Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnek egy yorkit, de...

Szeretnek egy yorkit, de anyukam nem engedi. Hogy vegyem ra?

Figyelt kérdés
Szeretnek egy yorkit, de ha azt nem is kapnek barmilyen mas kutya is jo lenne nekem. De anyukam nem engedi meg, mert hogy tonkre teszi a kertet. De en pedig mar tobb mint 2 eve szeretnek, de barmivel probalkoztam egyet se engedett meg. Segitsetek!😭😭😭😭😭

2016. aug. 22. 09:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mennyit sétáltatnád naponta? Mennyit játszanál vele? Mennyit foglalkoznál vele? Egyáltalán van pénzed rá? Nem olcsó fajta. 15 vagy több évig vinnéd minden egyes nap sétálni? Foglalkoznál vele minden egyes nap több évtizedig?
2016. aug. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
40%
Hány éves vagy? Mondd meg neki, hogy jobban fogsz tanulni és mindenben segíteni fogsz neki és, hogy törődni fogsz a kiskutyával. Hidd el, én is így beszéltem rá a szüleimet :)) Szerintem a yorki nem tenne nagyon tönkre a kertet.
2016. aug. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
#2 te sem ismered a yorkiet....terrier, még mennyire hogy ás... az ásás neveléssel és minden napos testi szellemi fárasztással(séta,játék) lehet megelózni
2016. aug. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%
Gondolom nem te fizetnéd ki se a kutyát se a havi kajáját se az orvost ...
2016. aug. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A kertet nem teszi tönkre, mivel nem kertben tartható, hanem lakásban.

Ára 120 ezertől kezdődik felfelé, bár ha bármilyen kutya jó, akkor egy menhelyről ennek töredékéért tudsz kutyát beszerezni.

Kérdés: mennyit tudnál foglalkozni a kutyával naponta, minden nap, a következő 10-15 évben? Hogyan oldod meg, hogy NE tegye tönkre a kertet? Írd le egy napodat iskolaidőben illetve szünetben vagy hétvégén, hogy hogyan képzeled el egy kutyával?


Ezután tudok konkrétabb tanácsot adni anya meggyőzésére.

2016. aug. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
12l hat reggel kb olyan 7:40 korul beerek a suliba, van mikor 1kor vegzek de egy heten 1-2 alkalommal sokaig vagyok(nyelviskolaban) mikor olyan 1-2 korul vegzek hazaerek kb egy negyed-fel ora alatt, majd egy felorat szabadon toltok el(azaz kutyaznek), utana meg kell tanulnom es miutan mindent megtanultam ismet azzal toltom az idomet amivel szeretnem, szoval kutyaznek ugyanugy. Ja es egy masik kerdes: mivel hogy nem ajanlott annyira kintre, higy vehetnem ra? Ha egyaltalan megengedne?😔
2016. aug. 22. 10:02
 7/13 bollocks ***** válasza:
84%
Verd magad a földhöz és bömbölj, mint egy picsogós kislány, aki vagy.
2016. aug. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
94%
Miért a yorkiet választottad? Már a legelején annyi felelősségtudat nincs benned hogy ha már kutyát akarsz utána is nézel és nem csak kinézetre választasz? Mondjuk ha csak kinti kutyád lehet akkor olyat kell választani ami kint is tartható, ha kevés időd van akkor ilyat ami nyugodtabb nem túl aktív....és így tovább...nem csak a kutyának kell alkalmazkodni. Én 10 évesen egy nagy testű kutyát akartam...persze nem engedték mert kicsi voltam másnak meg nem volt se ideje se kedve sétáltatni, most 16 vagyok és megkaptam az álomkutyámat. Ugyan a szmleim vették de minden más ét állok (oltások, orvosi számlák, felszerelés, táp...) na én azt a 6 évet végig tanulással töltöttem, mindent megtudtam amit egy átlag ember dudhat és még most is tanulok. Amikor a kutyám beteg lett kb. Egyből tudtam mi a baja, szóval jól nézz utána és szerintem egyenlőre egy kutyatartásról és kutya nevelésről szóló könyvet kérj.
2016. aug. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Reggel legalább egy órával korábban kellene kelned, mint eddig. Reggel is ki kell engedni a kutyust. Suli után el kell vinned sétálni legalább másfél órára. Nevelned kell, megtanítani pórázon sétálni, póráz nélkül behívást megtanítani stb. Más kutyákhoz szoktatni.

Hiába van kert, sétálni akkor is menni kell vele.

Kora este, majd késő este is kell még vinned az udvarra legalább.

Míg a kutya kölyök, addig nem szobatiszta jó pár hétig-hónapig. Fel vagy készülve arra, hogy mindennap kora hajnalban kutyasz.rt és pisit takaríts, plusz kividd a kutyát az udvarra? Ilyen kistestű kutyának 6-7 óránál, de maximum 8 óránál tovább nem célszerű várnia a pisiléssel, tehát suli után nincs program, mert haza kell sietned a kutyádhoz.

Télen, sötétben, ködben, esőben, fagyban, náthásan, betegen, álmosan is ki kell vinned sétálni minden nap.

Átgondoltad ezeket?

Azt javaslom, várj még a kutyával. Először tarts valami könnyebben ellátható állatkát, pl. hörcsögöt.


De ha mindenáron kutyát szeretnél, akkor ne mindjárt fajtatisztával akarj kezdeni, elégedj meg egy kistestű menhelyi kutyussal.

Anyukádnak bizonyíts addig: csinálj úgy, mintha már lenne kutyád.

Kelj fel mindennap egy órával korábban, mint eddig, ha suliba mentél. Szünetben és hétvégén is ugyanekkor kelj fel! Minden nap kivétel nélkül. Moss fel, majd menj ki 20 percre az udvarra. Etesd meg a képzeletbeli kutyádat, 10 perc múlva most el a tányérját, vidd ki még egy 10 percre.

Suli után /kora délután ismételd ugyanezt.

Kora este minden nap menj el sétálni másfél órát legalább. Keress kutyafutattót, kutyás társaságot.

Késő este ismételd meg a reggeli procedúrát.


Ez az alap ellátása egy kutyának, és a nevelésről, állatorvosról stb. még nem is beszéltem.

A kutya ellátása kb. havi 10-12 ezer Ft, ehhez jönnek a külön kiadások, betegség, baleset esetén orvos, felszerelés, kutyaiskola stb.


Tudod ezt vállalni?

2016. aug. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
#9 Írta hogy nem viheti be...ezzelba legtöbb kistestű ki van zàrva és sima udvari kutya lenne....se séta se játék mertbelóbb utóbb megunná. Ha benti kutya lenne akkor több felelősséggel járna. A másik hogy a szüleid engednek kutyát sétáltatni? Nekem volt udvari kistestűm de nem engedték hogy sétáltassam.
2016. aug. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!