Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak? A kutyaim...

Xyzszs kérdése:

Mit csináljak? A kutyaim osszeverekedtek.

Figyelt kérdés
Van egy 6 honapos staffim,meg egy keverek kut,am,mindketto kan,illetve a keverek ivartalanitott.Ma etetesnel nagyon durvan osszekaptak.A staffim a fulennel fogva rangatta a masik kutyamat.Miutan szetvalasztatottam oket,akkor is ossze akartak ugrani.Most kulon vannak,de nemtom mi legyen...Soha nem esznek felugyelet nelkul,most is annyi volt az egesz h kimostam az ures konzervet!Kerem h hozzaerto ember adjon tanacsot,nem kell a fikazas,mett azzal nem segitetetk rajtam/a kutyakon!Koszonom!

2016. júl. 16. 09:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ugyan csak egy kutyám van, de rendszeresen járunk kutyatársaságba és bizony volt már bunyó, többnyire valami hülye játék miatt.


Soha nem az volt a megoldás, hogy elkülönítjük őket, hanem külön-külön leszidtuk őket, majd visszaengedtük a társaságba és qrvára rádörrentünk arra, amelyik esetleg újrakezdte volna a balhét.


Szerintem figyeld ki, melyik provokálja a másikat és első körben azt kell komolyan a helyére rakni, már a legelső csúnya tekintetért is. Második körben pedig másikat is rendre kell utasítani, hogy NE menjen bele a balhéba.

2016. júl. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A keverék amúgy mennyi idős? Simán elképzelhető, hogyha az az idősebb, akkor helyre akarta tenni a (kamaszodó) staffordot az meg nem hagyta magát.
2016. júl. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A Stafforddal nem lehet játszani... Ő ha elkapja a keverékedet, nagy eséllyel nem szeded ki élve az állkapcsai közül... Erre nagyon figyelj, és ha a keverék az idősebb, a staffinek kell elnézőbbnek lennie, hiába ő a "nagyobb" ... Ez nem játék! Helyre kell tenned a dominánsabbat.
2016. júl. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Az erőviszonyok döntik el, hogy melyik legyen a falkavezér. Ezt nekik kell lejátszaniuk egymás között!
2016. júl. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Az idosebbik 5 ebmves,gyanitom o kezdte a rumlit,mert a staffim minden kutyaval jol kijin.Koszonom a segitseget!Mindkettot lecsesztem,most probalok nem tudamost venni roluk hiaba pitiznek,nemtom ez jo megoldas-e,de ne higyjek azt h most minden oke.Amugy meg tok imadjak egymast,jatek kozben se szoktak rumlizni,de ez most felelmetes volt.Foleg h a staffi meg csak 6 onapos,de mae igy alig birtam leszedni a masikrol
2016. júl. 16. 10:23
 6/14 anonim ***** válasza:
1. vagyok. A staffinál nagyon komolyan neveld bele, hogy tilos más kutyára tartósan ráfogni és parancsra eresszen. Kutyás ismeretségi körben előbb-utóbb mindegyik staffi eljátszotta, hogy ráfogott más kutyákra, tökmindegy, hogy játékból vagy nem játékból, egyik esetben se tetszett a másik kutyának. Az a szomorú, hogy 90%-ban ezt észre se vették a gazdák, hogy gond lenne (pedig az) és nekünk kellett mondani, hogy ezt ne engedje.
2016. júl. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűnek tartom, hogy a két kutya között még nem tisztázódott, ki van előrébb a rangsorban. Azt hagyni kell, hogy lerendezzék, ebbe nem nagyon szabad beavatkozni. A staffi "kamaszodik", most már egészen biztos, hogy fog próbálkozni lenyomni az öreget. Nekem is van egy 1 éves staffi-cane corso keverékem (kan), és egy 6 éves boxerem (szuka). Természetesen mindkettő ivartalan. Amíg a fiú kicsi volt, addig folyamatosan játszottak, soha egy morgás nem volt. A staffi is kb. 6 hónapos lehetett, amikor elkezdte játszani az agyát. Egyetlen egyszer verekedtek össze akkor, ráadásul elég durván. Bepattantam az autóba, és mint az őrült, elkezdtem nyomni a dudát, akkor ugrottak szét. Azonnal elkülönítettem őket, és ezután két teljes napig még csak nem is találkoztak egymással, féltem őket összeengedni. De gondoltam, hogy ez így nem maradhat, összeengedem, és ha gáz lesz, akkor majd szakember segítségét kérem. De minden jel szerint tisztázták kinek hol a helye, mert azóta sem volt balhé. Úgy néz ki annál a verekedésnél a boxerem "győzött". Azóta ha a staffi túl komisz, elég ha a boxer rávicsorog egyet, és a kis hülye tudja hogy jobb ha elkezd viselkedni, szerencsére kihátrál a konfliktusból.

Viszont nálam ellenkező nemű párosról van szó, nálad két kanról, lehet, hogy te nem úszod meg ilyen könnyen. Ha nem tudsz mit kezdeni a helyzettel, akkor muszáj lesz egy szakembert felkeresned. Egyébként tervezed a staffi ivartalanítását? Az is sokat segítene ám!

Ja, és ha megoldható, (egy ideig) etesd őket külön.

2016. júl. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Utolo..mindenkepp ivartalanittatom.Es kulon is fognak enni az tuti.Most osszeengedtem oket,jatszanakml.Talan tenyleg nem lesz komolyabb baj!A staffire jobbam figyelek matol az tuti biztos!
2016. júl. 16. 11:06
 9/14 anonim ***** válasza:
Hát neveld is meg a staffit a többi kutya érdekében. Nem véletlenül nem látják szívesen sok országban a fajtát.
2016. júl. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Utolso..az eloiteledet uvolt a soraidbol!
2016. júl. 16. 18:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!