Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Más kutyája is öklendezik a...

Más kutyája is öklendezik a nyakörv miatt?

Figyelt kérdés
Eddig hámot használtam de mivel kidörzsölte a bőrét és vakarózott úgy döntöttem hogy inkább nyakörvet használok. Na most a nyakörv tényleg jó már tud láb mellett sétálni, de a gond az hogy ha jobban megrántom vagy húzom amerre menni szeretnék akkor általában öklendezni kezd. 5 hónapos kutyáról van szó. A nyakörv sima, nem kicsi rá szóval nem szorítja. Sok Cesar Millan videót és mád egyéb videókat is néztem de ott nem öklendeztek a kutyák. Én rontok el valamit?

2016. júl. 18. 16:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
42%

elkezd "köhögni" vagy csak fura hangot ad ki?


ha az utóbbi, akkor semmi gond, kvázi ezzel akar hatni rád

még régebben volt egy ilyen C. Millan csodálatos kutyadoki rész, amiben ezt csinálta a kutya a gazdáinál, de C. M.-nál nem, nem kell bedőlni a kutyának, ha sima a nyakörv és tényleg jó rá, akkor nincs gond :)


de persze ne hirtelen ránts rajta nagyon sokat :D

2016. júl. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Na ott a pont. Hogy jutalomfalattal nem érti mit kell csinálni csak annyit tud hogy kaja-kaja-kaja. Szóval én inkább a visszarántással tanítom ami működik is de van hogy elkezd makacskodni és egyszer előre máskor hátra ráncigálom. Nem megjátssza hanem öklendezik úgy ahogy írom.Köhög és nem csak furcsa hangot ad ki. De nem tudom mit tehetnék. Ha rájön az 5 perc akkor 1 rántásból nem ért folyton előre megy vagy lemarad. Ezek szerint az én hibám lehet.
2016. júl. 18. 16:38
 3/13 anonim ***** válasza:
42%
csak megrántod vagy vissza is fordulsz vele és elindulsz a másik irányba?
2016. júl. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Csak visszarántom. Már próbáltam ezt az oda vissza forgást de annyira ellenkezik és nem tetszik neki hogy húz össze-vissza, vonakodik és öklendezik megint. Inkább hagytam azt is. :( Nemsokára viszem kutyaiskolába de félek hogy nem tudnak majd segíteni. vagy épp érteni nem fogom a nyelv miatt (külföldön élek). Eddig jól sikerült a nevelés de úgy érzem hogy ezen a szinten megakadtunk. Már nem tudom egyedül nevelni segítségre van szükségem. Köszi a válaszokat. :)
2016. júl. 18. 17:10
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

van egy Jászai Mari díjas kutyád, aki lassan megérdemli az Oscart:))))

ki ismert Téged, és látja hogy gyenge vagy. az a kutya még nem született meg, amelyik a póráztól megfulladna.

2016. júl. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
oké oké, ha hasznosat nem tudsz írni akkor légyszi ne írj -.-'
2016. júl. 18. 19:00
 7/13 anonim ***** válasza:
62%

Az enyém is szokott köhögni, fulladozni, mikor nem akar jönni, s szinte vonszolni kell magam után, vagy elakarom vezetni valamitől, és ő ellenáll.

A suli biztos segíteni fog nektek, de ahogy komolyodik a kutya, úgy fog egyre szebben sétálni pórázon.

2016. júl. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
62%

Egyébként nem azt mondom ez teljesen normális ha fulladozik a kutya a vezetéstől, de sajnos előfordul.

Próbáld inkább durvább rántás helyett - mert komolyabban is megsérülhet a gégéje - inkább jutalomfalattal az orra előtt motiválni, tovább irányítani abban az irányban amerre te szeretnéd...

2016. júl. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
A jutalom nem ér semmit. Csak addíg követ amig kaja van előtte. Vagy is ha kaját szagol akkor követ 10 másodpercig aztán szaglászik tovább ha nem kapja el. Nem fulladozik folyton csak ha nagyon nekifeszül én meg elrántom mert mondjuk valamit épp felenne. Vagy felhúzza az agyam valamivel és tovább rángatom hogy jöjjön végre. Sajna kicsit türelmetlen vagyok. Nagyon remélem hogy a kutyaiskola tud segíteni.
2016. júl. 18. 20:00
 10/13 anonim ***** válasza:

de jól irja az 5.

tudja a kutya, hogy ha ezt csinálja, akkor inkább hagyod és érzi rajtad, hogy amikor elkezd öklendezni, akkor te kvázi elgyengülsz és megsajnálod


és melyik az a hülye kutya, aki ezt ne használná ki?!

2016. júl. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!