Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg nem szabad lépcsőznie...

Tényleg nem szabad lépcsőznie a kistestű kutyáknak? Ezt most hallom először!

Figyelt kérdés
Bár már többször láttam, hogy felemelik a lépcsőnél őket, de azoknak a kutyája "idegbeteg", ott vinnyog a póráz végén, még ölben is, nincsenek nevelve. Tipikus elkényeztetett ölebek. Én sose elmeltem fel őket, pedig kistestűek (5 és 7kg), de semmi bajuk sincs, a nagyobb 12 éves. Mi csak a liftig lépcsőzünk, a többit akit emelgetnek is, tehát nem a 10. emeletre kell gondolni. Ti hogy vagytok ezzel? (Tacskónál megérteném, de nem róluk van szó.) Köszönöm.

2016. júl. 28. 22:01
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Lefelé jobb kézben vinni, de a belvárosban kb minden kutya lepcsozik, meg nem láttam olyat akivel komolyabb bajt tett volna pedig ismerek 18 es 17 éves 3.ra feljáró kutyát is.
2016. júl. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs bajuk akkor nincs gond nyilvan. Meg mint irtuk is a kertes hazakban lehetetlen kivutelezni hogy ne lepcsozzenek a kutyak. Arra figyelj ha valamrlyik nem szivesen megy mar fel akkot onnantol majd vigyed mert bizonyara faj neki. Ez idovel biztosan elo fog fordulni.
2016. júl. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
2016. júl. 29. 21:20
 14/15 anonim válasza:
50%
Hát, erről az a véleményem, hogy jobban tennéd, ha felemelnéd arra a pár lépcsőfokra. Gondolj bele: egy állatnak szerintem (főleg egy kutyának ) úgy gondolom, teljes mértékben természet elleni mozgás a lépcsőztetés. Az a 10 lépcsöfok nem sok, de ha mindennap meg kell "mászni" hosszútávon komoly gerincproblémákhoz vezethet. Az ördög sosem alszik...
2016. júl. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nálunk mindkét kutya sprintel fel a lépcson, bár csak az elsőn vagyunk, 5 és 6 évesek, soha semmi bajuk nem volt. Nem is hallottam ilyenről csak tacskónál. A 3. Kutya (ő az enyém, Cane Corso 9 hónapos), na ő tud nagyokat esni a lépcsőn, de őt meg nem bírom el, hogy felvigyem.
2016. aug. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!