Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha fél a kutyám a...

Mit tegyek ha fél a kutyám a klikkertől?

Figyelt kérdés

Bichon Havanese 4 éves. Már sok trükköt tud,de inkább csak az alapokat. Gondoltam tanítanék neki bonyolultabb,látványosabb trükköket.

A probléma az,hogy ahogy előveszem a klikkert a kutya otthagy. Pedig van nálam kAJA,reggel,éhesen próbálkoztam,annyira fél,hogy képes otthagyni a kaját... Pedig beles egy kutya. Azt csináltam,hogy kiraktam a klikkert a szőnyegre,és rátettem a sonkát , odament,és nagy nehezen elvette. Legutolsó alkalommal már simán elvette róla. Leültem a szőnyegre és kedvesen szóltam neki,hogy ,,nézd " halk voltam,és nyugodt. Felemeltem a klikkert óvatosan,és a hátam mögé akartam rejteni,de abban a pillanatban kereket oldott . Most amikor evett,pár centire volt tőle a klikker ,és zavartalanul evett. Megpróbáltam bebugyolálni,tiszta halk volt,de nem a hangjától fél. Amíg ott a klikker a kaját se kéri,csak elmegy.

Amúgy okos kutya,gyorsan tanul,de iszonyú félős.



#kutya #klikker #kutyatrükk #kondicionálás #klikkeres oktatás #miért fél
2016. aug. 2. 19:48
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Végső esetben kitalálhatsz klikkelő hangot is, pl. nyelvcsettintés vagy cuppogás. A lényeg hogy ugyanabban a pillanatban csináld, mint amikor klikkelnél (tehát amikor "lefényképezed" az éppen helyes cselekvést).
2016. aug. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Én nem használok klikkert, hanem egy szó van (oké) amire kapja a kaját.
2016. aug. 3. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
#11 köszönöm kipróbáltam cuppogással és nem men el :) Még írhattok
2016. aug. 3. 07:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!