Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni, ha egy...

Mit lehet tenni, ha egy staffordshire terrier ki-be járkál egy kertes házból?

Figyelt kérdés

Van a környékünkön egy gyönyörű rét. Két picimmel kimentünk játszani, amikor az egyik kertes házból elénk ugrott egy staffordshire terrier. Mondanom sem kell, halálosan megrémültünk, hátat fordítottunk, a kisebbet fogtam az öleben, a nagyobbal meg próbáltunk nyugiban elmenni. A kutya folyamatosan jött utánunk, komolyan mondom, életemben nem rettegtem még így. Még aznap kocsival visszamentem és becsöngettem ebbe a házba, szóltam, hogy a kutya ki-be jár a lyukas kerítésen. A gazdája csak röhögött és mondta, hogy nem kell félni, nem bánt. Hát köszi szépen. Azóta sem történt semmi, direkt elmentem arrafelé és a kutya ugyanúgy egy kis lyukon mászkál ki a rétre, mi azóta sem mertünk odamenni a gyerekekkel. Számomra nem kielégítő válasz, hogy nem bánt. Ott van ez a csupa izom kutya mindenféle felügyelet nélkül, marhára nem érzem biztonságban magunkat.

Mit tudok csinálni?



2016. júl. 19. 14:47
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Bejelentheted az önkormányzatnál, hogy szabadon flangál egy kutya.
2016. júl. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%
Hívj sintért, szólj a jegyzőnek, jelezd az ottani állatvédőknek.
2016. júl. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék rosszat senkinek, de szerintem ez óriási felelőtlenség. Csak azt a lyukat kéne eltakarni a kerítésen és már meg is lenne oldva a probléma.
2016. júl. 19. 15:01
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekünk volt Staffordshire terrier.

A macskákra allergiás volt ha elkapta széttépte viszont az emberekkel nem foglalkozott az jött be a házba aki akart.

2016. júl. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Platypus ***** válasza:
Az önkormi nem úgy kezdi az intézkedést, hogy azonnal bilincsbe verve viszik a kutyát vagy a gazdát. Első körben csak figyelmeztetik, hogy csinálja meg a kerítést. És ezt se lesz egyszerű elérned, határozottnak kell lenned hogy bármit is elindíts.
2016. júl. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Szilvi & Argos ***** válasza:
55%
Jegyzőnél jelentsd az esetet ÍRÁSBAN
2016. júl. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tömd be a lukat! Fosz egy kis rácsot és odarakod, vagy régi asztalt!
2016. júl. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Semmit. Mire bárki bármit tesz nyugdíjas leszel...

A kutya nagy valószínűséggel tényleg nem bánt, csak unatkozik,társat keres!

2016. júl. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!