Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Engedélyezik még a dobermann...

Engedélyezik még a dobermann fülvágását?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 18. 22:59
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
37%
Állatkínzásnak, csonkításnak minősül.
2010. ápr. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
28%
Nem!Szegény kutyák.A fül televan érrel, nagyon vérzik műtét során.Láttam már ilyet.
2010. ápr. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim válasza:
52%
nem betiltották!nekem is van egy ilyen kutyám és sajnos nincs levágva se a füle sem a farka!pedíg szerintem úgy sokkal szebb!fel sem ismerik milyen fajta!
2010. ápr. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
42%
...Pedig úgy sokkal szebb?? Ez milyen hozzáállás már? És jobb attól a kutyának?
2010. ápr. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
45%
Igen úgy sokkal szebb úgy. Kedves utolsó tudnál mutatni pár kutyát akinek a Szakszerű beavatkozás után bármilyen hátránya vagy kellemetlensége (gyógyulási időn túl) keletkezett életében? :)
2010. ápr. 18. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
78%
van a szomszédságban egy fiatal dobi és gyönyörűen áll a füle szép egyenesen felfelé (L)
2010. ápr. 19. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
32%

00:01nek: jól mondod


kérdezőnek: minek akarod levágni? szerencséd, hogy nincs a neved és a címed a kérdésen, mert már rég fel lettél volna jelentve! talán nem általam hanem más majd megtette volna.

ilyen csonkítást nem szabad elvégezni, se emberen se kutyán, ha rossz napod van akkor inkább vegyél be nyugtatót és menj el aludni. tudod nagyon nem szeretem az erőszakot de ez már több a soknál!

ilyenek miatt olyan a világ amilyen, irtják és csonkítják az élőlényeket, azzal nem törődve, hogy maradandó fogyatékosságot szenvednek ezek a szegény állatok!


és mi az hogy szebb így? képzeld én nem vagyok egy adonisz, nekem is két nagy elálló fülem van mégsem vágatja le az anyám, se semelyik ismerősöm és nem hiszed el még a barátnőm se kér ilyet. szóval azért úgy vigyázz mit csinálsz mert még az orrod nem kifele áll majd hanem ellenkezőleg.


lehetséges hogy félreértem a kérdést, mert bizonyos részleteket még nemtudok de ha nem akkor kérlek bándd meg hogy ezt a kérdést kitetted és szégyeld magadnak.

valamint rányomok arra hogy "Baj van ezzel a kérdéssel? Jelezd a moderátorok felé!"


na ciao

2010. ápr. 19. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
57%

Hivatalosan nem engedélyezik, mert be van tiltva.

De biztos vannak még olyan állatorvosok, akik némi plusz pénzért bevállalják.

Érdeklődj az állatorvosodnál. Persze, ha tudod róla, hogy ő nagyon állatbarát, és jófej, akkor inkább ne.

Kövezzetek meg, de én nem tartom állatkínzásnak. Altatásban csinálják.

Az az állatkínzás, amikor nagytestű kutyákat zárnak kis lakásokba, amikor szaporítják a kutyákat, és betegen, drága pénzért adják el, mint "tenyésztők", valamint amit akár az Animal Planeten is látni, hogy étlen-szomjan hagyják szegényeket.

Vagy verik őket!

Én ilyet sose tennék.

De nekünk is volt már rotink, és neki is le volt vágva a farkincája...igaz, így vettük, de a fajta sajátossága.

Minthogy a pitbulloknak, dobermannoknak is fel van vágva a füle.

2010. ápr. 19. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
54%

Egyes törzeknél csonkítják a nőket, kivágják a klitoriszt, hogy ne élvezzék a szexet ezzel akarják elérni, hogy ne csalják meg férjüket.

Tulajdonképpen mi a célja a kutyák fül és farok csonkításának?

Az ember önzősége, hogy sokkal "szebbnek" lássa a jószágot?

Amúgy is kiéli sok gazda az önzőségét a kutyán, mért is nem használják inkább jó célokra ezen vágyaikat, pl jól nevelt kiegyensújozott kutyájuk legyen.

Örömmel értesűltem, hogy betíltották az állatok ezen fajta csonkítását.

2010. ápr. 19. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
0%
aranyos vagy, máskor fogalmazz kicsit bővebben...:)
2010. ápr. 19. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!