Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya vagy macska?

Kutya vagy macska?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 17. 19:08
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
53%
egyértelműen KUTYA
2010. ápr. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
50%
nekem mindkettő van, mindegyiket másért lehet szeretni, bár ha nagyon választanom kellene, akkor a cica, mert lehet kényeztetni
2010. ápr. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
59%

Attól függ, milyen típusú állatot szeretnél. A kutya hűségesebb, engedelmesebb, tanítható. A macska nehezebben tanítható, makacsabb, öntörvényű állat. Én ezért a macskákat szeretem jobban. :)

Olyan állatot válassz, amelyik hozzád jobban illik, de azt tudd, hogy mindkettővel sokat kell foglalkozni!

2010. ápr. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
43%
macska
2010. ápr. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%

KUTYA, azért, mert a cica elszökik, vagy elütheti az autó, vagy elfogja egy kutya, vagy esetleg hím és hónapokig elmegy, én imádtam a cicámat, de állandóan aggódni kellett érte, a barátnőm hím cicája ki volt ivartalanítva, és mégis elszökött, az én cicámmal az autó végzett :'(, a mamámé csakúgy elaludt örökké, pedig nem volt idős, és azért sem jó a cica, mert ha beteg , vagy látod, hogy nincs jól, akkor nem csinálhatod azt, hogy behozod a házba, hogy megvizsgáld, mert a házban, ha nem mehet el akkor ott nem érzi jól magát, és ha megvizsgálod akkor is megkarmolhat. A kutya nem ilyen vad, egy macska ha szelíd házi macska is, akkor sem lehet parancsolni neki, ha elmegy elmegy, ha elszökik akkor elszökik, nem tudod megkeresni, és ha meg is találod, akkor visszaszökik, egyszóval a cicákkal sok a gond, az aggodalom, és mire megszereted nagyon akkor vagy elpusztul, vagy elszökik, persze vannak olyan cicák akik ezt cáfolják, mert vannak olyanok akik igenis lusták és leginkább otthon szeretnek lenni,és nem szöknek el, nem kóborolnak,de akkor valószínű, hogy lusta, és ha lusta akkor duci és ha duci az árt az egességükre, de a kutyáknál nincs ilyen ha jó a kerítés akkor nem szökik el, és igaz, hogy tanítani kell, de pl én imádom tanítani az én goldim, mert akkor vele vagyok és jót szórakozunk utána játszunk, és sétálunk egy nagyot, ha a kutyád beteg észreveszed, és viszed a dokihoz, de a cicát nehéz elvinni a dokihoz, ja és a cicák sértődékenyek. :D, tapasztalatból mondom, az én cicám ha orvoshoz ment, vagy ha kijött hozzá egy orvos, egy fél napig nem engedte, hogy cirógassam, a többieknek meg sírt, de ha odamentem hogy megvigasztaljam, rögtön elfordult és elment.A kutyáknál oda kell figyelni, hogy jól alkalmazkodjon a többi társához, de ehhez csak az kell, hogy sokat vidd kutyák társaságába, de így sem unatkozol, hanem amíg a kutyád játszik a többiekkel, te jókat beszélgetsz a gazdájukkal, és akár a legjobb barátnőidet is megtalálhatod így, vagy épp barátodat, pl a 101 kiskutya, a két Dalmata hozta össze a gazdikat, :D, igaz,hogy mese de nekem tetszik :DD

Bocsi a hosszú szövegért. :)

2010. ápr. 18. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Az én macskám a házban van utolsó. Nem kövér, nem akar elszökni, nem is lusta, akkorákat ugrik hogy felér a mellkasomig. Az orvosnál úgy fél hogy még mozogni is elfelejt. Ha valami baja akkor lefogom és nem sírok rajta hogy jaj nem hagyja, mert az ő érdekét is szolgálja, és ne mondd hogy erősebb nálad. Elég ha ráraksz egy törülközőt és már nem is tud karmolni. Már ha karmol. Enyémnek eszébe sem jut csak játék közben. Nagy tévhiteid vannak. A macskát is nevelni kell a nevére, hogy mit szabad csinálni és neki is tisztelnie kell stb. A kutyatartás meg nem csak buli, mert ott a cuki kutyád, akivel kimész és majd beszélgetsz amíg játszik. Ez azért nem így megy, elvileg a séta a kutyáért van, vele kéne foglalkozni olyankor és elég nagy gondok lehetnek vele is, az az idill amit leírsz az nem csak úgy jön hanem kemény munka. Egy alap kutya akit nem ért semmilyen hatás, az ugyanúgy elszökhet, beteg lehet, megharaphat (és kissé nagyobbat mint a macska). Azok sok munka kell hogy jó legyen. Nem azt mondom hogy nincs igazad, csak azt hogy ezeket mind meg lehet előzni amit írtál.
2010. ápr. 18. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Kutya, másképp nem került volna ebbe a kategóriába...
2010. ápr. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

01:37-es én az előtted lévő vagyok. Én nem azt mondtam, hogy csak úgy lehet amit leírtam, persze én is írtam, hogy vannak cicák akik ezt cáfolják. :) De nekem még azt is mondták, hogy a cica harapásnál már csak az ember, vagy a patkányharapás a rosszabb, mert egy macska bármikor kijárhat a koszba és minden dzsuvába, persze ez nem így van ha a cica szobacica, és én is tudom , hogy a macskát is lehet nevelni, és kell is, pl az én cicám is tudta, hogy csak a küszöbig jöhet be a lakásba, de pl egy szobacica szerintem nem szeret annyira bent lenni, azaz szeret de nagyon örülne ha kimehetne, remélem azért ki szoktátok engedni, mert ismerek olyanokat akik benttartják

végig, ami szerintem nem nagyon jó, és persze, hogy azért visszük sétálni a kutyát, hogy foglalkozzunk vele, de ha ott több kutya van ahová visszük akkor inkább játszik a barátaival egy jót amit nem csinálhat meg mindig, minthogy a gazdijával legyen, ezt nem úgy értem, hogy nem szeret a gazdijával lenni, de a gazdijával otthon is csomót játszhat, de ha kimegy valahova, több kutya közé én úgy szoktam, hogy néha dobálgatom a labdát nekik, és jól el vannak, ha odajön hozzám megcirógatom, és játszok vele egyet, de ha nem akkor engedem, hogy legyen a barátaival, de szerintem a macskában is van meg a kutyában is van különleges, én mindkettőt nagyon szeretem, csak mindig úgy aggódtam a cicámért, nem volt nap, hogy nem gondoltam volna arra, hogy valami baja lesz elkapja egy kutya, vagy elüti az autó és tessék pont ennek kellett történnie, elütötte az autó, és nagyon szarul esett, nem volt nagyon étvágyam se olyankor, és most is néha bőgök, ha valamilyen zene amit mondjuk mindig a cicámmal hallgattam, megy valahol rádióban.

Én csak annyit mondok, hogy mindenkinek az tetszik amije van, nekem mindkettő volt, azaz kutyám még mindig van, és nem lehet összehasonlítani igazán a kutyát és a macskát mindkettő teljesen másban különleges.

2010. ápr. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
kutya, kutya, kutya, kutya, kutya, kutya, kutya, kutya, kutya!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!kutya, kutya, kutya, kutya, kutya, kutya, kutya!!!!!!!!!!!!
2010. nov. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!