Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Help! A kutyánk (2éves) apum...

Help! A kutyánk (2éves) apum szerint nem ugatja az idegeneket, de ez nem teljesen igaz. Hogy tudnám őt megtanítani és hogy mindenkit megugasson? Lehetséges még ez egyáltalán?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 17. 11:36
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Hát igen: ( aki akar tényleg bejön. na de lényeg, hogy ha nem vagyunk kint még az ismerőst is megugatja, csak ha lent vagyunk az udvaron bejöhet akárki (persze csak barátok járnak, de őket már ismeri a kutya) anélkül, hogy a kutya megugatná. De ez nem az én bajom, hanem apumé. És én így szeretem a kutyámat ahogy van, csak gondoltam hátha lehetne tenni valamit, de nem érdemes. MErt olvastam a kutyáról jellemzőket és nem akarom, hogy vadállat legyen.
2010. ápr. 17. 20:31
 12/17 anonim ***** válasza:
ha azt akarod hogy az idegenek ne jöjjenek be akkor a csibészelés.2-3x megcsinálják nem fog mindenkit beengedni.csak nem mindegy hogy védekező vagy zsákmányszerző ösztönből harap-e.az én dobermannom is ilyen volt, de most az nem jön be aki mellett nem vagyok ott.amíg kint van a kapun kívül ugatja ha bejön azonnal elkapja a karját.keress valakit aki ezzel foglalkozik ő megmondja hogy mit kell vele csinálni, lehet hogy teljesen mást fog javasolni mint a csibészelés.
2010. ápr. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Utolsó, a csibészelés az egy hosszú munka és nem úgy van hogy egy-két alkalommal megvadítják oszt csá... Inkább hónapoknak mondanám... 2-3 alkalom alatt még a kart sem ismeri meg mert rongyoznak vele...
2010. ápr. 18. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Apum baja és nem az enyém, mert én nem szeretném ha vadállat lenne és hogy esetleg még minket is bántson, mert amikor játszok vele játékból is tud nagyot harapni. És amit eddig tud a kutya azt is nekem köszönheti, mert én foglalkozok vele a legtöbbet.
2010. ápr. 18. 11:40
 15/17 anonim ***** válasza:

"na de lényeg, hogy ha nem vagyunk kint még az ismerőst is megugatja, csak ha lent vagyunk az udvaron bejöhet akárki (persze csak barátok járnak, de őket már ismeri a kutya) anélkül, hogy a kutya megugatná"


Ha kinn vagytok, már miért kéne jeleznie? Olyankor effektíve "együtt őrzitek a házat". Ha ti is kinn vagytok, és bejön valaki, a kutya úgy gondolja, hogy az a ti felügyeletetek mellett, a ti engedélyetekkel történik, ezért nem jelez. Az én kutyám se ugat, ha kinn vagyok a kertben, de ha benn a házban, akkor mindig jelez, ha van valami izgi.

2010. ápr. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
a kutya az ugatást ösztönböl csinálja..erre nem lehet megtaitani vagy csak arra h mondod neki ugass akkor ugat de arra nehéz
2010. ápr. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:))
2010. ápr. 19. 20:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!