Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Coton de Tuléar, tapasztalatok...

Coton de Tuléar, tapasztalatok vele? Mennyibe kerül hobbitartásra? Melyik tenyésztőt ajánljátok?

Figyelt kérdés
Volt már valakinek ilyen kutyával dolga? Mit lehet róla tudni? Az interneten elolvastam, amit találtam, de nem sokat tudtam meg. Főiskola mellett, lakásban szeretnék felnevelni egyet.

2016. júl. 28. 15:11
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
[link] Ők foglalkoznak a tenyésztésükkel. Bizonyára szívesen válaszolnak a kérdéseidre. (nincs közöm hozzá, csak ismerem a tenyésztő házaspárt)
2016. júl. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
68%

Szia!

Nekem ilyen kutyusom van, és egyszerűen imádom! Lakásba tökéletes, és igaz, hogy nagyon ragaszkodó, de mivel te főiskola mellett tartanád, nem sokat lennél otthon, vele viszont ez annyira nem probléma (a távollét) hiszen, ha megszokja kiskorától, hogy néhány órára eltűnsz, meg is fogja érteni, és meg is szokja. Ha tenyésztőtől veszed (ajánlom, hogy onnan vedd!! mert ha onnan veszed,tényleg egy kincset kapsz. mi is ott vettük :) ) na szóval, ha ott veszed, tényleg, garanciálisan semmi problémája nem lesz, sem az idegrendszerével, sem az immunrendszerével. A mi kutyánk idén lett 2 éves, és az állatorvosnál is (szerencsére) csak az oltások miatt jártunk, tehát tényleg igaz amit mondanak róla, hogy mivel nincs túltenyésztve, semmilyen egészségügyi problémája NINCS. Szeretném leszögezni, hogy minden kutyának más a személyisége, de általánosságban véve Cotiknak hatalmas nagy szívük, és társasági igényük van. MINDIG ott lesz veled :D, akár eszel, akár tanulsz, neki az is elég, ha csak ott van melletted és mind a ketten mást csináltok, de a lényeg hogy ő ott lehet :D.

A miénk egy haaaaatalmas bohóc, és nagyon szeret sétálni, meg felfedezni, szóval ez ne hanyagold el majd a jövőben :) Valamint nem tudom, hogy olvastad-e, de ez a fajta HIPPOALLERGÉN, magyarul nem hullik a szőre, tehát (a lakásban is elég jól jársz vele :D ) de még ha allergiás vagy, akkor sem fulladsz meg mellette :)

Még egy utolsó tanács és tény ; Magyarországon ha normális tenyésztőtől veszed (és személy szerint max 3-at tudtam....2 éve, de ez lehet már azóta gyarapodott, szóval nem sok van) DE a mi tenyészőnk azt mondta, hogy ő M.O-ra nem is ad ki a kezéből lány kutyát, anélkül, a bizonyos tenyésztői papír nélkül :) (most visszakanyarodok: ezért nincs túl tenyésztve ez a fajta, mert nem sok szaporító van jelen az országban, tehát nincs sok beteg kutya, amelyek utódai tovább öröklik a betegségeket.) nem tudom milyen nemű kutyát szeretnél, de szerintem nehezen találsz majd olyan IGAZI tenyésztőt, amely lány kutyát elad tenyésztői papírok nélkül. Nekünk is fiú kutyánk van, de tényleg nem bántuk meg, hogy végül is fiú lett (először lányt akartunk) szóval eléggé elővigyázatosak általában a tenyésztők. Valamint még annyit, hogy keress rá a tenyésztőkre, és nézd, mikor születnek kiskutyák, mert le kell foglalnod a kiválasztott kutyust. Én nagyon ajánlom figyelmedbe: Szőlőhegyi Bitangűző kennel. A mi Pamacsunk is innen származik, és tényleg megbízható a tenyésztő is. Itt az ára 70 e. ft volt TÖRZSKÖNYV NÉLKÜL, törzskönyvvel 90 e. volt ( 2 éve, de most is a körül kell lennie)de ha jól emlékszem valamennyi foglalási díjt is le kell tenni. Remélem segítettem, és nem volt untató :)! Üdv!

2016. júl. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, nagyon sokat segítettél. :D Eléggé úgy tűnik, hogy ezt a fajta kutyát választom majd, és köszönöm a tenyésztő ajánlást is, máshol is róluk olvastam pozitív véleményt. Lenne pár kérdésem a kutyával kapcsolatban, feltehetem őket üzenetben?
2016. júl. 28. 17:49
 4/6 anonim ***** válasza:
37%

Nekem csak negatív véleményem van a Bitangűző kennelről. Nem véletlenül nincsenek ott a nagyobb kiállításokon, egy tenyészszemlét pedig nem nagy ördöngősség megcsinálni.

A Carbonebianco kennel világszerte is nagyon elismert, az már csak ráadás, hogy magyarok a tulajdonosok. Én csak onnan vennék Tulit.:)

2016. júl. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Filyó Jánosné válasza:
53%
Sajnos egyetértek, Kertesnétől soha ne vegyél kutyát.
2018. okt. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5.-től kérdem: Miért ne?
2018. okt. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!