Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német juhászkutya tartható...

Német juhászkutya tartható lakásban?

Figyelt kérdés

2016. aug. 22. 20:25
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet tartani, de rengeteg meló, ismerek panel németjuhászt, ő jól elvan, de arra készülj fel, hogy egész évben minden tiszta szőr (gazdája mondta). És rengeteg foglalkozás, munkakutyák. Ettől függetlenül bármelyik kutyát lehet lakásban tartani (Rottweilert is ismerek) pásztokutya kivétel. Még most gyerek vagy, felnőssz, látni fogod hogy fér bele az időbe. Szerintem a 4 óra minimum amit foglalkozni kell vele, ez nem merül ki sétában és játékban, komoly agyi munka is kell neki. Nekem 26 éves koromra lett kutyám, pedig mindig álmodoztam róla, de szüleim jól döntöttek, hogy nem kaptam. Egyetem, kollégium, munka keresés más városban mind bezavar. Vagy gondolj bele ha külföldre mennél dolgozni, akkor mi lenne, persze, lehet vinni, de nagy macera. Várj még vele, és ha stabil életed lesz, akkor olyan kutyád lesz, amilyet csak szeretnél. Megértelek, tudom, hogy nagyon rossz :( Férjhez mentem, hazát vettünk, stabil anyagi helyzetünk van, akkor jött a kutya, egy percig nem bánom, hogy nem előbb, nagyon rossz lett volna neki is és nekem is.
2016. aug. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

ugyanúgy gondolom mint a 11# !! meg kell érni rá. 15 éves vagy,lehet elkerülsz koliba vagy csak bejön egy nagy szerelem, aki minden idődet elveszi. pedig a kutyának akkor is kell a napi több óra foglalkozás, ő nem tehet róla,hogy éppen olyan életszakaszban vagy,hogy ő hátrébb került.

felnőttként sokkal célszerűbb állatot vállalni.akkor már sokkal felelősségtudatosabban tudod tartani. + az anyagiak sem jelentenek akadályt, nem vagy másra utalva, mint most még.

2016. aug. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm .. Rendben, megfogadom a tanácsokat. Nekem nem jelent gondot a szőr meg a sok foglalkozás, hisz mindenem a kutya, sokszor pont ez a probléma, hogy mindennél fontosabb nekem. Járok menhelyre egyébként kutyát sétáltatni.
2016. aug. 23. 10:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!