Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyat valasszam?...

Melyik kutyat valasszam? Tobbi lent

Figyelt kérdés
Kerteshazban lakok a parommal es van mar egy vadaszgorenyem de mivel kiskorom ota rengeteg allattal voltam korul vele igy szeretnek meg egy kutyat. Kerdes az h melyik kutya faj illene legjobban hozzank. Amit tudok h kozepes vagy nagytestut szeretnek es h ne legyen az a nagyon rovid szoru. Ne csak 1gazdis legyen es mivel jovore tervezzuk a gyerekvallalast igy a gyerekeket is viselje el es ne csak 5-8evig eljen.
2016. júl. 18. 16:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
25%
Pili kutyát válasz
2016. júl. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
72%
Tudod az elsődleges hogy te mit nyújtasz a kutyának és nem az hogy mit vársz el. Mennyit tudnál vele foglalkozni? Napi hány óra séta? játék? tanítás? kinti vagy benti lenne? gyerek mellett lenne rá időd? Ez annyira nem lényeg de mennyi pénzt tudnál rá szánni ha fajtatisztát akarsz? Szerintem gyerek mellé ne akarj kölyök kutyát mert a kettő egyszerre nagyon időigényes.
2016. júl. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
18%
Bocs hogy rosszul írtam puli kutyát válasz
2016. júl. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%

1. Azt nem tudod megszabni meddig éljen. Ha jól van tartva, rendesen táplálva, jó helyről származik és rendszeresen látja állatorvos, akkor ezzel meghosszabbíthatod az életét.

2. Vagy a kutya legyen minimum 3 éves, vagy a gyerek. Kisgyerek mellé kiskutya (vagy növendék) nem jó választás.

3. A kutya maga a faj, tehát te fajtát keresel.

4. Sok dolgot felsoroltál, de azt nem hogy ti mit tudtok neki nyújtani. Napi hány, és milyen hosszú séta? Kinti vagy benti lenne? Sport, kirándulás?

Mindezek mellett egy nyugodt, idősebb menhelyi kutyát ajánlok. (Főleg ha lesz baba is!)

2016. júl. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
77%
1-es, mi alapján ajánlasz ilyen hülyeséget? :D
2016. júl. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
60%
"Csak" családi kedvencnek kellene a kutya, vagy házörzésre stb. is? Ha ezt megválaszoltad jobban tudunk segíteni. Ha bemész a menhelyere ott is vannak nagytestű kutyák szép számmal, de ha menhelyről nem szeretnétek, akkor csakis a tenyésztőket javaslom. Ha gondolod kitérhetek arra hogy miért, de remélhetőleg már tudod a különbséget a szaporított és a törzskönyves, tenyésztőtől vásárolt kutya között.
2016. júl. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%
A kozepes- nagytestűt kerestek akkor az bizony csak 8-12 évig fog élni.. Ha nincs konkrét fajta látogassatok el egy menhelyre
2016. júl. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
60%
A lényeg hogy ivartalaníts, így megkíméled az esetleges betegségektől, és persze az utódoktól is ;)
2016. júl. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Mint mondtam allatok kozott nottem fel es tudom h melyikkel mennyit es hogyan kell foglalkozni. Nekem a sajat allataim csaladtagnak szamitanak es nem sajnalom rajuk az idot se penzt. Az elet evet azert irtam mert van 1-2nagytestu amelyik nem el tul sokaig.. Igen fajtat keresek bocsanat a rossz megfogalmazasert. Ha mar tudom milyen fajta lesz onnan mar alkalmazkodom en a kutyahoz es csak abban a dologban kell ugymond neki hozzam amit felsoroltam. A gyerektol se kerhetem h hanyoratol hanyoraig ne kelljen fel mert aludni szeretnek.. A kutya kb mint egy gyerek ha setalni kell setalni megyunk vagy jatszunk es tanulunk.
2016. júl. 18. 17:10
 10/15 anonim ***** válasza:
76%

Ajánlom a.menhelyi,keverék kutyusokat. Nagyon nagy szeretetet tudnak visszaadni,és legalább ti is megszépítetek a kutyuli éltetét,aki eddig nem sok gondoskodást kapott. Emellett az ott dolgozók nagy valószínüséggel ismerik az ott élő árva kutyák személyiségét,így segítenek majd a választásban.

Nem feltétlenül lesz egy fajtatisztaa kutya megbízható természet,csak.mert az illik arra a fajtára. Sokkal jobban függ attól,a gazdi mennyit foglalkozik vele.

2016. júl. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!