Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol szocializálhatom a kutyám?...

Hol szocializálhatom a kutyám? És hogyan is kell ezt csinálni?

Figyelt kérdés

Az elején leszögezném hogy a kutyaiskola ki van zárva. 2 kutyaiskolát is felhívtam az egyik nem veszi fel a másik pedig lecsapta a telefont mert nem beszélem rendesen a nyelvet. Szóval így áll a helyzet.


A "problémám" a következő. A kutyus 6 hónapos, más kutyákkal barátságos csak kicsit heves amit az itteni idősebb kutyák (mert kölykök nincsenek...) nem tolerálnak. A legtöbb ember oda sem engedi a kutyáját. Az én kutyám sajnos állandóan húz és ágaskodik ha egy másik kutya 1-2 méternél közelebb kerül. Az ugtásról leszoktattam de az ágaskodásnál nem tudom mit kellene tenni. Nagyon félek hogy ez nehogy agresszív viselkedéssé fajuljon. :(


Ha kutyafuttatóva vinném akkor az segítene? Gondolom nem javulna meg magától a kutyám de szerintem jó. Mit kellene tennem hogy ne váljon agresszívvé a kutyám? Morogni nem szokott, ugatni pedig csak ritkán ugat. Ha véletlen meg is engedi valaki a szaglászást jól viselkedik csak az a gond hogy később ugrálni kezd mert játszani akar. Bocsi ha érthetetlen csak fáradt vagyok és nagyon felhúztak ezek a kutyaiskolás parasztok. A válaszokat előre is köszi.



2016. júl. 21. 23:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hol laksz?
2016. júl. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Es meg akkor azt legyszi hogy milyen fajta kutya?
2016. júl. 21. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Amikor ágaskodik akkor huzd vissza mondjuk ültesd le addig amig ott van a kutya. Vagy valahogy probáld tartani hogy ne ugrálhason. A kutyaiskola pedig jó ötlet lenne a cerberos kutyaiskolát nagyon tudom ajánlani még ezt megprobálhatnád. Fontos ne fél attol hogy mondjuk megharap vagy ilyesmi ha félsz megfogja érezni rajtad és ideges lessz.
2016. júl. 22. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Németországban lakok ezért magyar iskolákat kár mondani. A kutya nagytestű keverék. Nem harap és nem félek tőle, de bármilyen nyugodtan megyek el más kutyás mellett megpróbál ugrálni mert ismerkedne. Megbízom benne és tudom hogy soha nem harapna meg se embert se kutyát. Csak azért egy 40 kilós kutyát a magam 65 kilójával nem nagyon tudok majd visszafogni. Ezért most kellene még ezt a problémát kezelni. Az még a gond hogy itt nagyon sok az agresszív kutya. Pl. Van 2 husky akiket szájkosárral sétáltatnak és ha épp elmegyünk mellettük morognak és ugrálnak. A legtöbb kutya ugat vagy morog ezért nem engedik oda az én kutyámhoz. Ezért kérdeztem hogy ha kutyafuttatóba vinném ott sok kutyával ismerkedhetne és könnyebb lenne leszoktatni az ugrálásról, nem?
2016. júl. 22. 08:55
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem azért ágaskodik, mert szeretne odamenni játszani a másik kutyához, de mivel meg van kötve, nem tud közelebb menni. Nekem is kölyök kutyám van, nagyon igényli a kutyatársaságot és mérettől-kortól függetlenül hívja mindet játszani. Szerintem erről leszoktatni nem tudod és nem is kell, csak pajtást kellene neki találni. A kutyafuttató jó ötlet, mivel ott el van engedve a többi kutya és tudnak együtt játszani. Sok felnőtt kutya is játékos marad, persze a kölykökkel lenne a legjobb neki, de egy játékos felnőtt kutyával is nagyon jól fogja magát érezni. Nekem kis testű a kutyám, sokszor a nagyobbak a játék hevében megtapossák vagy felhemperül, de az sem zavarja, csak játszhasson :)
2016. júl. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen nafyon szeretne játszani. :( bánt is hogy szegény nem játszhat pedig én szívesen engedném. Az a gond hogy még odaengedni sem tudom máshoz mert én jövök ki hülyének hogy mi a fenének engedem oda a kutyám :( a kifutóval annyi a baj hogy nem elkerített. Félek hogy elszökik habár nemhiszem hogy otthagyná a sok kutyát csak hogy meglóghasson. Ma szeretnénk vinni de lehet hogy nem fog összejönni. Azért reménykedek. Ha lenne mellette egy másik kutyus az nem lenne olyan érdekes? Habár nemhiszem hogy tudnánk még egy kutyát gondozni. Köszi a válaszokat :)
2016. júl. 22. 15:43
 7/12 anonim ***** válasza:
#5-ös vagyok. Arra meg tudod tanítani, hogy visszajöjjön, minél hamarabb kell elkezdeni ezt tanítani. Út mellett sosem szabad elengedni, de ahol nem veszélyes, nyugodtan engedd, imádnak szaladgálni. Biztos jó lenne neki a társ, erre már én is gondoltam, de nem merek még 1 kutyát bevállalni, így inkább lent játszik. Ha már egy valakit találsz, akkor vele meg tudod beszélni, hogy egy időben menjetek le és akkor tudnak a kutyusok játszani. Egyébként hihetetlen, hogy mennyi gazdi nem engedi a kutyáját a fajtársaihoz, pedig sosem lépett fel agresszíven az enyém. Arról meg ne is beszéljünk, mikor felkapják a hámjuknál fogva, nehogy egymáshoz érjenek...
2016. júl. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
A behívást sehogy nem tudom megtanítani :( ha kaja van oda jön de inkább meglóg ha teheti én meg aztán halálra aggódom magam. Nagyon makacs. :( e miatt is szerettem volna suliba vinni... nagyon bánt hogy így kicsesztek velem. Pedig azt hittem nem olyan nehéz elintézni.
2016. júl. 22. 20:29
 9/12 anonim ***** válasza:

#5-os vagyok. Kutyoviban ugy tanitottak a behivast, hogy mindig nagy dicseretet es jutalomfalatot kapott a kutya, ha odajott. Lehet, hogy 10x kellett hivni, de ha vegre odajott, nagy oromkodes. Illetve azt mondtak meg, hogy egy seta alkalmaval 200x vissza kell hivni, megjutalmazni, majd visszaengedni es csak 201. alkalommal megkotni es hazavinni. Ha mindig csak akkor hivod, mikor vege a setanak, akkor megtanulja es mivel nem akar hazamenni, nem fog visszajonni.

Egyebkent ha vadaszik valamire vagy kutyahaverja van a kozelben, sajnos nekem sem jon vissza, de ha elindulok es otthagyom, akkor nyargal utanam. (8 honapos) Errol sokat olvastam, minel hamarabb kell elkezdeni arra tanitani oket, hogy figyeljen rad es ne maradjon le. Minel kisebb, annal jobban fel, hogy elszakad a falkatol, azaz toled.

Olyat is csinaltam mar, hogy nem figyelt es elbujtam, de lattam. Mikor feleszmelt, panikba esett es ahogy elojottem ramtapadt es le nem szakadt rolam :)

Hogy ment a kuftyafuttato?

2016. júl. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Sajna nem mentünk :/ helyette elmentünk egy ismerőshöz és ott játszott egy kutyussal. Meg lett beszélve hogy egy héten majd többször is megyünk és ott majd játszhat. Meglepően jól viselkedett. Még a tiltásra is figyelt és hivásra kicsit lassan, de jött. Voltunk nagy sétán is és elengedtük, a fűböl madarak repültek fel de nem kergette őket, hívtam és jött. Jó érzés volt nézni ahogy szabadon szaladgál :). Ma dokihoz kellett menni és ott a váróban volt több kutyus, hisztizett, ugrált, ugatott, nem olyan vészesen de kicsit zavaró volt.(nem agresszív hanem izgalom miatti ugatás volt, hiszti amiért nem engedtem oda) Ha folyamatosan tiltom erről leszokik később? Vagy már most nem kellene ugatnia? Kicsit kellemetlen mikor ugatni kezd. Egyébként ha kutya mellett haladunk el még oda akar menni de nem ránt el vagy ilyesmi, csak forog, ez idővel javul majd? Gondolom talán idősebb korában nyugodtabb lesz, vagy tévedek? Most még kölyök és ugrál.
2016. júl. 25. 23:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!