Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyáknak mennyire fájdalmas...

A kutyáknak mennyire fájdalmas a fülszőr kiszedése?

Figyelt kérdés
Havanese kutyusomat most viszem előszőr kutyakozmetikushoz ahol ki fogják szedni a füléből a szőrt. Nem fáj ez nekik?
2010. ápr. 17. 10:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Hőt nem kellemes, de hogy fájna, az azért túlzás. Olyan, mint nekünk a szemöldökszedés, gyantázás vagy a pasiknak az orrszőr kiszedése.

De vannak különösen hisztis kutyák, akik úgy tesznek, mintha az ilyen műveletekbe bele kellene halni. Pl. az én kutyám is ilyen. Tudom, hogy nem fáj neki, és úgy hisztizik, hogy még hozzá sem érek a csipesszel, csak közelítek felé, már akkor visít, mint akit nyúznak. :D Ez egyértelműen hiszti. A karomvágásnál is ezt csinálja, pedig az aztán tényleg nem fáj, de még csak nem is kellemetlen, legalábbis ha nem vágsz bele. Ennél a műveletnél is iszonyú hisztit csap, még hozzá sem ér a csipesz a karmához, már süvít, mint akit élve nyúznak.

Ne lepődj majd meg, ha esetleg a te kutyusod is ezt csinálja, nem kell ezért vigasztalni, mert akkor csak erősödik a hisztis viselkedés. Nyugodtan, határozottan meg kell fogni és pikk-pakk megcsinálni, de egy kozmetikus ezt úgyis tudja. A kutyus meg had hisztizzen, ha túl lesz a műveleten, meglátod, milyen vidám lesz! :)

2010. ápr. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az én kutyusom elég hisztis típus, szóval akkor felkészülök.:D

Köszi a választ.:)

2010. ápr. 17. 10:53
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
fájdalmasnak nem nevezném, inkább kellemetlen nekik...
2010. ápr. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
kicsit kényelmetlen, hogy a fülükbe ott húzzák ki, de nem fáj! nekünk is hisztis és annyira, hogy még csak beszélünk hogy mit csináljon a kozmetikus de már nyüszít.. külön szájkosarat kap, mert utálta :D de ha hisztis és olyan féltő anya/apa típus vagy vele akkor ha nem akarsz rosszul lenni mint én akkor menyj ki amíg csinálják, mert én majdnem elájultam.. :DD és azután hazamentem és nem hívott a csaj amikor megbeszéltük és BIZTOS levágta valamiét de túlélte a kutya egy kis seb nélkül.. szóval.. NYUGI :D
2010. ápr. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!