Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol szocializálhatom a kutyám?...

Hol szocializálhatom a kutyám? És hogyan is kell ezt csinálni?

Figyelt kérdés

Az elején leszögezném hogy a kutyaiskola ki van zárva. 2 kutyaiskolát is felhívtam az egyik nem veszi fel a másik pedig lecsapta a telefont mert nem beszélem rendesen a nyelvet. Szóval így áll a helyzet.


A "problémám" a következő. A kutyus 6 hónapos, más kutyákkal barátságos csak kicsit heves amit az itteni idősebb kutyák (mert kölykök nincsenek...) nem tolerálnak. A legtöbb ember oda sem engedi a kutyáját. Az én kutyám sajnos állandóan húz és ágaskodik ha egy másik kutya 1-2 méternél közelebb kerül. Az ugtásról leszoktattam de az ágaskodásnál nem tudom mit kellene tenni. Nagyon félek hogy ez nehogy agresszív viselkedéssé fajuljon. :(


Ha kutyafuttatóva vinném akkor az segítene? Gondolom nem javulna meg magától a kutyám de szerintem jó. Mit kellene tennem hogy ne váljon agresszívvé a kutyám? Morogni nem szokott, ugatni pedig csak ritkán ugat. Ha véletlen meg is engedi valaki a szaglászást jól viselkedik csak az a gond hogy később ugrálni kezd mert játszani akar. Bocsi ha érthetetlen csak fáradt vagyok és nagyon felhúztak ezek a kutyaiskolás parasztok. A válaszokat előre is köszi.



2016. júl. 21. 23:23
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Akkor majd megkomolyodik :)

Mi 2 honappal jarunk elotted, az en kutyusom vadaszik galambokra, felszedi az etelmaradekot az utcan es elaszalad vele elolem. Nekunk most ez a legnagyobb problemank, mivel beteg is lett a hetvegen emiatt. Tovabba jelolget otthon. Hamarosan ivartalanitjuk es ujra eljarunk majd kutyaiskolaba. Addig is probalom a tudtara adni, hogy rangsorban alattam all.

Nekem akkor ugat, ha a lepcsohazban mozgolodas van - jelzo kutya. Max ugy csillapodik, ha odamegyek hozza es nyugtatom. Nem tudom, hogy le lehet-e nevelni oket az ugatasrol, szerintem ez osztonos. En a helyedben nem mondanek le teljesen a kutyasulirol. Setaljatok el egyszer ahhoz, akik nem vettek fel a telefont. Szemelyesen lehet, hogy menni fog.

Nekem eletem elso kutyusa, raadasul makacs termeszetu es akaratos kiskutyat sikerult befogadni, igy sokszor vert izzadok vele, de nem adom fel es megnevelem! :D

Neked is menni fog, ne add fel!

2016. júl. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Hát igen. Szerettem volna személyesen menni megnézni és megbeszélni de egy átkozott város sincs megadva, nem hogy utca... :( az imént sétáltattam és meglátott egy kutyát. Állt és nézte nem csinált semmit. Ha rászóltam figyeld de nem jött, úgy kellett odébb vonszolni. Nagyon remélem hogy később nyugodt és közömbös lesz. Mint mondtam nem olyan vészes a helyzet, mégis zavaró. Habár még mindig nem olyan rossz mint pár itteni kutya. Azon gondolkodok hogy lekamerázom és írok még egy kérdést. Hátha látva valaki megtudja mondani mit kellene tennem vagy esetleg valamit rosszul csinálok-e. Borzalmas ez a helyzet amiben vagyok :( talán még egy utolsó próbát teszek a kutyasulival de már nem dűzök hozzá aok reményt :( köszi mindenkinek.
2016. júl. 26. 22:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!