Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikortól kell egy kutyának...

Mikortól kell egy kutyának szájkosár, és hogyan kell hozzá szoktatni?

Figyelt kérdés
Egy 8 hónapos német juhász keverék kutyám van,és már elég nagy, meg erős harapása is van, persze csak játszik.De nem nagyon merem kivinni sétáltatni mert ha megharapna valakit az nem lenne jó.
2010. ápr. 18. 12:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Tedd rá a szájkosarat és vidd ki sétálni pórázon. Attól, mert kicsit túlteng a kutyád, még ne vond meg tőle a sétát. Ha van kutyasuli a közelben, vidd el.

Hozzászoktatni a szájkosárhoz úgy tudod, hogy picit ráteszed, ha jól viseli, dicséred, jutalmazod, adsz neki jutalomfalatot. Olyat vegyél, amiben tud lihegni és tudsz neki adni falatkát benne. Eleinte mindig csak kicsit tedd rá, majd vedd is le, hogy csak szokja. Később, ha már nem akarja lecibálni magáról, akkor játék közben is rajta lehet, hogy kellemes élménye legen vele és játék végén vedd le ismét. Néhány hét és szépen fog benne közlekedni.

2010. ápr. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%
Ez nem ide tartozik de azt nem értem h miért kell a kutyákra szájkosarat adni,ennyi erővel az emberekre is kéne szájkosár mert sokkal több ember támad meg embert mint egy kutya.Ezzel nem téged csesztetlek mert már kötelező a szájkosár de ez nagyon nagy baromság.
2010. ápr. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
47%
Egy olyan kutyánál, amelyik bármilyen oknál fogva odakapkod embereknek, egyáltalán nem baromság. Már ne is haragudj, de ha jönne veled szemben az utcán egy akármilyen kutya, de főleg egy nagytestű és megtámadna, beléd harapna vagy akár csak oda kapna, akkor is hülyeségnek tartanád? Vagy ha a gyerekeddel tenné ezt? Kötve hiszem, hogy tapsolnál örömödben, azt már inkább, hogy azonnal följelentenéd a gazdáját, amiért nem tett rá szájkosarat...
2010. ápr. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A szájkosarat kellemes élménnyel kösd össze, ahogy már előttem is írták. Játssz vele, adj neki jutalomfalatokat, úgy, kösd össze a sétával: szájkosár+póráz=séta.

Ne vond meg tőle a sétát, fontos dolog.

Én amúgy azt nem értem, hogy miért félsz attól, hogy bárkit is megharap. Ennyire nem ismered, ennyire nem bízol benne, vagy ennyire rettenetesen szocializálatlan?

2010. ápr. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
34%
Képzeld ahol én lakom ott nagyon sok kutya van szabadon és még egyszer sem haraptak meg és ha a gazdája vele van akkor nem valószínű hogy letámad mert ott van rajta a póráz és azt még megértem ha egy elég agresszív állaton van szájkosár de gondolj bele milyen jó egy kutyának az h egy sz*r vasdarab van a a fején...és ha egy kutya olyan agresszív hogy letámad azzal már bajok vannak és nem lenne szabad tartani.
2010. ápr. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
61%
És sokkal több veszélyes ember van mint kutya ezzel azt értem.
2010. ápr. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!