Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, ha kóbor kutyák...

Mit tegyek, ha kóbor kutyák vannak a házunk körül?

Figyelt kérdés
Egy pusztán lakom, ahol kb 100-150 ember él. Szinte mindennap futkározik mindenfele 2 nagy kutya. Sajnos nem tudom milyen fajták, mert nem jöttek annyira közel, hogy lássam őket. Viszont mindenkit ismerek itt, és senkinek nincs ilyen kutyája. Már ha a színüket és a méretüket veszem figyelembe. Ráadásul pár ember már említette is, hogy ők sem tudják honnan kerültek ide a kutyák. Sokan nem is mernek már elindulni sem otthonról, mert nem tudjuk, hogy meg e támadna minket. Pl a szomszédunk is egy példa erre. Mit kéne tennünk ? Gondolkoztam azon, hogy hívni kéne valami hozzáértő embert, de mi van ha még is valaki kutyája, csak senki nem tud róla ? Mi meg elvitetnénk... De hát amúgy miért nem tudja megkötni, vagy valami ? Folyton jönnek, szóval ez nem egyszeri alkalom.
2016. júl. 27. 08:23
 1/5 anonim ***** válasza:
A rendorseget kell hivni vagy az allatmentoket es ha valakie a kizya akkor gondolom keresni fogja.
2016. júl. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A legközelebbi állatmenhelyet hívd fel ők tudnak segíteni. Ha más kutyája ott megtalálja vagy van benne chip és megtalálják.
2016. júl. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
43%
Gyepmestert àllategészségügyi telepet vagy hivatàsos vadàszt mezőört kell értesìteni. Menhelyek felénk pénzt kéregetnek de ilyen esetbe leràzzàk az embert. Két talàlt kölyökért 2hétig nem jöttek ki. Én talàltam én saram.
2016. júl. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha valakié (akit érdekel is a kutyája -bár akkor eleve nem lenne ez a helyzet-) akkor chipelve vannak, tehát ha valami hatóság elviszi őket, az első, hogy megnézik a chipet, és értesítik a gazdáját.

Ha nincs chip, nincs felelős gazda, tehát semmiféle felelősségre vonás nem történhet.

2016. júl. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ja, és különben sem a te dolgod azon agyalni, hogy nem valakié e.

A magyar szabályok szerint a kóbor kutya dúvadnak minősül, egy vadász simán, minden további nélkül kilőhet bármilyen póráz nélküli kóbor kutyát, ahhoz képest egy befogás még mindig jobb.

És aki így vigyáz a kutyáira, az egy szót nem szólhat!

2016. júl. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!