Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok tanácsot adni? Vagy...

Tudnátok tanácsot adni? Vagy már ennyi idősek nem lehet megtanítani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy labrador, 5 éves kan kutyánk. Nem rég felvetettem azt az ötletet a szüleimnek hogy majd sétáltatni viszem. Bele egyeztek. El is kezdtem pár napja szoktatni a pórázhoz, az udvaron minden rendben de ha kimegyünk az utcára egyszerűen elszabadul a pokol.Az udvarunkon rendesen viselkedik,jön velem együtt a macska sem zavarja, viszont az utcán egyszerűen nem hallgat rám.(Tudni kell róla hogy egészen kicsi kora óta velünk van és nagyon szelid jól nevelt kutya,a nyitott kapun sem megy ki még akkor sem ha mi nem vagyunk kint.És még sosem vittük sétálni, részben azért mert az előző kutyánkat rendszeresen hordtuk, de egyszer megcsipte egy kullancs, és mire észbe kaptunk már késő volt ahoz hogy megmentsük:()

Az ül,fekszik parancsokat már tudogatja, de szeretnék kicsit komolyabb dolgokat is megtanítani neki, de nem tudom hogy kezdjek hozzá. Túl idős már ehhez? Nagyon szeretném ha eltudnám vinni sétálni és engedelmeskedne is. Amikor játszok vele vagy éppen tanitom és ügyes, akkor mindig megjutalmazom,sohasem büntetem.

Valaki tudna tanácsot adni, vagy valamilyen weboldalt, könyvet ajánlani?

Előre is nagyon köszönöm a segítséget!



2016. júl. 22. 15:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, ez komoly probléma, naponta kellett volna sétálni vinni.

Meg fogja tanulni, de neki több idő kell ehhez, jó esetben 3-6 hónaposan kellene erre szoktatni.

Sétáknál, ha húz: megfordulsz és elindulsz el a másik irányba, ha elkezd húzni megint. Ezt csinálod minden sétánál és lehetőleg addig, míg ki nem fárad és nem fog húzni.:)

2016. júl. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

sohase késő elkezdeni a tanítást. Gondolj bele mi játszik le a kutyád fejében. 5 évig mindennap ugyanazt a környezetet látta, aztán most kinyilt előtte a világ és minden érdekli minden új számára. Ezt kölyökkorban könnyebb kezelni és megtanítani rá, hogy attól mert "kiszabadult" a megszokott környezetből nem kell megőrülni. Egy 5 éves kutyában ugyanez játszódik le, csak neki már kiforrott személyisége van, nem "követő" típús. Képzeld el, hogy te hogy viselkednél, ha eddigi életedet egy szobában töltenéd és hirtelen kimehetnél, minden érdekelne nem? (szerintem nézd meg A szoba c. filmet abban a kisfiú vmi hasonlót él át)


Egyébként Ceasar Millan könyvek és videók. + ha teheted vidd kutyasuliba (5 évesen még az erőteljes felnőttkorát éli, lehet még rajta csiszolni, csak sok kitartás kell hozzá)

2016. júl. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a gyors és hasznos tanácsokat/válaszokat!

Igen tudom nem 5 éves korában kellett volna ráébrednem arra, hogy én minden áron tanitani és sétáltatni akarom, de úgy voltunk vele elég neki a hatalmas udvarunk:)

Most viszont vágyok arra, hogy tanítsak neki valamit és vihessem sétálni meg minden:)

Cesar Millan-t ismerem az egyik sorozatát a Csodálatos kutyadokit is szoktam néha nézni.

Azt pedig amit az első válaszoló írt a másik irányba indulásról kifogom próbálni!:D

Köszönöm még egyszer az eddigi segítséget, várok még azért 1-2 választ!:))

2016. júl. 22. 17:08
 4/4 elwera ***** válasza:

Próbálhatod kajával, jutalomfalattal is csalogatni, de egyszerre ne akarj vele sokat menni szerintem.


Menjetek először egy sarkot, aztán vissza a nyugiba.

Később meg menjetek egyre nagyobb távokat, hogy ne ijeszd meg egyből a nagy zűrzavarral, mert akkor lehet nem fog tetszeni neki a külvilág. Csak fokozatosan.

2016. júl. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!