Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnėk egy kiskutyát,...

Szeretnėk egy kiskutyát, mi a véleményetek, ilyen feltételekkel bevállalhatom?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy minden vágyam egy kutya, imadom oket. Viszont van egy kislányom akit jelenleg egyedül élek, albérletben lakom (nem kizaro ok a kisállat) es 8-fel 5ig dolgozom. (Elofordul, hogy tulorazom) tudom ez igy eleg suru, de ettol fuggetlenul nekem lenne turelmem a kutyushoz es foglalkoznek vele.

Ingyen elvihetoek most keverek kutyusok amelyek kis termetuek maradnak es gondolkodoba estem, hogy esetleg elhoznek egyet.

Amit sajnos sajat kutya hianyaban nem tudok felmerni, hogy mikkel kell szamolnom mielott elhozom.

Az oltasai mennyibe kerulnek, illetve a chip ezeket mikor kell rendeznem? Az etetese egy honapban kb. Mennyibe jon ki? Mennyi ido szobatisztasagra nevelni, milyen modszerek vannak erre?

Szeretnem ha segitenetek, mert felelotlenul semmifelekepp nem szeretnem elhozni annak ellenere, hogy mennyire vagyom ra.

Elore is koszonom a valaszokat!


2016. aug. 1. 23:02
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Megegyszer elmondom, hanem magaval a kozlesi stilussal. Ennyi
2016. aug. 2. 09:38
 12/19 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el csak azt hiszem a 8- dik válaszig.

Nekünk kistestű kutyusunk van. Egy zacskó Josera Kids (15kg), elég neki 3-4 hóbapig.

Nekünk napi hat órát vab egyedül. Most már a kertbe is kimehet.

Én szerintem egy nagy tálcát rakj tele földdel bele fűmag, aztán pár gyom, ilyenek és így amíg nem vagy otthon oda megy. Kis korukban úgyis sokat alszanak. Azt hallottam ahány hónaposak annyi órát bírnak ki.

A szobatisztaságra nevelés elég sok idő. Ha a padlóra sikerül ne szidd, csak takarítds fel. Ha kint végzi akkor juti, dícséret. Így egy idő után mehtanulja.

Az orvosos dolgokban nem tudok segíteni, nekünk már hat hónapos bolt amikor idehoztuk így minden el volt intézve.

2016. aug. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Nekem ugyanígy lett kiskutyám, ingyen elhozható hirdetés alapján a netről. Első utunk a dokihoz vezetett, megállapította, hogy semmi baja, oltást, féregtelenítést, chippeltetést mi rendeztük. Ezek sokba kerülnek, 2 hetente van oltás, kb 3-5000 ft, chip szintén.

Én menhelyről szerettem volna befogadni, de akkor épp nem voltak kistestű kölyökkutyák, így esett rá a választásom, fel sem merült bennem, hogy eleve betegen hozzuk el, ez valószínű az akkori tapasztalatlanságom, de ezt szerencsésen megúsztuk.

Az én férjem sokat van otthon, így a kutyus ritkán volt egyedül huzamosabb ideig (panelban lakunk), akkor viszont végig izgultam, hogy mi van vele és bizony rombolt is. Egy pici kutyusnak sok nagyon a 8-9 óra egyedül, hiába alszik sokat.

Arról nem is beszélve, hogy eleinte 4x, később 3x eszik naponta és nem tudod megtenni, hogy kiraksz előre neki, mert behabzsolja. Kb fél éves korától lehet átállni a napi 2x etetésre (ezt is a doki mondta).

Egy kistesű kutya etetése jó minőségű táppal sem annyira vészes, kb 10.000 ft fél évre (Happy Dog pl).

Viszont ha beteg lesz, ami azért előfordulhat, akkor az nem várt költség.

Ezen felül kalkulálj az ivartalanítással, ami 20.000 körül van nemtől függően és az egyéb dolgokkal, pl. biztos akarsz majd jutalomfalatot adni neki, hámot kap, rágókát, ovi, suli szintén költséges, ha hosszú szőrű, kozmetikushoz kell vinni, bolha és élősködővédelem.

Én nem tartom elképzelhetetlennek, hogy egy fiatal felnőtt kutya ugyanúgy összeszokjon a lányoddal, mint egy kölyök. Menhelyi kutyusok nagyon hűségesek, szeretetéhesek és az ottani gondozók segítenek kiválasztani egy megfelelő természetű állatot, aki már szobatiszta lesz és simán kibírja egyedül, ugyanakkor még játékos és sokáig veletek élhet majd.

2016. aug. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Akárhogy csűrjük-csavarjuk, egy 8 hetes kiskutyának sok a napi 8-9 óra egyedüllét. 3 óránként, alvás, evés, játék után le kell vinni piszkolni. Ráadásul naponta 4-3x kell megetetni, amit szintén nem tudom hogyan tudnál megvalósítani. Ott van a kislányod is, aki még abban a korban van, hogy egész embert igényel.


Persze, biztos van, aki még így is megoldja, de tudod, ez kb 1000 emberből 1. Nem ez a "normális". Ahogy az sem, hogy egy hátizsákkal és stoppal kimegy az ember Amerikába meggazdagodni. Egy 8 hetes kiskutya ugyan úgy egész embert igényel, mint egy kisbaba. Itt nem az anyagiak miatt kell aggódni, hanem hogy hogyan akarod felnevelni azt a kölyköt. A szobatisztaság csak egy apró szelet az egész kutyanevelés mivoltjából (egyébként kistestű kutyáknál akár 6-8 hónap is lehet mire balesetmentesen szobatiszta lesz). Ezért van az, hogy sokan bevállalják a kiskutyát, aztán menhelyre viszik "családi okok miatt", mert rájönnek, hogy nem olyan mint egy macska vagy hörcsög.


A legjobb szándékkal mondom, hogy vagy fogadj be egy már idősebb, fiatal felnőtt kutyát, aki már elvan egyedül is és tudja az alapszabályokat (egy 1-2 éves kutya is ugyan úgy megszokik, mint egy 8 hetes kölyök), vagy várd meg amíg a lányod elég idős lesz, hogy be tudjon segíteni a kutyázásba és mondjuk egy nyári szünet alkalmával fogadjatok be kiskutyát, mert akkor legalább ő otthon van, le tudja vinni 3 óránként, meg tudja etetni, stb.


Nem mellesleg szerintem a főbérlőd sem repesne az örömtől, ha a 8 hetes kölyök napi 8 órában vonyítana, és ürüléktől bűzlene a lakás, ne adj isten, a kutya leműti a tapétát vagy egyéb kárt csinál. Nálunk sem volt kizáró ok a kisállat, de ez nem azt jelenti, hogy az albérletet le lehet amortizálni.

2016. aug. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Hogy döntöttél végül?
2016. aug. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Azota mar mas felallas van. :) a het elejen lattam egy hirdetest, hogy egy 3 honapos maltai selyemkutyat minden cuccaval el szeretne ajandekozni a csaladja mert a gyerek allergias ra. Meg aznap elkellett hozni en elhoztam. Most annyi van, hogy igen, nem tudok nenni sehova, ha vegzek a munkaval az utana levo idoben foglalkozom vele na meg reggel mert hajnal otkor kel. :) mar az elozo gazdaja elkezdte szobatisztasagra nevelni, igaz amit en latok belole, hoy a kutya mar jelzi ha kell neki pisilni, kakalni de meg nem tudja hova. Pelenkara probalom szokatni mert az allatorvos azt javasolta, hogy amig az osszes oltasa meg nincs addig ne nagyon vigyem mas allatok tarsasagaba. Eddig ket oltast kapott, ugyhogy maximum olben kiviszem a friss levegore de setalni meg nem. 10 nap mulva kapja a kov. oltast. Igen, valoban erot probalo dolog mert onnantol, hogy hazaerek igenyli a jatekot, hogy simogatva legyen es minden egyebet, nevelnem is kell, de szamomra ez nem teher. Gyonyoru kiskutya es remelem sok oromunket leljuk majd benne. :)
2016. aug. 4. 13:49
 17/19 A kérdező kommentje:
Ja es erdeklodtem a szomszedoktol, nem sir nem nyuszit nap kozben az elozo gazdai is dolgoztak, a gyerek iskokaban volt. Egy par percig szokott sirni amikor elmegyek mert direkt hanarabb szoktam egy par perccel elindulni es neg hallgatozom az ajtoban, hogy hogy viseli. Rossz otthagyni es szinte repulok haza, de ugy vallaltam, az sem gond, hogy most hazhoz vagyok kotve...
2016. aug. 4. 13:52
 18/19 anonim ***** válasza:
Sok sikert a kutyushoz, minden nehezseget karpotolnak az oromteli pillanatok, amiket szereznek! A maltai selyemszoruek gyonyoruek :) koszi, hogy valaszoltal! :)
2016. aug. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Koszonom! :) Remelem nagyon hosszu ideig velunk lesz! :)
2016. aug. 5. 08:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!