Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám elmagyarázni...

Hogyan tudnám elmagyarázni anyának, hogy a BARF nem "ördögtől való dolog"?

Figyelt kérdés

Szóval neki kicsit maradi-falusi felfogása van.

Én szeretném, ha BARF étrend szerint etetnénk a kutyánkat és nem tápokat meg házi kosztot kapna. De anya azt gondolja, hogy ettől megvadulna, ha vért látna harapna stb.

Köszönöm a válaszokat!


2016. aug. 19. 16:06
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Sehogy. Én is szerettem volna de az anyám miatt kínlódás volt ezért inkább rávettem a tápra, habár még azt is én veszem mert szerinte felesleges.... Majd ha elköltöztél etesd úgy ahogy akarod az ilyen szülőkkel nem lehet mit kezdeni :( Bocsi hogy nem a kérdésre válaszoltam.
2016. aug. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Hát ezen maximum az segít, ha megkedvel egy kutyát, és csak amikor már jól ismeri és bízik benne, akkor derül ki számára, hogy amúgy évek óta barfozik, és jé, nem vadult meg. Más megoldást igazából én sem látok.
2016. aug. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
17%
A barf az nyers hus??? Attol megvadula kutya!! Nyers hust soha ne adj a kutyanak!!!!
2016. aug. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
Na megjött a maradi nagy okos... -.-
2016. aug. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
89%

Én is maximum azt tudom javasolni, hogy mutasd be barfos kutyáknak, mutass fórumot, ahol a barfos kutyákról vannak képek, videók (facebook-on is van csoport).

Az én kutyám is barfozik, természetesen teljesen normális. :) A különbség annyi, hogy bár kinti kutya, nincs az a jellegzetes kutyaszaga, azaz nem büdös, szépek a fogai, és keveset és normálisat kakil.

2016. aug. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
92%

3# Mókás vagy, találkoztál már egy kutyával is, aki a BARf miatt megvadult? Érdekes, egyre többen és többen Barfoznak az országban, még mind megvagyunk, köszi. :)


Egyébként ez a "nyers hústól megvadul" mítosz valószínűleg a sertéshús és az általa terjeszthető Aujeszky-betegség, azaz álveszettség miatt alakulhatott ki. Barfban az egyik alapelv, hogy sertést (se házit, se vaddisznót) soha nem adunk nyersen. Még akkor sem, ha elvileg az egész magyarországi sertésállomány hivatalosan mentes Aujeszkyre.

2016. aug. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
76%
Interneten olvasgasson, ha nem érti, akkor reménytelen szegeny
2016. aug. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!