Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan fogadtassam el a...

Hogyan fogadtassam el a kutyáimmal (4 db) az új kismacskámat? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Segítséget szeretnék kérni tőletek !


Van 4 kutyám 2 Am.Staff Terrier, 1 Amerikai bulldog és 1 Francia bulldog . Most szeretnék egy kiscicát hozni haza , mert ha nem fogadom be , el fogják pusztítani !


Nagyon szeretném haza hozni , de van 4 kutyim , és egyből széttépnék , az biztos . Lakásba nem tudom behozni a cicust , mert a párom nem szereti a cicákat a házban (persze a kutyák bejöhetnek:S) . Megtudnám szerettetni a kutyáimmal a cicust ??


Ha igen hogyan ? Volt már valaki hasonló helyzetben ??

Segítsetek nekem létszives !

Ui: Ha hazahozom pár hét múlva ivartalaníttathatom is ?? Vagy várjak vele még nagyobb lesz ?? (Kandúr cicus )


Köszönöm a válaszokat . Szép napot .


2010. ápr. 20. 13:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

doki megmondja, mikor kell ivartalanítani


nálunk úgy működött , hogy bevittük a házba (szobamacs, 2 szobakutya) és leraktuk...ennyi...a kutyák megértették, még egyszer se bántották

2010. ápr. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Az a lényeg szerintem hogy ne hagyd ,hogy féltékenyek legyenek , ilyenkor nekik is több törődés kell majd, demegszokják hogy nem 4en ,hanem 5en vannak.


Szép napot neked is :)

2010. ápr. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

A kutyóid ismerik a hagyd parancsot?

Nálunk úgy volt h kivittük, megmutatni nekik első nap a cicust, szaglászták, nézegették, majd ha valamelyik kicsit túl közvetlen volt, rászóltunk hogy hagyd. Erre hallgatnak,így néhány napos ismerkedés után a cicó már vígan szambázott az udvarban a három kutya között :)

2010. ápr. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat !!


Az a helyzet , hogy már nem egy macskát téptek szét :S

Volt egy felnőtt cicám , hónapokon át csak messziről figyelten , etettem , de pont mire sikerült elérnem hogy megsimogathassam , ott találtam a kutyáknál , holtan :S


És a szomszéd cicáit is bántotta .... nem is 1-et !

Tudom szót fogadnak , de éjjel nem vagyok velük .... !

Az öreg szukám , és a Francia bulldogom biztosan elfogadná , de az Öreg kanom , és a fiatal szukám nem biztos :S


hmmm .Május 1 hetében 5-6 hetes hozom el ( tudom nem szabad ) de nem akarom hogy bántsák őt , olyan gyönyörű ma láttam előszőr :) Imádom !

2010. ápr. 20. 14:00
 5/19 anonim ***** válasza:
Akkor szobacica legyen a cicus...
2010. ápr. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
Nálunk már többször bevált a következő, igaz egy kutyánál:a férjem lefogta a kutyát, én meg fogtam a cicákat és jól megdörzsöltem velük a kutya hasát.Aztán odatartottuk a cicákat elébe.Érezte a saját szagát és nem bántotta a cicákat.Pedig ez a kutya egy airdale terrier volt és tisztára be voltam tojva, hogy bekapja egyenként a cicákat.De elfogadta őket.:)
2010. ápr. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
kéne kezdj valamit a kutyáiddal, ez nem normális viselkedés, hogy széttépnek macskákat...az enyimek is megkergetik, de még egynek nem jutott eszébe bántani őket
2010. ápr. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
14:09-es vagyok.Nem jól fogalmaztam.Nekünk egyszerre csak egy kutyánk volt, úgy értettem...
2010. ápr. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Ha ilyen a helyzet nálatok, ne akard hazavinni a cicust, mert még az elaltatás is jobb, mintha kutyák tépik szét. Vagy beszéld meg a pároddal, hogy hazaviszed szobacicának átmeneti időre, amíg nem találtok neki olyan gazdit, ahol biztonságban élhet. Kicsit állj a sarkadra! Ha nekem egy pasi azt mondaná, hogy nem tűri meg a cicusokat a házban, őt tenném ki a cuccaival együtt a ház elé.
2010. ápr. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Akiteki ***** válasza:

Én 3 kutya közé hoztam cicát.

Eleinte elzártuk őket, mikor még nagyon kicsi volt.

naponta 1x betettem a cicát a kutyaboxba és azon keresztül nézhették felügyelet mellett. Ha már túlzottan ráizgultak, akkor vége volt a mókának, ment mindenki kifelé.

Ezt csináltam kb. 2 hétig. Aztán fordított taktika következett: Kutyára szájkosár, cica ölbe és egyesével bejöhettek nézegetni. Aki nem piszkálta, hanem lefeküdt és nyugton volt, az tovább maradhatott és kapott a végén jutalomfalatot. Ez is ment vagy 3 hétig naponta.

Utána ugyanez erős felügyelettel szájkosár nélkül.

2 hónap alatt eljutottunk odáig, hogy az előszobát kettéválasztó rács (egyik felébe mehettek a kutyák a lakásnak, a másikba nem) egyik oldalán ült a cic, másik oldalon feküdtek a kutyák. Aztán egyszer csak a macsek átmászott a rácson és végigsétált a kutyák között.

Előtte és azóta is macskavadászok a kutyáim, de a saját cicákat sosem bántották. (azóta az első cicánkat ellopták, már egy másik van, hozzá már nem kellett szoktatni a kutyákat, tudomásul vették, hogy van.)

A mostani cicánkat kb. 4 hónaposra becsülte az orvos, mikor az utcáról összeszedtük. Másnap már ki is herélte.

2010. ápr. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!