Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le arról a...

Hogyan szoktassam le arról a beagle kan kutyámat, hogy kapjon a méhecske után?

Figyelt kérdés
Nagyon félek,hogy lenyeli és megfullad,ha megcsípi!
2010. ápr. 16. 22:07
1 2 3 4
 1/33 anonim válasza:

Érdekes kérdés. Nem mondanám, hogy hagyd hogy a saját kárán tanuljon. Sokszor ez a célravezető, de ebben a helyzetben persze nem.

Figyeld mikor csinálja, és amikor teszi csapj a fenekére és mond neki, hogy "Nem!". Ismételd egyszer-kétszer, majd ha úgy tűnik, kezd tanulni, hagyd el a seggreverést, és csak a "Nem" szót használd. Ha már szóra nem kap a méhecske után, az jó, de légy türelmes!

Ha már szólnod sem kell érte, pedig látod, hogy észrevette a méhet, dícsérd meg. Ezt tudom javasolni.

2010. ápr. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm!Nagyon féltem:(

Mindenképpen kipróbálom a tanácsod!

2010. ápr. 16. 22:26
 3/33 anonim válasza:

Bízom benne, hogy beválik! :) Sok sikert!

Mindenképp írj, hogy használt-e a tanács.

2010. ápr. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
53%

Hat en soha eletben nem utnem meg a kutyamat, foleg, hogy eroszak nelkul is meg lehet ra tanitani.

A megoldas: Egyszeruen, mikor latod, hogy csinalja, vondd el a figyelmet valamivel, akarmivel! Peldaul adj ki egy magas, eles hangot, amire elkapja a fejet. Abban a masodpercben, hogy radnezett, illetve nem a mehecskevel foglalkozott, rogton dicserd meg. Akarhanyszor a meh utan kap, vondd el a figyelmet es azonnal dicserd meg (peldaul jutalomfalattal), amint abbahagyta.

Ezt megcsinalod 50szer mondjuk, es akkor mar elkezdi kapizsgalni a dolgot. Marmint azt, hogy ha nem a mehhel foglalkozik, akkor az neki jo, mert oromben lesz resze, ha viszont a mehhel csatazik, az kellemetlen erzessel jar, mert egy rossz hangot hall.

[link]

Nezegest ezt a sorozatot az elejetol a vegeig, utana mar nem nagyon lesz tobb kerdesed :)

2010. ápr. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
Az eroszak eroszakot szul. Ha sokszor utod a kutyad, kiszamithatatlan lesz es agresszivitassal fogja megtorolni az uteseket. Meg akkor is, ha csak piciket kap. A sok pici utes nagyon frusztralo tud lenni.
2010. ápr. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!Nehogy azt hidd,hogy agyom fogom csapni a kutyumat:)

Soha nem bántanám.A fenékrecsapás nálam csak jelzés.Soha,soha,soha nem ütök akkorát oda,hogy fájjon neki.Sajnálom,hogy ilyenre még csak gondoltál is.köszönöm a te tanácsodat is,ezt is kipróbálom.

2010. ápr. 16. 22:38
 7/33 A kérdező kommentje:
22:35-nek írtam a hozzászólást.
2010. ápr. 16. 22:39
 8/33 Akiteki ***** válasza:

Annyira izgalmas, hogy nehéz lesz lebeszélni róla.

Mindenesetre vegyél kálcium pezsgőtablettát, ha megcsípné. Nálunk már három kölyök is megtanulta, hogy nem piszkáljuk. Szerencsére meg akarják rágni lenyelés előtt, ezért csak a pofájuk oldala dagadt fel.

2010. ápr. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
22:38.Nem ütöm a kutyát.Jézusom,dehogy.4 éve van már meg és soha nem bántottam,pedig csinált olyanokat,hogy hajjajjjjj:)A fenékre csapást én csak figyelemfelkeltésre használom.(nem is csapás,inkább megtolás)A feneke egyik oldalát a tenyeremmel megtolom,így felém fordul,rám figyel.Ezt sem lenne szabad?
2010. ápr. 16. 22:43
 10/33 A kérdező kommentje:
22:43!Megkérdezhetem,hogy te hogy szoktattad le őket?
2010. ápr. 16. 22:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!