Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok a Német Juhászku...

Mit gondoltok a Német Juhászkutyáról?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 27. 21:35
 1/8 anonim ***** válasza:
A küllemükben elég csinosak (bár van szebb kutya számomra), persze nem a show egyedekre gondolok... Viszont szinte mindenhol ilyen kutya van, így erősen leromlott az állomány, kissé unalmas már hogy mindenki rexet akar. Jó munkakutya de pont ezért szerintem átlagos (mert egy különlegesebb kutyából nehezebben lesz jó munkakutya mert máshogy kell, nehezebb nevelni ezáltal evesebb ember fog hozzá érteni). Nekem semmi bajom velük, csal néha sajnálom amikor látom az ilyen túltenyésztet, szaporított, kiállítási példányokat.
2010. ápr. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

nekem is ez a fajta van és ha van foglalkozva vele,akkor nagyon jol lehet tanitani,családszeretö,más állatokhoz(pl macska)jol össze lehet szoktatni,

nekünk jol megvannak,


de itt egy link ezen többet megtudsz,


[link]

amit irtam ez az én tapasztalatom

2010. ápr. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
48%
Okos.Nálunk ha a kis csibék kijöttek az udvarukból, visszaterelte őket.Mikor nagy ugatás miatt mérgesen kimentünk hozzá, két hátsó lábán állt és ugatott, nézett ránk.Ellett az anyadisznó...A kisfiamat, mikor hazahoztuk születése után, letettük elé a mózeskosarat, megmutattuk neki, Ő a legfontosabb a családnak, megszagolta és nagyon szerette a fiam!Tavaly el lett altatva, mert a hátsó része szinte megbénult.Sajnos a túltenyésztés hatása...Persze tökéletesen nézett ki, míg egészséges volt.
2010. ápr. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nem letezik, hogy tultenyesztes, ha valaki tenyesztonel veszi a kutyajat.

Csak a szaporitok tenyesztenek tul, de ha valaki szaporitotol vesz, az vessen magara, ha a kutyajanak genetikai bajai lesznek. Aki pedig draga penzert vesz elsoosztalyu tenyesztotol, azok az ebek nincsenek tultenyesztve, mivel szurve vannak es csak a legjobb genetikaju egyedeket teszik ossze parosodni.

Sajnos pont azok az emberek hasznaljak a "tultenyesztett" szot, akiknek fogalmuk sincs a jelenteserol, csak tetszik nekik a hangzasa, es okosabbaknak akarnak latszani.

Nekem az a velemenyem a NJ-rol, hogy nagyon okos, tanithato kutya, de eppen ezert igenyli a sok foglalkozast es agyi stimulalast, tehat a tanulast. Nem veletlenul nepszeru rendorkutya.

Kulsore nekem egyaltalan nem tetszik, de ez az en szemelyes velemenyem. Masok szamara viszont, ha halljak azt a szot, hogy "kutya", akkor rogton a NJ-ra gondolnak.

Nekem soha nem lesz ilyen kutyam, mert nem tartozik a nekem tetszo fajtak koze, de az teny, hogy nagyon okos.

Az is teny, hogy magatol nem fog semmit megtanulni, tehat foglalkozni kell vele, hogy egy olyan kutyat kapjunk, mint amit a filmekben latni. Nem magatol okos, hanem azert, mert be van tanitva!

Jo kutyazast!

2010. ápr. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sajnos "divatkutya"


Sajnos ma már a "tenyésztők"-től is ki lehet fogni Dp-s,nyelőcső tágulatos, gerinc beteg,ideggyenge kutyát.

Német juhászt venni felér egy szerencsejátékkal.

2010. ápr. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 hell-ikon ***** válasza:
83%

Ahhoz képest, hogy divatkutyának van titulálva én egyre kevesebbet látok belőlük.

Kb. 20 éve volt utoljára, hogy a kertvárosokban minden második háznál gyakorlatilag német juhászt lehetett látni.

Ma már sokkal inkább látok dobbermanokat, ilyen - olyan dogokat, terriereket számomra tök ismeretlen -láthatóan- nálunk új, egyéb fajtákat, mint német juhászt.


Egyébként szeret a gazdi kedvében járni, ezért könnyen tanítható, az enyémek már a második v. harmadik kiadásra teljesítették az olyan alap parancsokat, mint az ül, fekszik, marad, stb. mikor kezdtem tanítani őket.


S ahogy fentebb is írták már előttem, családszerető, más állatokkal könnyen összeszoktatható, s lévén, hogy juhászkutya ösztönösen terel.:)

Nálunk a macskákat szokta, akik nem minden esetben kultiválják ezt a fajta figyelmet részéről:)

2010. ápr. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%

10:56

Hát ha tenyésztőtől veszed , akkor erre kevés az esély , és ha mégis kifognál 1 ilyet a szerződés miatt visszaadhatod a kutyát a tenyésztőnek.(a normáls tenyésztő irat szerződést)

Nekem is NJ-om van , és nekem ez a fajta tetszik a legjobban , tanulékony , jó házőrző , és jól kijön a macsekkal is :)Ha valaki kezdő kutyatanításban annak sztem jó első kutyának , mert gyorsan tanul.

2010. ápr. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A visszaadással az a baj, aki már megszerette a kutyáját, nem adja vissza. Én ezt tapasztalom nagyon sok esetben.

Aki kutyát cserél, nem az egykutyás gazdákból való.

2010. ápr. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!