Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit adjak a kiskutyámnak?

Mit adjak a kiskutyámnak?

Figyelt kérdés
Van egy 8 hetes spitzem. Már sokféle konzervet adtunk neki(kizárólag kölyökkutyának valót) és hasmenése van tőle. Vettünk neki kölyökkutyának való száraztápot(pedigree) azt meg nem nagyon akarja enni. Esetleg be lehet valamivel keverni a tápot hogy ne legyen hasmenése és megegye?

2016. aug. 9. 17:26
 1/10 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem odaírni hogy adtunk már neki egy kis húslevest is. Pépesíttem a répát,tésztát meg a húst és tettem rá egy kis levet. Azt megette
2016. aug. 9. 17:27
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mit adott neki a tenyésztő? (gondolom szapis) Ne etessétek össze vissza, a konzerv túl vizes a pedigree meg szemét. Most etessétek szétfőtt rizzsel és főtt csirkefarháttal (fűszer nélkül) Még hasmenése van utána vegyetek valami minőséges tápot és azzal etessétek semmi mást ne adjatok neki.
2016. aug. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja és valszeg' attól fosik mert össze vissza etetitek minden sz_rral már bocsi. legyen előtte mindig friss víz nehogy kiszáradjon (#1 voltam)
2016. aug. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Normális minőségű száraztápot adj neki, ne pedigree-t. Az csak szemes szemét. A britet szereti az én spiccem. Azt beáztathatod neki kevés vízbe, gyenge húslevesbe akár. Sőt, normálisabb minőségű konzervvel keverheted is. Csak annyi, hogy a konzervet el kellene hagyni, mert nagyrészt víz az egész, alapból nem éri meg. A benne lévő cucc meg nem lesz hús attól, hogy állati eredetű. Normális minőségű táppal nem lesz gond. Ha finnyázik is eleinte, hamar rájön, hogy ez van. Állatorvostól is kérdezheted, hogy mit ajánl neki. A tenyésztő nem mondta, hogy mit adj, nem adott? Ha szaporítós, akkor azok nem szoktak felvilágosítani.
2016. aug. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Balázs980 válasza:
31%
Akármilyen kaját, mert ha már az éhenhalás szélén áll úgy is meg eszi.
2016. aug. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom a konzerv is valami olcsó szar volt,azért ment tőle a hasa.Sajnos a pedigree is szemét.Hiába népszerű,attól még nem jó,csak a marketingjük.

Minőségi tápot vegyél neki. Igen,drága lesz, de nem kell olyan sok belőle. Emellé nyers húst adj neki(ezekről van bővebb lista,hogyha a barfos etetésre rákeresel). Konzervet én nem adnék,csak ha nagyon prémium kategóriás. De akkor már mindegy, ha húst adsz neki, nem drágább.

2016. aug. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Konzervet semmilyet, és pedigree-t se. Ezektől nem is csoda, ha hasmenése van. Hasznos tápanyag pedig nincs benne.

Embernek főzött ételt sem, mert nem neki való.


Míg hasmenése van: péppé főtt rizst (olyan állagú, mint a tejberizs, vagy vízben megfőzve), főtt csirkemell-filé darabokkal. Só nem kell, sem más. Esetleg főtt sárgarépát is kaphat bele.


Majd ha helyreállt az emésztése, akkor egy jó minőségű száraz kölyöktápot vegyetek neki. Ha szárazon nem szívesen eszi, akkor le lehet önteni langyos vízzel, azzal egy kicsit felpuhítani. Később ez elhagyható.

Másra nincs szüksége.


Vagy egy másik alternatíva: BARF módszer, olvass utána.


Gondolom, nem tenyésztőtől van a kutya, hiszen akkor kaptatok volna vele megfelelő tápot és tanácsokat is.


Táp márkák (néhány példa): Acana, Orijen, Taste of Wild, Happy Dog premium, Brit, Josera.

2016. aug. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek. Sajnos nem tenyésztőtől vettük. Az alomban ő volt az egyetlen kiskutya. Ma jön hozzá állatorvos.
2016. aug. 9. 18:12
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Oltást kapott a szaporítónál és féreghajtást? Mert, ha nem, lehet, hogy parvós. De nagyon reménykedj, hogy nem az.
2016. aug. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ma kapott olyan oltást. 2 hét múlva pedig a kombinált oltást.
2016. aug. 9. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!