Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Félős 3 éves kutya mellé,...

Félős 3 éves kutya mellé, befogadtam egy 2 hónapos kiskutyát a kicsi a domináns. Melyiket, hogy neveljem?

Figyelt kérdés
Az idősebb kint bátrabb szépen sétál pórázon, ha másik kutyával találkozik néha ugatja, de van hogy barátkozik. De most a kis 2 hónapos kutya kergeti, nem játszik vele csak méregeti, ha megy felé inkább elkerüli. Segítséget kérek, nem kioktatást mentett kutya az idősebb is, nem én neveltem, próbálom minnél többször emberek, állatok közé vinni.

2016. aug. 10. 09:59
 1/5 anonim ***** válasza:
55%
Ha a kicsi bántja akkor tiltsd le. Ha még nem ismeri a tiltást akkor ezt csinálod hogy nem engeded hogy piszkálja a másikat, ha piszkálja kergeti akkor megállítod és kicsit oldalba bököd, ne erősen csak finoman, az a lényeg hogy kizökkentsd.
2016. aug. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :)
2016. aug. 10. 10:18
 3/5 anonim ***** válasza:
55%

A két hónapos kutya nem domináns.

"csak" kölyök, aki játszani akar a másik kutyával. Pontosan úgy, ahogy játszana az alomtestvéreivel. A nagyobb kutyád pedig nem tudja, hogyan játsszon vele. Miért is kellett egy problémás kutya mellé kölyökkutyát vinni?

2016. aug. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3-as azért, mert nálam esélyt kaptak egy jobb életre, mint, ami eddig volt nekik. Sokat segítettél a válaszoddal, ha ezt nem írod le hülyén halok meg! Ha lehet, mint fentebb írtam anonim-okoskodók kíméljenek !
2016. aug. 10. 12:07
 5/5 anonim ***** válasza:

Kissé karcos a modorod.

Fogalmad nincs, hogyan viselkedik egy kölyökkutya, de te azonnal dominanciáról papolsz.

Egyébként időt kell hagyni, talán az idősebb kutya rájön a közös játék ízére. Kölyköt pedig igen nehéz leállítani, hogy ne akarjon játszani egy másik kutyával.

2016. aug. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!