Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnėk egy kiskutyát,...

Szeretnėk egy kiskutyát, mi a véleményetek, ilyen feltételekkel bevállalhatom?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy minden vágyam egy kutya, imadom oket. Viszont van egy kislányom akit jelenleg egyedül élek, albérletben lakom (nem kizaro ok a kisállat) es 8-fel 5ig dolgozom. (Elofordul, hogy tulorazom) tudom ez igy eleg suru, de ettol fuggetlenul nekem lenne turelmem a kutyushoz es foglalkoznek vele.

Ingyen elvihetoek most keverek kutyusok amelyek kis termetuek maradnak es gondolkodoba estem, hogy esetleg elhoznek egyet.

Amit sajnos sajat kutya hianyaban nem tudok felmerni, hogy mikkel kell szamolnom mielott elhozom.

Az oltasai mennyibe kerulnek, illetve a chip ezeket mikor kell rendeznem? Az etetese egy honapban kb. Mennyibe jon ki? Mennyi ido szobatisztasagra nevelni, milyen modszerek vannak erre?

Szeretnem ha segitenetek, mert felelotlenul semmifelekepp nem szeretnem elhozni annak ellenere, hogy mennyire vagyom ra.

Elore is koszonom a valaszokat!


2016. aug. 1. 23:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Egy kiskutyának elég hosszú iő 8-tól ötig, jól gondold át.. egy hétig jó lenne mellette lenni egész nap..

kezdetnek olvasd el ezt:


[link]

2016. aug. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Koszonom, kedves vagy! :) elolvastam a cikket, nagyon hasznos volt. Igen tudom, sok ido ez, nagyon sok embert megkerdeztem errol azt mondtak nekik is "megszokta" a kutya,hogy sokat van egyedul. Sajnos ez a munkaido nekem egy jo par evig nem fog valtozni, a lanyom 5 eves tehat meg kicsi ahhoz, hogy O vigye le setalni vagy, hogy egyaltalan egyedul jojjon-menjen egyertelmuen.

En leginkabb a szobatisztasagra nevelestol felek a munkaidom miatt, de itt a kozelemben a panelhazakban rengeteg embernek van kutyaja, gondolom ok is dolgoznak, nyilvan nem lehetetlen. Hetvegen lenne tobb idom vele foglalkozni.

2016. aug. 1. 23:17
 3/19 A kérdező kommentje:
De ettol fuggetlenul termeszetesen reggel es ha hazaertem a munkabol akkor is foglalkoznek vele amig ki nem alakul benne egy rendszer...
2016. aug. 1. 23:18
 4/19 anonim ***** válasza:
egy kiskutyát 2-3 óránként le kell vinni. Ez munka mellett hogy oldod meg? Ilyen esetre felnőtt menhelyi kutyus tökéletes.
2016. aug. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
En mindenfelekepp kolyokkutyat szeretnek h hozzaszokjon a lanyomhoz es forditva. Ezert erdeklodom,kerdezgetek meg van 4 hetem eldonteni,hogy elhozom vagy sem, nyilvan nem egy egyszeru kerdeskor, de a szandek termeszetesen megvan bennem, hogy ha mar elhozom ugy tegyem, hogy a kutyusnak is a leheto legjobb legyen a korulmenyekhez merten. Igen, sajnos van egy 8 oras munkaidom, de dolgozni kell. Akkor viszont nekem el kell fogadom, hogy soha nem lehet vagy ha a lanyom lesz olyan idos, hogy O levigye, de O is iskolaba fog jarni addigra. Azert gondoltam, hogy bevallalhatom nyilvan masok is dolgoznak, nem tudnak honapkig hetekig otthon maradni, hogy neveljek a kiskutyat egesz nap, mert azt ketlem, hogy minden csaladban van olyan ember aki otthon van egesz nap, vagy akik esetleg parban laknak, ott valamelyik nem dolgozik (max ha valtott muszakban dolgoznak) szval en ebbol kiindulva gondolom, hogy ha mas tud, en is talalhatbek ra megoldast.
2016. aug. 1. 23:33
 6/19 anonim ***** válasza:
Felnőtt kutya kibír 8 órát, egy kölyök nem. Ne akard kínozni. Igen dolgozni kell de 8 órás munkaidő mellé egyszerűen lehetetlen egy kiskutya nevelését berendszerezni. Ezért lenne jó egy felnőtt kutya.
2016. aug. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

#5 Mások meg tudják szervezni, hogy 2-3 óránként rá legyen nézve a kölyökre. (Anyuci, apuci, tesó, férj, felváltva)


"Az etetese egy honapban kb. Mennyibe jon ki?"

Mondok mást: amikor elhoztam a kutyámat, 1200Ft/kg hagytunk tápra. Nem egy Orijen vagy Acana minősége, de a prémium kategória alsó csücskét még épp meg lehet csípni vele, de ha kell, egy speciális összetételű, "diétás" tápot is.

És akkor még nem számoltunk a kutya parazitamentesítésével (bolha + kullancs + szívféreg), mert az szokott még drága lenni.

És akkor még nem lett beteg, nem szedett össze olyan viselkedési problémát, aminek a kezeléséhez kiképző kell...


"Mennyi ido szobatisztasagra nevelni, milyen modszerek vannak erre? "

Ez viszont egy olyan alapkérdés, amivel ha nem vagy tisztában, akkor garantálom, hogy mással se. Ez esetben inkább szakkönyvet vegyél, ne kutyát! (Egyébként ezt a kérdést naponta legalább 1x felteszik nekünk, keress vissza!)


"Ingyen elvihetoek most keverek kutyusok"

Ezek tipikusan chipezetlen, oltatlan, féregtelenítetlen, szocializálatlan kutyák szoktak lenni. Tedd meg nekünk és magadnak is azt a szívességet, hogy ha már occsókutya kell - ami a fenntartási költségek miatt önmagában is paradoxon -, akkor nem egy felelőtlen embert támogatsz, hanem menhelyről hozol! Lehet, hogy "úristen, nem ingyen van!", de cserébe karanténozzák, chipeltetik, oltják, féreghajtják őket, tehát egészséges kutyust kapsz, akivel nem kell másnap az állatorvoshoz rohanni mert még az előző tulajnál benyalta a parvót vagy a babéziát (olvass vissza, megdöbbentően gyakori).


"vagy ha a lanyom lesz olyan idos, hogy O levigye, de O is iskolaba fog jarni addigra"

Ami egyáltalán nem hülyeség. Az embereknek van ilyen hülye, rózsaszín, habos-babos elkézelése, hogy milyen jó összenevelni a kutyát és a gyereket, de nem gondolnak bele, hogy:

- a gyerek úgy 6 éves kora után tanulja meg igazán élvezni a kutya társaságát, addig az az elvárható "interakció" tőlük, hogy úgy elvannak egymás mellett, mint 2 zsák krumpli

- állandó felügyeletet igényel, még a 6 éves "álomhatáron" túl is (mert egy gyerektől nem elvárható, hogy aktívan olvassa a viselkedését, de messze nem biztos, hogy a játék hevében eszébe jut, hogy nem ölelgetjük a sarokban Buksikát). Egy egyedülálló anyának amúgy is folyamatosan igénybe van véve a figyelme és a kreativitása, hogy megoldja a gyerek állandó felügyeletét és foglalkoztatását (pláne, amennyiben nem a TV névre hallgató modern villanypásztort használod), emellé még egy kutya valószínűleg sok lenne.


"En mindenfelekepp kolyokkutyat szeretnek h hozzaszokjon a lanyomhoz es forditva."

Simán ismerek olyan menhelyi, felnőtt kutyát, aki imádja a "saját" gyerekeit. De olyan kölyök korától nevelt törpeterrort is, aki még a felnőtteket is leugatja, megharapja.

Nyilván nagyon normális menhelyről kell hozni felnőtt kutyát, többszöri látogatással, figyelve a gyerek és a kutya interakcióját, de megoldható, hogy gyerekkompatibilis kutyát válassz.

Már csak amiatt sem érdemes kizárni egy felnőtt kutya örökbe fogadását, mert állandó időhiánnyal küzdesz.

2016. aug. 2. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Koszonom ezt az arrogans, kioktato hangnemben megirt valaszt... Elhiszem, hogy sok igazsag volt benne, de mast nem ereztem belole csak azt, hogy erezzem magam leba**va mert egyedulallo, dolgozo anyakent szeretnek egy kutyat.

Tudom mit jelent a parvo, vagy a babezia volt kutyank,legalabbis a szuleimnek volt, kinti kutyajuk igy tudom mit jelentenek az oltasok es egyeb mas szuksegletek, viszont egy kint tartozt kutyanal a szobatisztasag valahogy nem jott szoba...

A masik dolog, az elso mondatodra reagalva,igen szep ez az elgondolas,higy anya apa teso ferj stb, de nem mindenki el csaladban akinek van kutyaja.. sot.

De halasan koszonom a "segitseget"...

2016. aug. 2. 06:54
 9/19 anonim ***** válasza:

Egy igen jó, hasznos tanácsokkal teli választ írt. Te vagy az egyetlen aki durrog. Menny és hozz egy kiskutyát de aztán ne csodálkozz hogy naponta hegyekben áll majd a szar és tenger méretű pisi tócsa lesz. Büzleni fog a lakás mint a disznó ól. Ja és az se zavarjon ha majd te és a kislányod is férgesek lesztek attól az aranyos kiskutyától. Sok sikert a kutyushoz :)


Ui: ha ennyire okos és erőszakos vagy akkor mi a halálnak tetted fel a kérdést? Ja és ha már kutyát akarsz akkor legalább egészségeset válassz... menhelyről.

2016. aug. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

En vagyok okos es eroszakos??? Erdekes mindenkinek megkoszontem a valaszat aki normalis, segito de nem kioktato hangnemben irt. Megertem amit kozolni akar, tudom ertelmezni egyedul ez a degradalo hangnem nem tetszett amit peldaul Te is probalsz megutni kedves utolso. Nem tudom miert kell altalanositani, hogy csak mert ingyen elvihetoek akkor mar biztosan beteg allatok. Igy van, nekem nincs sok tapasztalatom a kutyakat illetoen, de mindenki elkezdi valahol en is ezert erdeklodtem mert nem allatorvoskent vegeztem a foiskolan, de mar rajottem, hogy itt felesleges nagyon sok esetben empatiat vagy emberseget varni mert itt mindenki csak kioktatni, helyretenni tudja a masikat, nem pedig segitseget nyujtani... Mint ahogy az elso valaszolo tette,aki mondjuk linkelt egy oldalt, amit volt lehetosegem elolvasni, sok hasznos dolgot megtudtam...

Na mindegy nincs is ertelme egyebkent jobban belemenni. Nem a tenyadatokkal volt a problemam

2016. aug. 2. 09:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!