Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tosa Inu, Fila Brasileiro v...

Okrwdw kérdése:

Tosa Inu, Fila Brasileiro v KÁJ tapasztalatok valaki?

Figyelt kérdés

Kutyás múltú családból származok, édesanyám tenyésztő, illetve mint önkéntes menhely és működtünk, így világ életemben kutyák vettek körül.


Szeptembertől családi házba költözök a párommal, és szeretnénk egy kutyát. Gondosan kiválasztom a kennelt illetve megvárom a megfelelő párosítást, így van még egy kis időm eldönteni, hogy mit szeretnék.


Sok sok szűkítés után emellett a három fajta mellett lyukadtam ki és kellene döntenem.


Egy viszonylag kis kertünk lesz, illetve egy 2.5 szobás házikó. A kutya teljes értékű családtag lesz, ki-be járása lesz a házba is. Olyan szerencsésnek mondhatom magam, hogy napi 2-3 órát dolgozok, így bőven lesz időm a kutyára szentelni, iskolába járni vele.


Bármilyen tapasztalat érdekelne igazából, illetve, hogy mi lenne számunkra a legmegfelelőbb.


Lehessen vele sokat foglalkozni, sőt, igényelje is, lehessen vele sportolni, jó házőrző legyen, viszont nem lenne rossz ha hazautazok a szüleimhez, a többi kutyával is jól kijöjjön, ne legyen agresszív (bár gondolom ez szocializálás kérdése). Legyen egy személyisége.


KÁJ úgy gondolom kiesik, ekkora kertbe pásztorkutya nem hiszem, hogy jól érezné magát.


Tapasztalatom nagytestű kutyával csak egy Cane Corsoval volt. Ő volt az első kutyám, sosem volt gond, hogy más kutyák is vannak körülötte, soha nem mutatott agressziót.


Köszönöm a válaszokat!


U.i.: a Kangallal is sokat szemeztem, de ha jól informálódtam tiszta vérű Kangalt nem fogok kapni. Kangal címén láttam árulni Anatóliai Juhászkutyát, de a kettő az teljesen más.


2016. aug. 15. 22:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
A filát is kilőheted a sorból nyugodtan.
2016. aug. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen ahogy írtad a KÁJ kiesett. De a másik két fajtának is kell bőven mozgás és mindkettőnél lehetséges az agresszió ha nem vagy határozott. Nagyon annak kell lenni és nem kell félni odavágni. Ajánlom az ivartalanítást meg szukát.

Jelenleg egy tosa és egy káj kanom van.

De a többi is volt amit írtál. Kangal kennel egy vagy kettő van az országban de lehet hogy az egyik már megszűnt. Mondjuk én külföldről vettem.

Én egy tosa szukát ajánlok. Kérdezz ha szeretnél.

2016. aug. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Milyen szempontból gondolod? A helyigénye végett?
2016. aug. 15. 22:39
 4/12 A kérdező kommentje:

Tosa-ban nagyon kan párti vagyok. Sokkal impozánsabb, jobban kijönnek rajta a fajta vonásai. Ám a természetéhez lehet nem lennék elég erős kezű.


Mondják, hogyha egy Corsoval bírtam, akkor ezzel is fogok, de azért egy kicsit tartok tőle.

2016. aug. 15. 22:41
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg Orosz Fekete Terrier? :)

Gyerekbarát, remek társ mozgásban és hűséges munka kutya

2016. aug. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Az orosz fekete terrier nagyon jó kutya de az szintén egy kemény fajta és a kérdező leendő kutyája lakásban is lehet és ennek a fajtának hosszú a szőre de remek fajta. Igen a tosából nekem is a kan a "mániám" de ezerszer erősebb kéz kell hozzá mint a corso-hoz ezt tapasztaltam. Meg olyan 80-90 kg-os kutyát ha nem nevelsz meg akkor az nem lesz a legjobb. Ezért mondtam a szukát. Szerintem vedd azt és ha már tapasztalt vagy szerezz be egy kant. De ez szubjektív.
2016. aug. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Sajnos az orosz fekete terrier nem tetszik. Boerboel volt sokáig még nagy befutó, de az is Kangal kategória. Nem fogok kapni tiszta vérvonalút, vagy ha igen akkor azt nem legálisan, vagy 10 ezer euróért :D


Filáról még senki nem írt, várom a véleményeket :)

2016. aug. 15. 23:00
 8/12 anonim ***** válasza:
2016. aug. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
34%
Lehessen vele sportolni, lehessen hurcolászni, akár a szüleidhez is, ahol sok kutya van, ne legyen agresszív... Sajnos az összes felsorolt fajta ki van lőve.
2016. aug. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ez tapasztalat?
2016. aug. 16. 13:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!