Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem eszi a száraz tápot...

Monos Gábor kérdése:

Miért nem eszi a száraz tápot a kutyám?!

Figyelt kérdés

Első kutyám, 1 éves Szuka Bull terrier 6 hónaposan került hozzánk. Szárazat kapott a tenyésztőnél is csak mi kezdő kutyatartóként elrontottuk, hogy majd mindig főzünk neki csak ez nem megy. 1 hónapja szeretnék áttérni visszatérni kizárólag száraz táp etetésére mert nagyon érzékeny a gyomra, állandóan fosott, plusz ezt tartom a legmegfelelőbbnek számára. Korábban vegyesen adtam neki de kiválogatta a marha szeleteket ha rizs ha szárazzal volt keverve. Most Acana grasslandet adok neki az első 5 napban egyáltalán nem ette és most sem eszi meg a napi adagját ami másfél pohár lenne, jó ha egy fél pohárral eszik, nagyon lefogyott. Pedig, mozgatva van rendesen és napi 1szer adok neki és nem hagyom előtte. Azt olvastam valahol, hogy a legmakacsabb kutyát is 2 hónapa alatt lejesen át lehet szoktatni!


Kérdésem, hogy tartsak még ki, legyek következetes továbbra is? Valaki találkozott már ilyen jellegű és szintű problémával? Vagy ez teljesen reménytelen már? Esetleg ötletek?


Köszönöm előre is.



2016. aug. 1. 10:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
36%
A kutyának is van ízlése. Te élnél életed végéig műzlin és konzerven ? Miközben melletted sült húst és hasonlókat esznek.
2016. aug. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
az állatvilágban az evés NEM kulináris, gasztronmiai élmény, hanem létszükséglet, életfenntartó tevékenység.
2016. aug. 1. 10:54
 3/14 anonim ***** válasza:

Hozzászokott a házi koszthoz.

Meg fogja enni a tápot is, ha kitartó vagy és nem kap semmi mást.

Annyit tudsz segíteni, hogy egy kis vízzel felöntöd neki, esetleg húslével, hátha így könnyebben megeszi.

2016. aug. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
és meg fogja enni a napi adagját is előbb-utóbb?
2016. aug. 1. 10:58
 5/14 anonim ***** válasza:
21%
" az állatvilágban az evés NEM kulináris, gasztronmiai élmény, hanem létszükséglet, életfenntartó tevékenység." Ha így lenne megtenné a moslékot, amit eléraksz. És te is létfenntartásból eszel, de gondolom nem mindegy mit. Az ilyenek szokták kitalálni, hogy érzelmei sincsenek a kutyának, csak ösztönei.
2016. aug. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
"Az ilyenek szokták kitalálni, hogy érzelmei sincsenek a kutyának, csak ösztönei." Az ilyenek mint TE nem tudnak semmit a kutyákról és emberként kezelik Őket és és közben meg személyeskednek. Ebből látszik, hogy kezdő kutyásként többet olvashattam jártam után mint TE. Érzelmei meg vannak, ki mondta, hogy nincsenek.
2016. aug. 1. 11:18
 7/14 A kérdező kommentje:
2016. aug. 1. 11:19
 8/14 anonim ***** válasza:
Nyugi hiába olvastál sokat egy idő után te is máshogy fogsz nézni rá, már nem "csak" egy kutya lesz. A kutyáknak is van ízlésük. A mi kutyánk nem eszik a mi ételünkből, semmi extrát nem kap csak a tápot de nem tömnék bele olyat amit látszólag nem szívesen eszik. Szerintem kezdő kutyásként ne oktass ki olyanokat akiknek már volt pár kutyájuk és tudják miről beszélnek. Az hogy a kutyádba nem azt erőlteted bele amit te jónak látsz hanem nézed az érdekeit és olyat veszel amit szívesen eszik az nem azt jelenti hogy emberként kezeled. Van különbség az emberként kezelés és a törődés, odafigyelés között.
2016. aug. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
#8 vagyok. A mi kutyánk még kölyök az előző gazdánál házi kosztot kapott (a rosszabbik fajtát) és mikor hozzánk került egyszerűen nem ette a tápot. Csinálhattam bármit nem ette met. Vettünk vagy 5 fajtát amik azóta is ott állnak a kamrában mert nem eszi őket. A 6. fajta olyan lett ami ízlik neki és végre megeszi a napi adagját. Azóta is azt vesszük. Eleinte furcsa volt neki mert a táp kemény és rágni kell de már megszokta. A másik hogy ha keveset eszik akkor inkább adj neki napi 2x akkor talán kicsit többet eszik majd.
2016. aug. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Nemtudomanevem(sem) ***** válasza:

Még szerencse, hogy utána olvastál, mi lenne ha nem tetted volna...

Reméljük azt is elolvastad, hogy nem tömheted a kutyát mindenféle olcsó, ízfokozóval teletömött táppal, hanem csak jó minőségűvel.

És de....van a kutyáknak ízlésük. Senki nem mondta, hogx gasztronómiai élmény nekik az evés, csak annyi, hogy bizonyos dolgokat szívesebben esznek mint másokat. És ez teljesen egyed függő.

Hiába oktatod ki a hozzászólókat kezdő kutyásként "mert utánanéztél", látszik, hogy kezdő vagy, ugyanis az első problémánál megakadtál.. ennyire rugalmatlanul nem lehet kutyát tartani... minden kutyát másképp kell kezelni, nem pedig vakon követni a nagy "szak"oldalak utasításait mint valami birka.

Az, hogy egy kicsit jobban odafigyelsz még nem jelenti azt, hogy a kutyádat emberként kezeled...amúgy is a társad, nem a szolgád...legalábbis ez lenne a normális hozzáállás.

2016. aug. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!