Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Engedélyezik még a dobermann...

Engedélyezik még a dobermann fülvágását?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 18. 22:59
1 2 3 4
 21/32 Winner of Royal Hill ***** válasza:
2010. ápr. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
67%

Szia!

Végig olvastam a válaszokat... inkább no comment.:)

Nincs betiltva a csonkitás magyarországon. Nekünk 2 amstaffunk van. Egy szuka akinek nincs kupirozva a füle, és egy kan akinek kupirozva van, mert kiállításra is fogjuk vinni, ha pedig nincs rózsafüle, ami elég ritka azt pont vesztesség.

Na de a lényeg. Nekünk olyan doki csinálta akihez külföldről is járnak hozzá. Külön kifejlesztett eljárással csinálja. Valami melegkéses technika vagy mi a neve.

Úgy kezdte, odamentünk, megvizsgálta, majd vénáján keresztűl folyamatosan adagolta a kutyánknak az altatót, hogy nehogy túl adagolás legyen, ezt kéne minden állatorvosnak csinálnia. Majd elaludt bevitte a műtőbe, lefektette az asztalra, elővette a sablont és elmondta hogy szerinte, mennyire kéne levágni, eldöntöttük, majd ezzel a sablonnal bejelőlte, na és én ezután kimentem onnan (a Párom közvetítette közben az eseményeket), majd olyan elektromos késsel kezdte el neki vágni, ami egyben rögtön meg is alvasztja a vért, vagyis nem fröcsköl, nem vérzik. Majd összevarta neki. Amikor készlet kezdett ébredezni, mire hazaértünk teljesen fent volt.

Elöször szokatlan volt neki, hogy valami hiányzik onnan, de hamar megszokta, és a fájdalomról annyit, hogy aznap állandóan neki ment az ajtónak, rosszalkodott, és egyszer se mukkant meg. Mindennap kentük neki hámosítóval, és 2 hét alatt teljesen begyógyult.


Még annyit, hogy én szivem szerint betiltatnám ezt, de a standard fajta sokszor "megköveteli". És persze amíg kiállításokon nincs törvényszerűen előírva és betíltva hogy tilos a csonkítás, addig mindíg is lesznek csonkítva a kutyák. Szóval el kéne dönteni, hogy akkor vagy teljesen legyen betiltva vagy ne.


De a dobi télleg csonkitva néz ki úgy ahogy kinéz. Ezek nélkül inkább kopónak néz ki. Ha esetleg érdekel, hogy mi hol csináltattuk írj privit.

2010. ápr. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
73%

Ez annyira égő! Ha már kampányoltok valami ellen akkor tudjátok is hogy miről van szó! :)

Előszöris lehet hogy természetesen egy dobi szép, a gond csak az hogy nem dobinak néz ki hanem egy agár, kopó keveréknek. Na annak szép de dobinak nem. :)

Másodszor: farokvágást, csakis 2-3 napos korig csinálnak. Lecsippentik, és a kölyökkutya már szopik is tovább nyugodtan. Felnőtt korban veszélyes műtét.

Harmadszor: van egy csonka farokkal SZÜLETETT kutyám. El kell hogy keserítsek mindenkit: az összes kutyánál gyorsabban fut és kb sebesség vesztés nélkül fordul meg a tengelye körül. Na jó mondjuk agarak nem laknak a környéken, azok talán utolérnék. Ezen kívül minden társával tökéletesen tud kommunikálni. :)

A fülvágást rendszerint a gazda végzi amikor már az új otthonban van a kölyök de azt sem lehet felnőtt korban csinálni. Mindig altatásban végzik a műtétet, manapság már modern lézeres izékkel, varrni sem kell meg húzkodni.

Amúgy belegondoltatok, hogy az vartalanítás sokkal jobban fáj a kutyának? Talán neked megnyugtató hogy van oka a beavatkozásnak! De a kutya nem tudja hogy az ivartlaanítás neki jó a fülvágás meg haszontalan! Ugyanúgy fél és ugyanúgy rossz neki... A skandináv országok meg h*lyék. Ha én pl oda akarok költözni akkor a kutyám haljo meg itthon bánatában hogy elhaytam mert vágott pl a füle és nem vihetem oda? Ilyen butaságot!

2010. ápr. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
68%
Svédországba és Norvégiába biztos h nem engedik be. Illetve bizonyítani kell, h veleszületett (mondjuk az látszik), vagy h egészségügyi okból történt. Viszont versenyen ilyen igazolással sem lehet indulni. A 2007-es agility VB Norvégiában volt - kupírozott fülű farkú kutya semmilyen körülmények között nem indulhatott.
2010. ápr. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
57%
Hát ezek tényleg h*lyék... Akkor az én kuyám haljon meg (mert komolyan modom képes rá ha elhagyom), mert nincs törzskönyve és nem tudom bizonyítani hogy veleszületett farok nélküli (és ez nem látszik kívülről)?? Vagy mégis mit gondolnak hogy ezzel mit érnek el? Valaki azért majd inkább nem vágatja le a kutyájának csak hogy odamehessen? Ezer más hely van még a világon... Kár.. Pedig eddig jó helynek tartottam, mert ott szeretik a mudikat... -.-"
2010. ápr. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim válasza:
70%
Mekkora egy szar kérdés és válaszok. Teli van offal, sértegetéssel, válaszra adott válasszal, modik meg sehol? Szép munka srácok!
2010. ápr. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim válasza:

Beavatkozás az állaton


9. § (1) Az állaton fájdalommal vagy károsodással járó beavatkozást - az állat érdekében szükséges azonnali beavatkozások kivételével - kizárólag szakirányú végzettséggel, illetve az állattartók körében szokásos beavatkozás esetében csak gyakorlattal rendelkező személy végezhet.


(2) Beavatkozás érzéstelenítés nélkül csak akkor végezhető, ha az érzéstelenítés, illetőleg az ehhez szükséges rögzítés legalább akkora fájdalommal járna mint a beavatkozás. A gazdasági haszon céljából tartott állaton érzéstelenítés nélkül végezhető beavatkozásokról külön jogszabály rendelkezik.


(3)


10. § (1) Az állat küllemének megváltoztatása érdekében, továbbá más, nem az állat egészsége vagy későbbi egészségkárosodásának megelőzése céljából történő sebészeti beavatkozás - az ivartalanítás, valamint kutya esetében a tenyésztési hatóság által elismert tenyésztő szervezet tenyésztési programjában meghatározott küllemi előírások kialakítását biztosító sebészeti beavatkozás (fül-, illetve farokkorrekció) kivételével - nem végezhető.


(2) Az állat megjelölésénél az állat számára legkisebb fájdalommal járó megoldást kell alkalmazni.

2010. jún. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim válasza:
100%
A kutyát minek ivartalanítják??? Ne csavarogjon mert a gazda lusta tanítani és vigyázni a kutyára. Ivartalanítás.: ha beteg a kutya ok de ha nem akkor minek, na azzal kínzod a kutyát.. A fülvágás altatás alatt történik és nincs kiporcosodva a füle a kutyusnak és e miatt nem is fáj neki. Az én kutyámnak is most vágta le a fülét a Doki, az altatásból felkelve ivott és rohangált. Ivartalanításnál ezzel a betegség megelőző dumával ne gyertek, a fül levágásával is sok betegség előzhető meg. Igen én is plasztikáztatom a fülem igaz az embernek 100 fájdalmasabb. Azért fizettem ki egy kisebb vagyont hogy semmit ne érezzen a kutyus és persze hogy szép is legyen.
2010. jún. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim válasza:
Állatvédő vagy? Jól teszed de ne a szakemberrel elvégeztetett fül és farokvágást támadd mert ez semmilyen állatkínzásnak nem minősül és a törvény sem tiltja. Jobb lenne a sok kóbor kutyával foglalkoznátok és az olyanokkal akik tényleg kínozzák a szegény kutyákat. Én is most vágattam az Amstaff-om fülét(nem harcikutya a harcikutya bármilyen fajta lehet csak nevelés kérdése és látogass meg egy ilyen kutyát élőben és hasonlísd össze a többi fajtával, tuti hogy egy sem szereti az embereket ennyire) és kicsit sem viseli meg a kutyát pedig 2 napja történt, hidd el sajnálom mert imádom a kutyámat de tudom hogy nem fáj neki, de ezt bármelyik állatorvos is megmondja, szerintem ők jobban tudják mint a sok tudatlan, köpködő idióták. Ha nem így lenne én sem vágattam volna le az meg hogy így tetszik 1 dolog, igenis számít hogy ne fájjon a kutyának mert én sem csináltatnám ezt.
2010. jún. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim válasza:

[link]

olvass és utána okoskodj...........

2010. jún. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!