Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya ellen hatásos fegyver a...

Kutya ellen hatásos fegyver a gázspray?

Figyelt kérdés
A múltkor sétáltunk a feleségemmel és a babakocsis gyermekünkkel. Az egyik sarkon egy bulltípusú kutya ólálkodott. Romáké a kutya, az utcán lézengett. Agresszív volt, egy autónak is nekiment, amelyik arra haladt. Elnyargalt másfelé és mi gyorsan elmentünk onnan.
2016. aug. 1. 19:18
1 2 3
 11/26 anonim válasza:

Ha az ellenfeled vak, akkor azért van egy kis előnyöd vele szemben.


Neked megy egy 2 méter magas, 120 kg-os, kigyúrt, kopasz izomállat. Hogyan szeretnél vele küzdeni? Úgy hogy lát, vagy úgy hogy vak?


A gázspray nem egy halálsugár, ami egyből megment téged minden helyzetben. Egyszerűen csak javítja az esélyeidet egy adott szituációban. A paprika spray megvakítja az ellenfelet és én inkább küzdök egy vak ellenféllel, mint egy olyannal, amelyik még lát

2016. aug. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

" nem egy filmben vagyunk, hanem a valóságban. Az átlag kóborkutya biztos nem a maffiózó által az utcára tett harci kutya. "


De nem is azt mondtam, hogy harci kutya, hanem hogy harcra tenyésztett.

És mivel tényleg a valóságban vagyunk, ahogy a kérdésben is szerepel, pont a cigányok többségének van bull típusú terrierje, ráadásul túlszaporított ideggyenge szarok, amik egy pillanat alatt robbannak.


Elhiszem, hogy nagyon értesz a gázsprékhez...

de én meg nagyon értek a kutyákhoz, és pontosan tudom, hogy simán benne van a pakliban, hogy ki lehet fogni olyan kutyát, ami pont leszarja a paprikasprét, meg az adrenalintól csak mégjobban elborul az agya.

Nem ez a jellemző, de nem is sci-fi-ről beszélek.

2016. aug. 31. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
...ja, csak hogy tisztába tegyük, (ha ez nem lett volna világos) egy bull típusú terrier a harcoltatás miatt lett kitenyésztve.
2016. aug. 31. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=XztoJ3BvpZU


Hát ilyen egyszerű egy pitbullt hatástalanítani. Spray is van. :D

2016. szept. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim válasza:

Ezt kemény volt végignézni. Minden nem halálos eszközt bevetettek pedig.


Nyomorultak. Na ezért hordok magamnál gázsprayt és kést is. (És sokszor pisztolyt)

Ezt a kutyát le kellett volna szúrni, nem gumibottal ütlegelni. Undorító, amikor felnőtt embereknél nincs önvédelmi eszköz és nem tudnak csinálni semmit, akár saját maguk, akár mások védelméről van szó. Csak telefonálgatni, ordibálni, rohangálni mint az idióták.


Nekem támadásban még nem volt részem, de egyszer már élesztettem újra embert és mivel előre begyakoroltam mit kell csinálni, ott is tudtam a dolgom. Sok ember ilyen könnyen megtörténő (igaz egy élet alatt nem sokszor) dolgokra nincs felkészülve. Itt ezen a videón kiürítem a gázspray-m a kutyára, aztán ha ez nem válik be valószínűleg nyakon szúrom a bicskámmal.


Az embereken ráadásul látszott hogy a támadó kutyát sem akarják igazán megölni.


---


Általánosságban beszélve viszont nem a kóbor pitbull a leggyakoribb. Biztos van videó, ahol a gázspray meg hatásos volt a kutya ellen. És még mindig jobb ha van nálad valami, amivel védekezhetsz, mintha nincs semmi.

2016. szept. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim válasza:

A témára visszatérve: Nem tudjuk milyen gázspray volt a csávónál. Én is tudok olyat venni itt a legközelebbi boltban is, ami mondjuk "ammóniás" vagy CN típusú, ami kb lóf aszt sem ér, vagy CS típusút ami pedig nem sokat...

Aztán azt használva én is mondhatom, hogy szart sem ér a gázspray.


Baráti társasággal fújtunk már ki erdőszélen egy flakon paprikasprayt, aztán beleszagoltunk néhány méterről, de úgy sem lehetett megmaradni a közelében köhögés és könnyezés nélkül. Itt pedig ahogy nézem az emberek elég jól vannak, pedig a spray-t a férfi 1-2 méterre fújta ki másoktól.

2016. szept. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Ezzel a videóval nem azt akarom vitatni, hogy a gázspray kevés, csupán arra akarok rávilágítani, hogy egy ilyen agresszív kutya ha megindul nem egyszerű a történet. :D
2016. szept. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim válasza:

Világos. Ezért jobb ha minél több és minél hatékonyabb önvédelmi fegyverek vannak nálad.


Hidd el én is szívesen hordanék egy 38-as vagy 357-es (háromötvenhetes) revolvert, vagy 9 mm-es pisztolyt ha kapnék rá engedélyt, de a valóságban Magyarországon be kell érni azokkal amiket legálisan lehet venni. Gázspray, gázpisztoly, gumilövedékes pisztoly, kések, vipera, stb.

2016. szept. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Jó mondjuk annak is kevés az esélye, hogy egy ilyen kutyával fut össze az ember az utcán, meg ez a kutya emberre nem is támadott csak a másik kutyára volt bolond. :D
2016. szept. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim válasza:

Nem tudjuk milyen gázspray volt a csávónál.-->mindig bírom az ilyen beszólásokat. amerikában készült a video,ott nem gagyi civil piacra szánt fosokat kapni:

itt pl ha jól látom rendőrségi sabre redet használnak,egy gyakorlaton,mindenkit megvakít,őt is úgy látszik:


https://www.youtube.com/watch?v=KT6HrcC5RQw


Valamennyi nem halálos fegyvernek,erősen korlátozott a képessége,főleg ha le is butítják,pl a civil piacra szánt gázsprayket.

2016. szept. 21. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!