Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pitbull és boerboel tartás,...

Pitbull és boerboel tartás, külömbségek?

Figyelt kérdés

Meghalt a 6 éves pitbull kutyám, természetesen tisztában vagyok a fajta tulajdonságaival és most úgy érzem készen állok egy új kutyusra! Nem szeretnék újra pitbullt mert sokan elítéltek a tartása miatt ,mert mint mimdenki tudja vannak előítéletek a fajta iránt. Én ezt sokáig tűrtem de a szomszédom miatt már úgy érzem egy másik fajtát is tudok szeretni, mert nem a fajtájától függ. A boerboelre esett a választás (nem kérek az árára utaló válaszokat, tisztában vagyok a vásárlást illető körülményekkel, tenyésztőkkel) Na de vissza térve, azért a boerboelre esett mert nekem nem tünik egy túl ismert fajtának és a szomszédom a BOLOND 65 éves tanárnő (ha jól tudom nehezen viseli a nyugdíjat azért ilyen bolond!) nem ismeri a fajtát eléggé csak egy nagy kutyát fog látni talán nem

Jön az előítéleteivel!

A kérdésem az lenne aki tartott már boerboelt vagy tud valamit a fajtáról, mennyire lehet kezelhetetlenebb egy pitbullnál? Mert olvastam erről is ,hogy nem túl kezelhető, beszéltem tenyésztővel ő is csak hümmögött nem mondta el kerek perec milyen ez a fajta csak eladni akarta… és ahülyeségeket mondogatta de én úgy nem akarok belevágni ha nem tudom a dolgokat! Van rajtuk kívűl két dobermannom is (igaz nem nálam) nagyjából abba a fajtába is belelátok, annak a tartása hasonló?



2016. júl. 28. 14:00
 1/6 A kérdező kommentje:
*tűnik és hasonló más hibákért bicsánatot kérek, siettem a kérdés kiírásával
2016. júl. 28. 14:01
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Először is részvétem a kutyád miatt!!


Szerintem barátkozz meg a gondolattal, hogy még csúnyábban fognak nézni rád :) . Csak gondolj bele egy cirka 70 kg-os kutya, és nem épp egy golden szelídséggel, és nem gyengén van tekintélye. Azt a tenyésztőt pedig hanyagold ha nem tud egyenesen válaszolni a kérdésedre. Amikor én ugyanígy érdeklődtem hasonló kaliberű fajta után, minden jó és rossz tulajdonságot elmesélt a tenyésztő. Amihez ragaszkodj, hogy örökletes betegségekre szűrve legyen a tenyészpár, mivel hajlamos a fajta a diszpláziára (váll-, könyök-, csípő).

A fajtát közelről nem ismerem, de az biztos, hogy nem hasonlít a dobihoz, egészen más világ a két fajta, a boerboel sokkal keményebb, "nyers" kutya.

2016. júl. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 okrwdw ***** válasza:

Szia!


Nem ismerem különösebben egyik fajtát sem, viszont 1 dolgot tudok.

Tiszta vérű Boerboelt maximum Hollandiából tudsz hozni. Én egy kétes eredetűt nem vállalnék be. Már csak azért sem, mert elkérik egy boerboel árát, és kapsz egy mastiff maszlagot. Azt meg, hogy milyen lesz a kutya egészsége, idegrendszere már inkább nem is feszegetném...


Kicsit hasonlít a kangal témához. Sokan próbálnak akbash, karabash, anatóliai juhász keverékeket eladni egy vagyonért kangal néven, de gyakorlatilag nem tudok tészta vérvonalú kutyáról. Ha meg van, az nem hiszem, hogy megfizethető lenne.


Én is sokáig szemeztem a boerboellel, de pont emiatt mondtam le róla, és a Tosa Inu-ra esett inkább a választásom.

2016. júl. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mind két választ… lehet nem itt fogom megkapni az igazi választ, de már az is sokat jelentett ,hogy valaki vette a fáradtságot és hajlandó volt vàlaszolni! Köszönöm szépen!😊
2016. júl. 30. 00:33
 5/6 okrwdw ***** válasza:

Sajnálom, hogy nem tudtam érdemlegesebb választ adni. Egy tiszta boerboel egész biztosan kezelhető és intelligens, nem véletlenül használják rendőrkutyának a származási helyén.

Kérdés, hogy van-e ilyen. Magyarországon tuti nincs, már én is megmozgattam minden követ.

2016. júl. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem ismerem a Boerboel viselkedését, de hogy a tanárnő frászt fog kapni, az biztos.:D bocsi hogy nem tudtam hasznos hozzászólást :)
2016. aug. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!