Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak ha behívom a...

Mit csináljak ha behívom a kutyámat és elfut és kergetőzünk? De nagyon nehez elkapni. Játékos, még kölyök. Mit csináljak hogy idejöjjön? És ha mellőzem mert rosszat csinált akkor hogyan hívjam?

Figyelt kérdés
Nem hagyhatom kint egyedül mert rossz a kerítés.

#kutya #szófogadás #mellőzés #behívás #kergetőzünk #idejön
2016. júl. 26. 11:23
 1/7 piriiiii ***** válasza:

Ne kergesd, mert azt hiszi, játszol vele.

A türelem a legfontosabb. Ha odamegy, MINDIG dicsérd meg. Akkor is, ha előtte rosszat tett, mert, ha bünteted, azt fogja hinni, hogyha odamegy hozzád, akkor rossz lesz neki.

Én amúgy klikkerrel tanítottam meg az én kutyámnak a behívást, és őszintén szólva bő 1,5 év alatt legfeljebb 1-2 alkalommal volt olyan, hogy nem akart odajönni. De néhány rászólás után akkor is odajött. Ha macskát kezd kergetni és rászólok, akkor is észbekap első szóra és visszajön.

Egész egyszerűen hívd magadhoz, amíg oda nem megy (ezért kellhet a türelem :) ), és dicsérd meg. Akár jutalomfalattal. Mindig dicsérd meg, sose szidd. Hidd el, ez eléri a hatását.

2016. júl. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De ha például odamegy a gyümölcsfához es eszeget akkor hivom hivom de nem jon. Meg ha uj dolgot talal, felfedez. Akkor hivhatom en o nem jon. Ilyenkor?
2016. júl. 26. 11:43
 3/7 anonim ***** válasza:

Milyen fajta? Szerintem sok jó módszer van de nem érvényesek minden kutyára. Van amelyiket nem veszel le a lábáról egy kis kajával. Minden kutya egyedi és szerintem ebbe beletartozik az is hogy midet máshogyan kell nevelni. pl. van amelyik a játékaival motiválható van amelyik kajával és van amelyiknél szinte egyik sem használ. Figyeld mi motiválja. Ha a kajáért odamegy az jó, ha pl annyira nem érdeklődik akkor keress mást ami felkelti a figyelmét.

pl. nálam a kaja és a leguggolás vált be. az elbújás, visszafelé sétálás, csalogatás és hasonlók nem váltak be mert nem ijed meg ha egyedül marad. Sőt ha látja hogy nem figyelek és közel vagyunk a házhoz akkor magától hazaszalad... rossz szokása. A lényeg hogy amit az első írt az jó, de talán a te kutyádnál nem fog működni, ha így lenne akkor egyedül kell kitalálnod valamit :)


jó kutyázást!

2016. júl. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Módszerek:

- elfutsz előle

- leguggolsz

Mindig vidáman, kedvesen hívogasd, ne felé menj, hanem tőle el.

Legyen nálad nagyon finom, apró darabos jutalomfalat, amit nagyon szeret, és csak ilyenkor kap, ha odamegy hozzád.

Ha odamegy hozzád, mindig dicsérd és jutalmazd, bármilyen rosszaságot is tett előtte! Ezt néha nehéz szem előtt tartani, de muszáj.

A kerítést meg kell csináltatni, ha kutyátok van.

2016. júl. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Labrador
2016. júl. 26. 12:04
 6/7 anonim ***** válasza:
A labradoroknál könnyű a helyzet, a játékokat és a kaját is szeretik, ragaszkodóak és nem annyira makacsak.
2016. júl. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Ne kergesd, mert azt hiszi, játszol vele. "

Ezt en is megkaptam "jotanacskent" es pont semmit nem er. Nekem a kutyam notorikus kutyatolvaj (volt? Ideje nem csinalja), elopott egy labdat es elszaladt vele, mikor utana mentem incselkedett, "jo jatek volt" NEKI. Egy darabig hallgattam erre a tanacsra es rajottem semmit nem er. Mindig azt mondjak a kutyat akkor es ott kell buntetni viszont ha nem megyek utana mire eljutok oda, hogy a tudtara adhatnam, hogy ez bizony is nem jo, mar reg nem is emlekszik ra, mert lehet kozbe belejatszott 2 masik kutyaba es elragott ket fat. Ugyhogy en mentem utana, mikor figyelt (ful es/vagy szemkontaktus) mondtam hogy eressze a labdat (ismerte a parancsot, pontosan tudta mit akarok, csak epp jo mokanak tunt hulyet csinalni belolem...akkor), aztan kb 20 perc mulva bertem es elkaptam. Addigra annyi ideg felgyulemlett bennem, hogy a testartasom is fenyegeto lett a szemem is "beverzett", megraztam el is dobta magat, azota nincs gondom. Nem utottem, nem ovoltottem, eleg volt neki egy hatarozott razas (nyuszites nelkul). Ezzel akkor es ott buntettem es pontosan tudta, miert kapta. A sztorival csak arra akartam ravilagitani, hogy eredmenyesen buntethesd (ravezethesd) a kutyat arra amit szeretnel, tudnia kell mit varsz tole, tehat hogy bejojjon tudnia kell azt, hogy a Behivasra te azt varod tole, hogy szaladjon oda hozzad. (Nem fog, kolyok, minden fontosabb mint te, ez az idoszak sok turelmet es elovigyazatossagot igenyel toled).


Ezek a tanacsok mukodnek...neha. Viszont ha nem, te lefuthatsz egy marathont is, vagy vihetsz magaddal sult csirket, megnyerheted az adott evi bujocska versenyt semmit nem fog erni, ha van valami, ami izgalmasabb mint te.


Ebben az esetben javaslom azt az osztonet kihasznalni, hogy nem akar egyedul maradni. Nekunk az valt be (es innen sejtheted, hogy szokasos vonal nem ert semmit), hogy egyszeruen ott hagytuk. Nem hivtuk, nem konyorogtunk csak mentunk elore, elobb utobb barmennyit is hisztizett es makacskodott rajott, hogy ezek biza nem jonnek vissza es utanunk szaladt. Ilyenkor megdicsertuk es setaltunk tovabb, ezutan szep lassan megszokta, hogy neki kell rank figyelni, az o erdeke, hogy jojjon, ha bejon dicseretet kap es neha leesik egy ket maj darabka is, utana elkezdtuk tudatosan hivni/hivogatni kozben setaltunk elore jott es osszekototte.


Persze ennek voltak elofeltetelei:

- otthon gyakoroltuk vele a behivast tehat tudta mit varunk tole

- ingerszegeny teruleten voltunk se kutya se ember, csak o es en.


Tehat otthon->zart futtato->nagyobb lakatlan terulet-> futtato kutyakkal->szabadon kutyakkal.


Labival (altalaban) konnyu dolgod lesz (bar ott is lattam mar Tacsko szeru makacskodast) elegge feladat es embercentrikus kutya.

2016. júl. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!