz kedvemben találnak meg, akkor felmegy a pumpa.

Azt utálom, hogy nem veszik észre magukat...pl a kutyája folyton a kutyám labdájára pályázik, én fegyelmezem le a kutyáját, vagy a kutyám kap oda, ha a szájában lévő labdát akarják elvenni...a faszi meg röhögve nézi...

Vagy amikor több kutyával sétálok, azok nem foglalkoznak az antiszoci, pórázt tépő kis vakarékokkal...de a másik gazdi nemhogy a sajátját fegyelmezné, még nekem szól be, hogy miért vannak szabadon, meg jaaaaaaaaaaaajj de nagyok, blabla...

2016. júl. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
# 14-es vagyok! Bocs kérdező , ebben igazad van tényleg nem is ismerlek. Inkább úgy írom , hogy engem is az olyanok akasztanak ki akik kérdezés nélkül osztják a tanácsokat , meg azok akik nem a saját dolgukkal foglalkoznak.
2016. júl. 17. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező milyen kutyád van?

Gondolom ő az első blökid. Nem mindig az oviban&suliban hallottakon kell nevelni a kutyád. Ne értsd félre nem mondom hogy rosszak ezek,mert én is mindig vittem a kutyáim és fogom vinni de nem minden fajtànak vagy fajtának a keverékének jó a tükör módszer. De erre majd rájössz szerintem.

Én nyugdíjast pitbullal soha nem láttam esetleg tacskót vagy egyéb fajtát pitbullként viselkedni. Én arra kíváncsi lennék hogy egy 70 éves mikor tudja lehúzni a csupa izom kutyáját a másikról. Persze egy 70 éves nem idős de szaladni már nem igazán tudnak max kocogni rövid ideig.

A szöveged nekem nem világos először azt írod hogy a hölgy leszedte és hogy tudtatok volna futni. Utána írod hogy szétszedték a kutyákat. Először azt hittem hogy egy kicsi kutyád van vagy egy barátságos közepes mivel írtad hogy elkezdte tépni ez már ott bibis hogy a pit torokra megy és akkor most nem lenne kutyád. (csak akkor tépik egymást ha ugyanabban a súlycsoportban vannak) Aztán írod hogy szétszedték őket tehát akkor a te kutyát se volt ártatlan és lehet hogy a tiéd volt a domináns és a kezdeményező,de a pit se volt megnevelve. Ha ennyire fel vagy készülve az ilyen ebekből miért nem viszel valami botot vagy spary-t (bár ez se megoldás mindig) mert ha az én kutyáimra vagy csak valamelyikre tàmadna egy kutya én lerúgnám róla a dögöt bár az én kutyáim 80kg fölöttiek tehát erre nem nagyon kerül sor. A nevelés a lènyeg nem a kor nem a fajta és nem a nem. Németjuhászoddal milyen a séta?

Engem az ilyen emberek nem nagyon érdekelnek és akkor sem érdekelt amikor lakásban laktam pedig akkor is voltak kutyáim.

2016. júl. 17. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!