Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy legyek a falkavezér újból?

A Kérdés... kérdése:

Hogy legyek a falkavezér újból?

Figyelt kérdés

Már egy ideje feltűnt, hogy nem akar rám hallgatni és máma miután oda adtam neki a kajáját észre vettem valamit az étele közt és ki akartam szedni. Először csak morgott és miután közelebb nyúltam megharapott. Utána párat mérgemben rá csaptam(amit bánok).

Most, hogy nyerhetném el megint nála a falka vezérséget? És hogy szoktathatnám le arról, hogy morogjon vagy megharapjon mikor az ételénél matatok?

Suli időben kevesebbet tudtam vele lenni és most vakációban vettem észre, hogy nincs rendben vele valami.



U.i.: Kutyasuli a környékünkön nincs, úgyhogy otthon tudnám csak valahogy rá venni, hogy ismét fogadjon el.



2016. júl. 25. 20:39
 1/9 anonim ***** válasza:
36%

Ha odakap vagy akár csak morog mikor te az ételét piszkálod akkor fogd meg a grabancát és nyomd le majd vedd el tőle a kaját és majd a legközelebbi etetésnél próbáld újra. Ha megint morog ismét lenyomod majd megint elveszed a kajáját és ezt addig csinálod vele amíg hang nélkül megengedi hogy akár a szájából is kivedd a kaját.

Ahoz hogy falkavezér legyél ezeket mindig tartsd be:

-Te menj ki először az ajtón

-Kaja előtt csinálj úgy mintha ennél a táljából és előtte ültesd le és csak parancsszóra ehet

-A játékot te kezd és te fejezd be

-Amikor hazaérsz sose a kutyát üdvözöld először. Várd meg amíg lenyugszik és legfeljebb utána de akkor sem kell agyontutujgatni

-Ne pucsíts a szeretetéjért

-Ne akkor simogasd amikor ő akarja hanem amikor TE azt mondod

-Akkor menj vele sétálni amikor te akarsz és ne akkor amikor ő erőszakoskodik

-Ne engedd hogy eléd üljön vagy eléd feküdjön vagy rálépjen szándékosan a lábadra mert ez mind mind dominancia.

-Ne engedd hogy az ágyban aludjon. Ha fel is mehet az ágyra akkor ne akkor amikor ő akar hanem amikor azt TE kéred.

[link]

[link]

[link]

[link]

2016. júl. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A kutyám kint van örökké, a házba be sem tud járni. Úgyhogy ezek a tanácsok nem voltak nekem mind hasznosak :/ . És amiket küldtél linkeket mind " [link] csak ezt az oldalt nyitják meg.
2016. júl. 25. 21:04
 3/9 A kérdező kommentje:
És olyan nagy meg erős, hogy nem igazán tudom le nyomni
2016. júl. 25. 21:18
 4/9 anonim ***** válasza:

Kezdjük ott, hogy úgy nem leszel soha falkavezér, ha ő bánthat téged, de te meg őt nem. Valószínűleg természetszerűleg ő a határozottabb kettőtök közül, neki vannak elvárásai, ő tudja, hogy mit akar és hogyan érje el. Ezen kell változtatni, ami marha nehéz lesz.

A megoldás a kutyaiskola, vagy kiképző háznál, kifejezetten a problémás viselkedések kezelésére (engedelmes oktatásra hiába is mennél), mert ez még úgy is nehéz lesz, nemhogy neten, látatlanban adott jótanácsok alapján. Szóval amit itt olvasol konkrét tuti technikát, azt felejtsd el, hacsak nem akarod még jobban megharaptatni magad a kutyával.

2016. júl. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy ahogy már irtam, hogy nem, hogy itt még a környékünkön sincs kutyasuli
2016. júl. 25. 21:38
 6/9 anonim ***** válasza:

Hívj házhoz kutyakiképzőt, ha kutyasuli nincs.


Egyébként úgy lehetsz te a vezér, ha egyszerűen határozottabb vagy, mint a kutya. Úgy kell viselkedni, hogy a kutyának eszébe se juthasson, hogy megmorog, pláne megharap. Ezt így nem lehet leírni.

Segít az engedelmes feladatok gyakorlása, ha tud ilyet a kutyád, de önmagában nem elég.

Sétánál hogy viselkedik? Behívható?

2016. júl. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Sétáltatásnál elég nehézkes mostanság, nagyon húz, ezért elszoktam engedni(mezőn szoktam sétáltatni), 25m-en belül marad örökké, de mindig szinte tőlem le marad. Ezt azt meg szaglászik és mikor észre veszi, hogy eltűntem utánam fút. Elkóborolni nem szokott.

Magamhoz hivni nem már szinte nem is tudom, max úgy ha le gugolok és olyankor magától is hozzám jön.

Régebb mig kicsi volt igyekeztem ezeket meg tanitani, akkor tudta is. Csak, hogy már úgy tűnik, hogy át vette a vezér szerepet nem igazán akar rám hallgatni.

2016. júl. 25. 22:48
 8/9 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a kutyus? Szuka vagy kan? Bár a leírtak alapján nekem kannak tűnik. :D
2016. júl. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Most pont egy éves, igen kan és nagytestű
2016. júl. 27. 09:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!