Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha ez a helyzet, mondjak le...

Ha ez a helyzet, mondjak le az alaszkai malamutról?

Figyelt kérdés
A kertünk elég nagy (meg szép is, amiről gondolom le kell mondanunk), viszont az gondot jelentene, ha csak heti 4x vinnénk sétálni? Ha igen, akkor keressek másik fajtát?

2016. júl. 19. 12:43
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Heti 4? Hova szarna meg pisilne az a szerencsétlen?

Napi 4 kell neki

2016. júl. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%

Semelyik fajta nem élvezi, ha heti 4x viszik ki az utcára.

Ajánlhatok helyette hörcsögöt, papagájt, tengerimalacokat, nyuszit esetleg macskát?

2016. júl. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%
Mind 1 mekkora a kert, a napi 1-2 séta kötelező. Na meg ha keveset sétáltatod akkor fix hogy felássa a kertet. Rendesen lefárasztva és nevelve szép marad az a kert.
2016. júl. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Valószínűleg kivitelezhető lenne a mindennapos séta, mert ez csak akkor lenne, ha a húgom nem akarja sétáltatni, és rám marad minden. Csak számolni akartam minden eshetőséggel...:/
2016. júl. 19. 12:52
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

Nekem volt, 13 évig. Nem tenyésztettem, nem vittem versenyre (remek vérvonalú kutya volt, díjazott szülőktől) - kennelből, törzskönyvvel, szóval egy nagyon értékes kutyával nem tudtam foglalkozni annyit, amennyit kellett volna.

800m2-en minden az övé volt, 4 évig tudtam menni vele, de 2 óra alatt is csak annyit értem el, hogy megmakacsolta magát, és autóval kellett hazahozni. Ugyan úgy kiszökött, ha kiszökött, autóval mentem utána, hogy lefáradjon - akkor már magától odajött és kb. felvette a pórázt, mehettünk sétálni tovább.

Tényleg egy ékszer volt az a kutya - de megölt mindent, ami az útjába került és kisebb volt nála, a szomszéd csirkéket, nyulakat, kacsákat, macskákat, kisebb kutyákat és egy szem agresszió sem volt benne láthatóan. Csak nem volt lemozgatva, nem volt eleget foglalkozva vele, nem a tenyésztett fajtaként volt tartva, nem munkakutyának volt használva. Inkább volt dísz és családi kutya, imádtam, 13 évig élt, aztán tönkrement a csípője és leépült gyorsan. Ne tarts malamutot!

2016. júl. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
Ja és azt is vedd figyelembe, hogy tavasszal a kert olyan lesz, mintha szétrángattak volna pár állatot, annyira vedlenek, a melegtől kikészülnek, koppasztani kell őket kb, hogy segíteni tudj neki. Télen az enyém lyukakat ásott a hóba, a jeges földbe vagy sárba és abban aludt, nem érdekelte sem a pince, sem a rönkfa kutyaól. Olyan piszkos volt a sártól (ami belefagyott a szőrébe), hogy katasztrófa volt rendbetenni. Pedig muszáj volt és rendszeresen évről évre. Szemeteszsákokban állt a kutyaszőr vedléskor, gereblyézni kellett. A kertet az enyém nem tette tönkre. A labradorunk ezerszer több "kárt" csinált, mindig a föld alól fog szagot...
2016. júl. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A huskynál ugyanez a helyzet? (utolsó)
2016. júl. 19. 12:59
 8/9 anonim ***** válasza:
90%
Igen ugyan az. Csak a felépítésük más.
2016. júl. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A fajtatiszta kutyákra jellemző az, amire ki lettek tenyésztve. A szánhúzó kutyák mennek, ameddig össze nem esnek. Egyszer mamám hazahozott egy kutyát "kötélen", hogy megszökött a miénk és ő befogta az utcáról, hazasétáltak. Csak az én kutyám meg ott nézett a kerítés mögött rá.

Gondolod a döbbenetet. Kikötöttük a ház elé, felhívtuk az állatorvosokat, hol tudnak még ilyen kutyát, de azt mondták 3 településsel arrébb sem. Legalább 50-60km-ről jöhetett a másik. Kapott enni, inni és el kellett engednünk az orvos javaslatára, hátha hazatalál majd.

Akkor még nem chip, sem a sorszám nem volt a fülébe ütve. Most persze az visszajuttatná a tulajnak, de akkor is egy egy séta ezeket a kutyákat nem elégíti ki. Még akkor sem, ha a nagynéni, nagybácsi stb. panelban is ellakik velük.

Olyat nézz inkább, amik direkt házőrzők, velük nem kell annyira sokat menni. A vadászkutyák, szánhúzók stb. mind iszonyú energiát igényelnek, vagy munkát kell nekik napi szinten adni.

2016. júl. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!