Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szegénykémnek, hogyan segíthet...

Szegénykémnek, hogyan segíthetnék?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Az a helyzet, hogy a keresztanyáméknak, van egy yorkshire terrier kutyájuk. 2 éves, szuka. De elmondhatatlanul elhanyagoljak sajnos. Ahányszor náluk vagyok folyton kiabálnak rá, hogy takarodjon a lábuk alól, meg hogy ne ugasson. Szegénykémet lehet, hogy verik is. Sose látom, hogy adnának neki friss vizet, sőt tápszert sem. Csontot adnak neki, meg minden ilyen erős kaját, amit az ilyen kis csöppségeknek, nem szabad. Szegényke nagyon elvan hízva. Ès fürdetni sem szokták, mert mindig büdös pisi szagu. Amikor ott vagyok és meg akarom simogatni, akkor húzódik el és olyan félő szemekkel néz rám, hogy néha elkap a sírás! Mindig mondom neki, hogy neféljen nem bántom és olyankor odajön hozzám és velem van. Lehet, hogy nekem ehez semmi közöm, de nagyon bánt a dolog, mert nekem is van egy kiskutyám és egyszerűen nemtudom elfogadni, hogy egy ilyen kis élettel, hogy tud valaki így bánni.

Mit kellenne tennem már hónapok óta ezen gondolkozom?



2016. aug. 16. 21:19
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem ha a szüleid engedik akkor kérdezzed meg szépen hogy nem lenne e jobb ha odaadnàk neked, de ahogy olvasom sztem siman lemondanak róla
2016. aug. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 zombienyul ***** válasza:
90%

Semmi extra dolgot nem tudsz tenni, hiszen a kutyusnak ők a "gazdái".

Esetleg felhozhatnád nekik a témát, olyankor mikor rászólnak csúnyán, hogy ha útban van és nem szeretik akkor te szívesen hazavinnéd.

2016. aug. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%

Hát ebbe mi innen nem igazán látunk bele, hogy nem-e te is kicsit túlzol-e... Mert pl én is rászólok a kutyára ha rosszalkodik, naponta 1-2x kap friss vizet, meg kaja sincs előtte egész nap, ő se szereti ha mások akarják simogatni, és máris visszahallom sokaktól, hogy én micsoda állatkínzó vagyok...


Sok mindent nem tehetsz, mivel nem a te kutyád, hogy le akarnak-e róla mondani, azt meg mi nem tudjuk. De esetleg felajánlhatod nekik, hogy segítenél szívesen a kutya körül, adhatsz nekik tanácsokat, tippeket, hogy lássák, hogy lehet ezt jobban is csinálni.


Mást nem tudsz tenni. Sovány vígasz, de legalább annak a kutyának van családja, kap enni és van fedél a feje fölött, nem úgy, mint sok kutyának, akiket kidobott a gazdája meghalni...

2016. aug. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
21%
Beszéld rá ezeket az embernek nem mondható lényeket, hogy adják neked vagy keressenek neki más gazdit. Ne szenvedjen szegény kutyus.
2016. aug. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem, egyáltalán nem túlzok. Én is rászólok a kutyámra, ha rosszat csinál mert ez a nevelésébe bele tartozik. De ők folyamatosan kiabálnak rá ha oda megy hozzájuk. Pedig szegényke csak egy kis szeretetet akar :( Nem engedik még az udvarra se, múltkor felajánlottam, hogy kiviszem sétálni és azt mondták, hogy "jó neki bent". És víz soha nincs a tálkájába, mindig a kád szélét nyaldossa. A kaját meg már mondtam.
2016. aug. 17. 15:39
 6/6 anonim válasza:

Szio. Sztem erdemes lenne a facebookon keresni valami allatvedoket, leginkabb akik yorkikkal foglalkoznak

Temerdek ilyen oldal van, hatha tudnak neked segiteni. Esetleg fel is szolithatjak a gazdikat h mondjanak le rola. Igy lehet megkaphatnad. Erdeklodj mindenkepp mert egy kutya nem erdemli ezt meg. Beszelj a szuleiddel h beszeljenek veluk

Ilyen helyzetben mar voltam, viccesen oda kell szolni hogy ha igy viselkednek ezekert siman elveszik toluk. Ha erre a valasz h nem erdekli oket akkor mond meg h adjak oda neked.

2016. aug. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!