Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok a Hosszú szőrű...

Mit gondoltok a Hosszú szőrű Skót juhászkutyáról?

Figyelt kérdés
Átlag életkora? Szőrzete ápolása? Kutyás sportokra alkalmas? Házőrzőnek alkalmas? Kapcsolata gyerekekkel?
2010. ápr. 18. 22:15
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]

Itt le van írva, teljesen igaz az én skótjuhászomra is, imádnivaló jó kutya, elvan gyerekekkel, más állatokkal is, házőrzőnek is jó. Hozzám már idős korában került, de hamar megszokott minket és még így is tanítható. A szőre az nagyon hullik.

2010. ápr. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Átlag életkora: 12-15 év (származástól, tartási körülményektől, táplálástól, mozgatástól, állatorvosi ellátástól függően)-

Szőrzetápolás: hetente egyszer elég kikefélni a bundáját majd aztán átfésülni. havonta fürdetni ajánlott. a vedlési időszakban intenzivebb ápolást igényel.

Hobby: kutyás sportokra ritkán alklamazzák, ettől függetlenül alkalmas némelyikre, pl. agility, terelés, obedience.

Nem kifejezetten házőrző, jeleznek, de csak akkor támadnak, ha a gazdájuk közvetlen veszélybe kerül.

Gyerekeket szereti, megbízható társuk.

Remélem segítettem. :)

2010. ápr. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem két collie-m van, és előttük is volt egy.

Életkor:12-16 év.

Szőrápolás: Kéthetente, vagy havonta egy alapos fésülés elég, különben nem marad szőrük. Öntisztulók, tehát ha megázik, sáros lesz, amint megszárad lepereg a kosz róluk. Én évente 2 max. 3szor fürdetek, több már inkább árt, mint használ. Többnyire kiállítások előtt szoktam. A fül mögötti rész, amit többször kell fésülni, mert ott nagyon puha, rasztázódásra hajlamos szőr van. Így tökéletesen néznek ki mindig. Ha nagyon szükséges szárazsampont lehet használni. Havi egyszer hintőporozok is, ettől jó illatuk lesz, és optikailag megnöveli a szőrtömeget (kiállításokon is mindig porozok). Tricolorok színét kifakíthatja a nap, ezért babaolajjal szoktam áttörölni hetente a tri kutyámat nyáron. Vedlés: az első nagyon nagy, ekkor jön ki az összes babaszőr, utána már kisebb a vedlés, és nyáron is szép a kutya.

Etetés: minőségi tápokra szavazok, nem esznek túl sokat, és hajlamosak arra, hogy érzékeny a gyomruk, nekünk a Hill's bárányos-rizses táp vállt be.

Sportra ritkábban használják, mert olyan gyors sosem lesz, mint egy border, vagy mudi, de könnyen tanítható, és élvezi a közös munkát. Van az országban aki agilityzik, van IPO vizsgás, van terápiás collie is.

Nálam nagyon jó házőrzők, idegen nem jöhet be, 3 éves kutyám nappal aktív, egész nap figyel, mindent megugat. 2 évesem inkább éjjel aktív. Ha sétálunk, akkor viszont nappal mindenkivel kedvesek, éjjel viszont vigyáznak rám, hangoskodókra, ittasokra morognak.

Szeretnek túrázni, kisebbik úszni is.

Más kutyákkal is jól kijönnek, néha már-már tolakodóak is. Viszont ha a másik kutya agresszív velük, akkor visszatámadnak. Legjobb haverunk egy bordói dog :)

Utazást jól tűrik, vonattal járok kiállításokra, sokszor 4 óra az út, de szépen elvannak, szoktunk buszozni, taxizni, villamosozni, metrózni, olyankor nyugodtak, tudnak viselkedni. Itthon kinti kutyák, hozzám bejöhetnek kb. 1-2 órát naponta. Van, hogy ismerősnél panelban hétvégézünk, ott is szobatiszták, és nem rongálnak.

Gyerekekkel inkább semlegesek, nem kimondottan rajonganak értük, de hagyják a simogatást, viszonozzák egy puszival.

Kutyáim:

[url= [link] ide a képért[/url]

2010. ápr. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem lett jó a link, itt vannak a képeim:

[link]

2010. ápr. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!