Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van valakinek itt staffordshir...

Van valakinek itt staffordshire bullterrierje? (Nem amstaff! )

Figyelt kérdés
Akkor lenne pár kérdésem. :)

2016. júl. 27. 13:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%
4 éves kislány angol staffim van. Válaszolok neked szívesen ide kommentbe a kérdéseidre.
2016. júl. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

De jó. Köszönöm. :)

-mennyi mozgást igényel? Mit szoktál vele játszani?

-mennyit eszik és milyen táppal érdemes etetni?

-más állatokkal hogy jön ki? (Kutya, macska, kisállatok)

-mennyire nehéz a tanítása, nevelése?

-illetve kertes házban vagy lakásban lakik?


Én kertes házban lakom kb. 200nm a kert, kinti-benti kutyus lenne, napi 2-3 órát biztos tudnék vele foglalkozni. Ebből mindennap egy óra séta. Nem sportolok, viszont hétvégenként kirándulás is lehetséges. Játszani bármikor. :) Van 2 cicám, 1 csivava keverékem (5 éves kan, 5kg) és egy görög teknősöm is, ezért fontos hogy más állatokkal hogyan viselkedik, bár tudom hogy nevelés és szocializáció kérdése is. Etetni Brit Premium táppal szándékozom, mert a másik kutyám is azt eszi és bevált. Igazából amstaffot szerettem volna, de aztán rátaláltam a staffbullra. :) Nagyjából ennyi. :D

2016. júl. 27. 14:35
 3/20 anonim ***** válasza:

-mennyi mozgást igényel? Mit szoktál vele játszani?

Kinti, benti kutyus, napi fél-1 órára szoktunk sétálni menni, hétvégente mindig kimegyünk túrázni az erdőbe, olyankor sétálunk vagy 3-4 órát azt nagyon szeretik.

Játszani labdázni szoktunk, illetve bújócskázni(párom megfogja, én elbújok a kertben és meg kell keresnie, imádja :D) illetve "kötelet húzni" ezekkel a csomózott köteles kutyajátékokkal...na akkor kijön belőle a harci eb, rángatja, morog, de teljesen szelíd, ha rászólok, hogy engedd azonnal abbahagyja, csak a szomszéd öregnéni szokott megijedni, hogy rámtámadott a kutyám :D

-mennyit eszik és milyen táppal érdemes etetni?

Csirkét kap vegyesen(nyak, farhát, belsőség,) én ezt megfőzöm neki, illetve eukanuba érzékeny izületű kutyáknak való tápot, de a britt is meg fog felelni neki.

-más állatokkal hogy jön ki? (Kutya, macska, kisállatok)

Egy amstaff fiú van mellette(ivartalanok mind2en) és egy ivaros toyuszkár kan. Nos a toyuszkár simán lemorogja mind2 staffim fejét, és rájuk ugat(ő a legidősebb kutya, már 15 éves) a két izomkolosszus meg meg sem hallja:D

De a kedvenc játszópajtása a kandúrcicánk. Szerencsétlen macskát mindig csuromvizesre nyalják, de imádnak kergetőzni, a macska meg állandóan felugrik a hátukra. Az uszkár és a cica volt hamarabb, aztán jött az amstaff, aki 6 éves, neki jött "feleségnek" az angol staffink. Nekünk egy hatalmas ékszertekint van, akkor még csak az amstaff volt meg, és nagyon ugatott vmit a kertben, hát egy nagy ékszerteki lapult a fűben. Már akkor sem bántotta. Nyáron ki szoktuk tenni őt a kertbe(csináltunk neki egy kis elkerített nyári medencét) de a kutyusok nem foglalkoznak egyáltalán vele. Az angol staffimnak megmutattuk kb 4 hónaposan, megnyalta a hátát, és annyi volt. Gondolom te is kölyköt szeretnél, meg fogja szokni minden állatod.

-mennyire nehéz a tanítása, nevelése?

Nem túl bonyolult, azért nem egy labradorok, kölyökként nekünk kicsit makacsak voltak, és nehezen figyeltek(csak a játék érdekelte őket :D), de ha van harci kutyusos tapasztalatod, talán az egyik legkönnyűbb esetek. Bár nekem az angol staffim nagyon cukin tanult, az amstaff végig felügyelte, és amikor mondtam hogy ül, először rámnézett, majd a másik kutyusra, aki végrehajtotta a parancsot, végül leutánozta....és ezt csinálta minden parancsszóval annyira édesek voltak. :)

-illetve kertes házban vagy lakásban lakik?

Mint írtam kertesházban vannak, de volt 2 éve egy gerincműtétem, fél évre a szüleimhez kellett költöznöm, akik lakásban élnek, és jött minden állat velem:D ott is jól elvoltak, szüleim sétáltatták őket(én ugye nem mehettem nagyobb sétákra, eleinte felkelni sem tudtam az ágyból)

Annyi csak, hogy a lépcsőn ölbe kell őket felvinni, mert a csípőjük nem bírja a lépcsőzést, de ezt bizonyára már te is tudod.

Én nagyon ajánlani tudom őket, kedves kutyusok, viszont érdemes szocializálni őket terepen, hogy hogyan viselkedjenek más kutyusokkal, emberekkel, nehogy baj legyen. A mieink még házőrzőnek is gyatrák, hacsak a betörő nem fél a kutyanyáltól, mert az idegen is csak puszit kap, akkor is, ha nem vagyunk ott...azt hiszem túlszocializáltuk őket :D

2016. júl. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes választ. :) Két kérdésem lenne még, ezeket kifelejtettem: -mit használtok bolha és kullancs ellen?

-melyik kennelből való a kutyus? (Akár privátban is írhatod)

2016. júl. 27. 15:59
 5/20 anonim ***** válasza:
90%

Már kiltixet használunk, 4 havonta van csere(én nem rajongok érte, mert kicsit büdös) előtte forestot használtunk de az amstaff vakarózott nagyon tőle. És h miért legyen mindegyik kutyán más fajta(toyuszkar frontline cseppet kap), mind2nél váltottunk a kiltixre,nekünk bevállt, sem bolha, sem kullancs.

Mind2 kutyusom németországi kennelből való(én is itt élek kint), az oldalon nincs magyar leírás, illetve jóval borsosabb lesz, az biztos, mint otthon, de ha még így is érdekel elküldöm a honlapjuk címeit priviben. Egyik ismerősömnek a magyar stafféta kennelből van 2 staffija is, ők is szépek, egészségesek, az egyik 2. helyezést is elért egy fajtakiállításon, ami szép eredmény :) (ha jól tudom egy 9 éves szuka és egy 5 éves kan, aki helyezett is lett)

2016. júl. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm mégegyszer. :) Én is pont Kiltixet használok, de nem érzem a szagát, pedig többen is mondták már hogy készüljek fel, mert büdös lesz. Eddig a Stafféta kennelt néztem, szerintem maradok náluk, szép kutyáik vannak. :)
2016. júl. 27. 16:35
 7/20 anonim ***** válasza:
90%

Nagyon sok boldog évet kívánok majd nektek, nem fogod megbánni a döntésed. :)

A mieink egyébként kutyasulit sem kaptak, előtte NJ-nk volt és egy ír szetterünk, utóbbit vadászatra használtuk, hivatáshűen, így nem mondom mqgam valami hajdehű tapasztalt kutyatartónak(csak az NJ-t tanítottam én, az írszetter akkor került a családba, amikor még baba voltam. Nekem sem volt tapasztalatom a fajtával kapcsolatban, barátnőm pit-amstaff keverékének hála szerettem bele ezekbe az izomkolosszusokba :)

2016. júl. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm ;)
2016. júl. 27. 17:03
 9/20 A kérdező kommentje:
Egy utolsó kérdésem lenne még, ha olvasod (persze eddig nem jutott eszembe, bocsánat). Tapasztaltál valami viselkedésbeli különbséget az amstaff és a staffbull között? Még mindig játszik az amstaff, hiszen éveken át a kedvenc fajtám volt, de azért a staffbull felé húzok. Köszönöm.
2016. aug. 1. 15:47
 10/20 anonim ***** válasza:
Nem igazán. Mind2 kedves, kis lüke, játékosak, szeretnek mindent, és mindenkit. Az amstaff 2 évesen lett ivartalanítva, addig elég agresszív volt más kutyákkal. Idegen ebet meg mindig nem enged be a területére morcogás nélkül, de ez lehet azért is, mert ő kan. Szerintem édes mind1 melyiket veszed, ugyanolyan társad lesz :)
2016. aug. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!