Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megveszik a kutyám öreg korára?

Megveszik a kutyám öreg korára?

Figyelt kérdés
Idén 12 éves a kutyám, aki mindig jól viselkedett, értelmes, szófogadó állat volt. De idén.... valami hihetetlen amilyen rossz lett. Amit csak lehet szétkapar az udvarban, nem lehet rendet tartani tőle. Ha kérdőre vonom tudja, hogy rosszat csinált, szégyenli magát ezt látni rajta. Volt egy olyan eset, hogy este betemettem a lyukakat amiket ásott majd fellocsoltam a lyukak helyét abban bízva, hogy nem kaparja ki újból. Azonban amint bementem a lakásomba a konyha ablakból láttam, hogy újra nekiáll a nedves saras földet kaparni. Ekkor kimentem nem kellett rászólnom sem, semmi tudta,hogy nem szabad ezt csinálni és szó nélkül bement a helyére. Mit tegyek vele, hogy újból észhez térjen?
2016. aug. 1. 16:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Neked is biztos vannak rosszabb időszakaid, ne add el emiatt, ha már ennyi szép évet töltöttetek együtt. Vidd el kutyasuliba, ott valószínűleg megmondják hogy mi a baj, és foglalkoznak is vele.
2016. aug. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem megveszés. Az öregedés során az idegrendszer különböző területei eltérő mértékben veszítenek működésükből és "kóros" viselkedés is felléphet. Gondolj arra, hogy az öregembereknek is kifejlődnek mindenféle rigolyái, kényszermozgásai, kényszeres tevékenységei.
2016. aug. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Minden élőlény "elromlik" vénségére. Ezt nem direkt, a te bosszantásodra csinálja.

[link]

2016. aug. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg melege van, azért ás lyukakat.

Egyébként nem "megveszik", hanem megöregedett. Az emberek is ahogy öregszenek, egyre rigolyásabbak lesznek.

2016. aug. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
71%
Persze, és a nagymama is megveszik öreg korára! Szerintem nézz utána, hogy mivel jár az öregedés, hátha akkor megérted miről van szó! Fájdalmak, hallás/látás csökkenés, szellemi leépülés, stb! Ez nem megveszés. És ezen nem segít a nevelés. Ahogy a demens nagymamát sem lehet "megnevelni". 12 évig hűséges társad volt, legyen már benned ennyi tolerancia. Amúgy meg ha nyáron ás gödröt akkor igen, melege van!
2016. aug. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!